50 kazinotë më të mira në internet

Çelësi i lojërave të fatit të mirë dhe të sigurt është zgjedhja e kazinosë së duhur. Zgjedhja e platformës duhet të trajtohet sa më me përgjegjësi, sepse portali përfshin jo vetëm një ndërfaqe të bukur dhe një përzgjedhje të madhe të automateve, por edhe besueshmërinë e ruajtjes dhe transferimit të fondeve, një garanci fitimesh dhe një sistem të kuptueshëm shpërblimi. Vetëm kompanitë e mira mund t’i ofrojnë këto kushte dhe t’u ofrojnë klientëve komoditetin dhe sigurinë e lojës. Cilat kazino online duhet të zgjidhen dhe cilat duhet të shmangen? Le ta kuptojmë.

Rendit Emri i kazinosë Vlerësimi i kazinosë Ofertë bonus Lidhje e sigurt
1
UniBet
Koeficient: 98
9.8/10★
Luaj Rishikimi
2
Parimatch
Koeficient: 98.5
9.7/10★
Luaj Rishikimi
3
1WIN
Koeficient: 97.8%
9.6/10★
Luaj Rishikimi
4
Vulkan Vegas
Koeficient: 97.3
9.4/10★
Bonus:
Luaj Rishikimi
5
William Hill
Koeficient: 97.9
9.4/10★
Luaj Rishikimi
6
Mr Green
Koeficient: 96.9
9.3/10★
Luaj Rishikimi
7
Mostbet
Koeficient: 97.9
9.3/10★
Luaj Rishikimi
8
Pin-Up
Koeficient: 98.1
9.2/10★
Luaj Rishikimi
9
LeoVegas Casino
Koeficient: 98.1
9.2/10★
Luaj Rishikimi
10
Betway
Koeficient: 97.9
9.1/10★
Luaj Rishikimi
11
PokerStars
Koeficient: 98.9
9.1/10★
Bonus:
N/A
Luaj Rishikimi
12
Bet 365
Koeficient: 98.2
9/10★
Luaj Rishikimi
13
Loft.Casino
Koeficient: 97.8
9.0/10★
Bonus:
Luaj Rishikimi
14
22bet
Koeficient: 98.2
8.9/10★
Luaj Rishikimi
15
1xBet
Koeficient: 96%
8.9/10★
Luaj Rishikimi
16
PixBet
Koeficient: 98.8
8.8/10★
Bonus:
Jo
Luaj Rishikimi
17
BitStarz
Koeficient: 97.8
8.7/10★
Luaj Rishikimi
18
Betwinner
Koeficient: 98.1
8.7/10★
Bonus:
Luaj Rishikimi
19
Vavada
Koeficient: 97.9
8.7/10★
Bonus:
Luaj Rishikimi
20
Party Casino
Koeficient: 97.8
8.6/10★
Luaj Rishikimi
21
GGbet
Koeficient: 97.3
8.6/10★
Luaj Rishikimi
22
Joy Casino
Koeficient: 97.7
8.5/10★
Bonus:
Luaj Rishikimi
23
RioBet
Koeficient: 96.3
8.5/10★
Luaj Rishikimi
24
Casino X
Koeficient: 97.5
8.5/10★
Bonus:
Luaj Rishikimi
25
888Casino
Koeficient: 96.3
8.5/10★
Luaj Rishikimi
26
Rox
Koeficient: 97.1
8.4/10★
Luaj Rishikimi
27
Bwin
Koeficient: 97.4
8.4/10★
Luaj Rishikimi
28
FastPay
Koeficient: 97.6
8.3/10★
Luaj Rishikimi
29
Wildz
Koeficient: 97.2
8.3/10★
Luaj Rishikimi
30
Bob
Koeficient: 97.9
8.2/10★
Luaj Rishikimi
31
Aplay Casino
Koeficient: 97.4
8.1/10★
Bonus:
Luaj Rishikimi
32
Jackpot City Casino
Koeficient: 96.9
8.1/10★
Luaj Rishikimi
33
Ladbrokes
Koeficient: 97.5
8.1/10★
Bonus:
Luaj Rishikimi
34
Casumo
Koeficient: 97.1
8.1/10★
Luaj Rishikimi
35
Rizk
Koeficient: 96.7
8.1/10★
Luaj Rishikimi
36
Kolikkopelit
Koeficient: 96.5
7.9/10★
Luaj Rishikimi
37
Sol
Koeficient: 96.5
7.8/10★
Luaj Rishikimi
38
DafaBet Casino
Koeficient: 97.7
7.8/10★
Bonus:
Luaj Rishikimi
39
Slottica
Koeficient: 97.7
7.8/10★
Luaj Rishikimi
40
Super Cat
Koeficient: 96.6
7.7/10★
Luaj Rishikimi
41
PlayAmo
Koeficient: 96.4
7.7/10★
Bonus:
Luaj Rishikimi
42
Zodiac
Koeficient: 96.2
7.6/10★
Luaj Rishikimi
43
Casinohuone
Koeficient: 97.3
7.5/10★
Luaj Rishikimi
44
Spin
Koeficient: 96.7
7.5/10★
Luaj Rishikimi
45
Frank
Koeficient: 96.6
7.5/10★
Bonus:
Luaj Rishikimi
46
CosmicSlot
Koeficient: 96.9
7.4/10★
Luaj Rishikimi
47
OleyBet Casino
Koeficient: 98.2
7.3/10★
Bonus:
Luaj Rishikimi
48
Mummy's Gold
Koeficient: 96.9
7.3/10★
Luaj Rishikimi
49
Coral Casino
Koeficient: 96.5
7.3/10★
Bonus:
Luaj Rishikimi
50
Ruby Fortune
Koeficient: 97.7
7.3/10★
Bonus:
Luaj Rishikimi

Si të zgjidhni kazinonë më të mirë në internet

Ka më shumë se 100 kazino me ndërfaqe të ndryshme, kumar dhe programe bonusi. Disa prej tyre janë vërtet të mira dhe ofrojnë një lojë dhe siguri të rehatshme, ndërsa të tjerët janë në listën e zezë dhe përgjithësisht të ndaluar në shumë vende. Pra, si të mos futeni në portalin më të keq dhe të zgjidhni një opsion të besueshëm midis një asortimenti të tillë? Gjithçka është mjaft e thjeshtë. Vlen të merren parasysh kriteret për zgjedhjen e platformave dhe studimin e vlerësimit të kompanive.

kazinove

Nëse një lojtar me përvojë di të dallojë shpejt një kazino të mirë nga një bedel, por fillestarët nuk mund ta kuptojnë gjithmonë këtë çështje. Për të mos hasur në një portal të paligjshëm, rekomandohet që së pari t’i kushtoni vëmendje pranisë së një licence zyrtare, pasi konfirmon ligjshmërinë e veprimtarisë dhe përputhjen me standardet ndërkombëtare. Përveç kësaj, lojtari duhet t’i kushtojë vëmendje:

  1. Një sistem bonus i plotë dhe i kuptueshëm. Nëse platforma ofron vetëm bonuse mirëseardhjeje, atëherë ia vlen të merret në konsideratë: kazinoja thjesht po kursen te lojtarët ose po lakmon interesat e dhuratave për depozitat dhe rrotullimet falas.
  2. Uebsajt i dizajnuar mirë dhe menu e menduar mirë. Ju mund të kuptoni menjëherë se sa zhvilluesi nuk ka kursyer në zhvillim. Një sajt i mirë ka një ndërfaqe intuitive, ngarkon faqet në mënyrë të përsosur dhe ofron një menu të thjeshtë pa telashe.
  3. Asortiment i automateve. Gama e softuerit është e madhe: disa ofrojnë vetëm 500 lojëra elektronike, ndërsa të tjerët ofrojnë më shumë se 4000. Zgjedhja është e qartë.
  4. Numri dhe llojet e zhvilluesve. Sa më shumë ofrues të përfshirë në zhvillimin e automatëve, aq më i larmishëm dhe interesant do të jetë softueri.
  5. Shpejtësia e transferimit dhe kufijtë e tërheqjes. Është më mirë të zgjidhni një kazino pa kufizime me një kohë tërheqjeje jo më shumë se 48 orë.
  6. Prania e një shërbimi mbështetës dhe një larmi gjuhësh në cilësimet.

Shumë lojtarë i kushtojnë vëmendje pranisë ose mungesës së një aplikacioni celular. Ky kriter përzgjedhjeje është subjektiv: për disa, ky është i vetmi opsion i përshtatshëm për lojën, ndërsa për të tjerët është vetëm një element shtesë, por jo i detyrueshëm. Në çdo rast, ia vlen të merren parasysh të gjitha karakteristikat e platformës dhe të studiohen rishikimet e lojtarëve me përvojë.

Vlerësimi i kazinosë me para të vërteta Top 10

Pasi të keni kuptuar kriteret e përzgjedhjes, mund të kaloni me siguri në gamën e platformave. Siç u përmend tashmë, ka më shumë se 100 lloje të ndryshme të kompanive të lojërave të fatit, por nuk ka kuptim t’i konsideroni të gjitha, pasi disa prej tyre janë të paligjshme, të tjerët janë të mërzitshëm dhe të tjerët përgjithësisht janë më mirë të anashkalohen. Për lehtësinë e lojtarëve, ne ofrojmë 10 platformat më të mira të lojërave me të cilat mund të luani slot machines në mënyrë të sigurt dhe interesante.

Kazino me pagesat më të shpejta

Shpejtësia e tërheqjes është një pikë e rëndësishme kur zgjidhni një platformë, pasi nuk ka dëshirë të prisni me ditë për transferimin dhe marrjen e fondeve në llogari. Janë 40 kazino që kanë shpejtësi tërheqjeje jo më shumë se 48 orë dhe nuk ka vonesa. Në të njëjtën kohë, një tërheqje e shpejtë nuk është e mjaftueshme, sepse karakteristikat e tjera të kompanisë nuk janë më pak të rëndësishme. Për lehtësinë tuaj, ne ofrojmë 10 kompanitë me transfertat më të shpejta të parave.

pagesat më të shpejta

Kur zgjidhni, nuk duhet t’i kushtoni vëmendje vetëm shpejtësisë së tërheqjes së fondeve nga llogaria në llogari, më e rëndësishme është besueshmëria dhe licenca e kazinosë. Të gjitha kazinotë e paraqitura jo vetëm që ofrojnë një tërheqje shumë të shpejtë të fondeve, por edhe një program të mirë bonusi, sigurinë e lojës dhe një përzgjedhje të madhe të automateve. Të gjitha kompanitë kanë një licencë, të konfirmuar me një numër individual.

Si është përpiluar lista e 50 kazinove më të mira në internet

Të gjitha vlerësimet e mësipërme nuk bazohen në informacione boshe, por në informacione specifike rreth platformave që lejojnë një studim gjithëpërfshirës të aktiviteteve të kompanisë. Kjo merr parasysh kritere të tilla si: programi i bonusit, softueri, regjistrimi dhe verifikimi, opsionet e tërheqjes dhe shpejtësia e transferimit, si dhe disponueshmëria e një licence dhe një aplikacioni celular. Pra, le të hedhim një vështrim më të afërt në të gjitha kriteret për përpilimin e një vlerësimi dhe zgjedhjen e një kazinoje.

Bonuset e mirëseardhjes për klientët e rinj

Kazinoja duhet domosdoshmërisht të inkurajojë klientët e rinj duke u ofruar atyre rrotullime falas dhe interes për depozitat. Në të njëjtën kohë, kompanitë e mira u ofrojnë lojtarëve të rinj një program me shumë faza, në të cilin ata marrin bonuse të ndryshme për depozita të njëpasnjëshme. Një kazino e besueshme nuk do të jetë kurrë dorështrënguar në tërheqjen e lojtarëve, kështu që gjithmonë u ofron klientëve dhurata të shkëlqyera: nga 100% në një depozitë dhe të paktën 50 rrotullime falas. Përveç kësaj, lojtarë të rinj mund të marrin pjesë në programin e besnikërisë.

bonus mirëseardhjeje

Zhvilluesit e softuerit

Lojtarët udhëhiqen nga aksioma: sa më i madh të jetë diapazoni i automatëve, aq më i përpunuar dhe interesant kazinoja. Një kompani që kërkon të tërheqë lojtarë nuk do të kursejë kurrë ofruesit dhe zhvillimin e softuerit. Mesatarisht, një kazino ofron nga 2000 deri në 7000 slot machines, duke përfshirë ruletë standarde, lojëra tavoline, baccarat, lojëra letrash, keno, poker, blackjack, etj. Në të njëjtën kohë, asortimenti nuk duhet të mbushet vetëm me të njëjtin lloj lojëra elektronike, por t’u sigurojë lojtarëve një sërë kategorish.

Procesi i regjistrimit

Jo të gjithë lojtarët duan të krijojnë një profil menjëherë, kështu që është më mirë të zgjidhni një kazino me versione demo dhe aftësinë për të luajtur edhe pa regjistrim. Procesi i regjistrimit të një llogarie duhet të jetë sa më i thjeshtë: emri i plotë, shteti, monedha, numri i telefonit ose emaili. Disa kompani kërkojnë një indeks, vendbanim, vend pune ose studimi dhe informacione të tjera. Kjo e ndërlikon procesin e regjistrimit, kështu që është më mirë të zgjidhni diçka më të thjeshtë sesa të shpenzoni kohë duke plotësuar qindra fusha llogarie.

Për më tepër, në shumicën e rasteve, kërkohet gjithashtu të kalohet verifikimi, domethënë konfirmimi i llogarisë duke siguruar dokumente. Një skanim ose foto e pasaportës suaj (ose dokument tjetër identifikimi) duhet të jetë i mjaftueshëm për të krijuar një profil. Përveç kësaj, duhet t’i kushtoni vëmendje kushteve të verifikimit: zakonisht nuk është më shumë se 3 ditë.

Sistemet e mbështetura të pagesave

Kompanitë e mëdha të lojërave të fatit ofrojnë gjithmonë disa mënyra për të depozituar dhe tërhequr fonde nga llogaritë, duke ofruar kështu një qasje individuale për të gjithë klientët. Të paktën, kazinoja duhet të mbështesë të paktën pesë media transferimi. Dhe është më mirë nëse kompania mbështet sistemet e mëposhtme të pagesave: VISA, MASTERCARD, MAESTRO, SKRILL, NETTELER, PAYSAFECARD, WEBMONEY, CRYPT, PAYPAL, PAYEER, PIASTRIX, ECOPAYZ.

Sistemet e pagesave të mbështetura

Shpejtësia e tërheqjes

Shpejtësia e tërheqjes së fondeve varet nga përpunimi i kërkesës dhe cilësia e ndërveprimit me sistemet e pagesave. Mesatarisht, kompanitë vendosin një kufi kohor maksimal prej 48 orësh. Por ka edhe kazino që ofrojnë transferta të menjëhershme brenda 2, 6 ose 12 orëve. Mund të caktohet çdo kohë. Rekomandohet t’i kushtoni vëmendje informacionit në sit, por rishikimeve reale të klientëve, të cilat do t’ju tregojnë saktësisht se sa kohë transferohen paratë nga llogaria në llogari.

Liçensë

Pasja e një licence kazinoje garanton përputhjen me ligjin dhe standardet ndërkombëtare. Ky informacion është në domenin publik, kështu që lojtarët mund të gjejnë lirisht numrin dhe detajet e licencës për ta konfirmuar atë. Në shumicën e rasteve, kazinoja merr një licencë nga Curacao, por ka edhe, për shembull, Malta dhe të tjera. Nëse nuk ka informacion për licencën dhe nuk mund ta gjeni atë edhe kur ju kërkohet nga kompania, është më mirë të refuzoni lojën dhe të zgjidhni diçka tjetër. Mungesa e lejes ligjore për aktivitetin e lojërave të fatit – mungesa e besueshmërisë së portalit dhe e sigurisë së lojës.

Aplikacion celular për kazino

Prania e një aplikacioni celular për zgjedhjen e një kazinoje nuk është e nevojshme, është vetëm një shtesë e mirë. Shumë portale nuk zhvillojnë një aplikacion, duke u ofruar klientëve vetëm një version celular të faqes. Kjo është e mjaftueshme për një lojë normale dhe komode. Por nëse vërtet dëshironi të shkarkoni një aplikacion për qasje të shpejtë në portal, atëherë duhet të zgjidhni një kazino me një aplikacion celular.

kazino për aplikacione celulare

Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira
Comments: 1
  1. Fennel Dove

    Faleminderit që më ndihmove të zgjedh një kazino në internet, vlerësimi i kazinosë më ndihmoi të zgjedh vendin më të mirë për të luajtur. Aty ku arrita të arkëtoja fitimet pa asnjë problem. Zgjodha Pin-Up TOP!