Rishikimi i kazinosë Luxury 2023

Platforma online Luxury Casino u themelua në vitin 2001 nga Fresh Horizons Ltd. Sipas informacioneve zyrtare, kazinoja ka licencë, por nuk ka as numrin e saj dhe as konfirmimin e ekzistencës së saj reale. Platforma është shumë e ngjashme dhe nuk ka ndonjë veçori dhe dallime tërheqëse si për lojtarët fillestarë ashtu edhe për lojtarët më me përvojë. Vlerësimi i platformës nga lojtarët është mjaft i ulët, ka shumë mangësi dhe vështirësi reale në funksionimin e kazinosë. Le të shohim veçoritë e Kazinosë Luksoze dhe të nxjerrim në pah karakteristikat kryesore të kazinosë.

Bonus:Deri në 1000 dollarë në depozitë
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
1000$
Bonusi i mirëseardhjes
Merrni bonus

Bonusi i kazinosë Luxury

Programi i bonusit të kazinosë luksoze është më standardi dhe primitiv, madje edhe modest. Ka stimuj për lojtarë të rinj dhe të rregullt me ​​interes në depozitë. Nuk ka dallime thelbësore nga programi në kazinotë e tjera, përveç një programi të gjerë mirëseardhjeje prej pesë nivelesh dhuratash, por ky është i vetmi lloj inkurajimi për klientët. Bonuset kreditohen automatikisht në varësi të kushteve të programit, kodet promocionale përdoren jashtëzakonisht rrallë dhe u ofrohen përdoruesve individualisht në llogarinë e tyre personale. Ekziston një program besnikërie për lojtarët, por është kaq i ndërlikuar dhe në realitet i pamundur sa lojtarët e përdorin rrallë. Sistemi i shpërblimit përfshin gjithashtu 5 nivele, në të cilat lojtarëve u kreditohen dhurata me një efekt kumulativ në bilancin e tyre. Numri i dhuratave varet nga shuma e depozitës,

kazinozit luksoz

Bonus “Mirësevini”

Ky program bonus vlen për lojtarët që janë regjistruar së fundmi. Prezantimi llogaritet automatikisht për klientët e rinj. Vetë programi përfshin pesë nivele shpërblimesh, secila prej të cilave fiton interes në depozitë. Prandaj, lojtari duhet jo vetëm të krijojë një llogari në platformë, por edhe të bëjë depozitimin e parë në shumën e specifikuar. Më shumë rreth programit të bonusit:

 1. “Mirë se vini” – niveli i parë. 100% depozitimi i parë tarifohet. Mund ta përdorni brenda 7 ditësh nga data e aktivizimit.
 2. “Mirë se vini” – niveli i dytë. Lojtari merr 50% në depozitë, ndërsa shuma e depozitës minimale rritet. Koha e përdorimit të bonusit është gjithashtu 7 ditë.
 3. “Mirë se vini” – niveli i tretë. Vëllimi i interesit të depozitës zvogëlohet në 25%, dhe shuma e depozitës minimale rritet përsëri. Promocioni mund të përdoret vetëm për 7 ditë.
 4. “Mirë se vini” – niveli i katërt. Këtu interesi fillon të rritet dhe shuma e depozitës minimale zvogëlohet. Pra, lojtarët marrin 50% në depozitën e tyre të katërt. Përdorimi i programit është i mundur edhe gjatë ditëve.
 5. “Mirë se vini” – niveli i pestë. Interesi rritet sërish dhe tashmë arrin 100% në depozitën e pestë. Reduktohet sërish shuma e depozitës minimale. Duhet të rifitoni fondet brenda 7 ditëve, përndryshe ato do të digjen.

Të gjitha dhuratat e “mirëseardhjes” duhet të vihen brenda 7 ditëve me një bast x200 për dy nivelet e para dhe me një bast x30 për nivelin e tretë, të katërt dhe të pestë. Nëse këto rregulla nuk respektohen, sistemi i stimulimit skadon dhe lojtari nuk mund ta përdorë më dhuratën. Gjëja kryesore është që për të mos humbur pjesëmarrjen në këtë program, duhet të kaloni paraprakisht procesin e verifikimit dhe të konfirmoni profilin tuaj me administratën e kazinosë.

Regjistrimi dhe verifikimi

Regjistrimi është i nevojshëm për lojtarët në mënyrë që të kenë akses të plotë në të gjitha veçoritë e kazinosë. Krijimi i një llogarie nuk kërkon shumë kohë, pasi ju duhet vetëm të futni të dhëna në fushat e treguara në faqen zyrtare të internetit. Edhe pse kazinoja luksoze e ka komplikuar pak procesin, përveç të dhënave bazë për veten e tyre, lojtarët duhet të tregojnë kodin postar dhe madje adresën e saktë të regjistrimit në vend të treguesit të zakonshëm të vendit dhe qytetit të vendbanimit. Më konkretisht, fushat e regjistrimit duhet të përmbajnë informacionin e mëposhtëm për pronarin:

luksoze kazinoreg

 • emri i plotë;
 • Adresa e postës elektronike;

Është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje faktit që nuk mund të ndryshoni të dhënat, veçanërisht monedhën, në të ardhmen. Prandaj, duhet të tregoni menjëherë informacionin e saktë dhe të vërtetë për personin. Pas plotësimit të fushave të llogarisë, lojtari duhet të konfirmojë profilin e tij përmes telefonit ose postës elektronike: një mesazh me një lidhje konfirmimi dërgohet në postë dhe një mesazh me një kod dërgohet në celular. Në mënyrë që në të ardhmen të mos ketë vështirësi në kryerjen e transfertave dhe transaksionet të mos vonohen, lojtari duhet të kalojë një herë verifikimin, domethënë konfirmimin e llogarisë me dokumente zyrtare. Për ta bërë këtë, lojtari duhet të bëjë një skanim ose foto të një pasaporte ose një dokumenti tjetër identifikimi dhe më pas ta ngarkojë atë në faqen e profilit për të verifikuar administrimin. Si rezultat i kontrollit,

Versioni celular dhe aplikacioni i Luxury Casino

Versioni kompjuterik i kazinosë është shumë mesatar: ndërfaqe e thjeshtë dhe e mërzitshme, asgjë e re dhe unike. Kjo ndikoi edhe në versionin celular të portalit. Pra, lojtarët mund të shkojnë në shfletues përmes një telefoni celular ose tablet dhe të ndjekin lidhjen. Versioni celular përshtatet me një diagonale të vogël, duke kaluar mjaft mirë menunë dhe automatet. Nuk ka asnjë aplikacion normal celular, kështu që përdoruesit nuk mund ta shkarkojnë kazinonë në telefonin ose tabletin e tyre.

luksoze kazinoapk

Por platforma ka një shtesë “klient kazino luksoze”, e cila u ofron lojtarëve më shumë opsione, duke përfshirë: një holl, një përshkrim të saktë të secilit titull, një klasifikim të përshtatshëm softueri dhe lojëra elektronike moderne. Por edhe në këtë moment ka shumë mangësi: një ndërfaqe e vjetëruar, nuk ka asnjë mënyrë për të hapur aplikacionin në një telefon ose tabletë me një diagonale moderne të madhe.

Makinat e fatit të kazinosë

Gama e automateve luksoze të kazinove përfaqësohet nga vetëm 760 copë, që është shumë e vogël në krahasim me llojet e tjera të kazinove. Softueri u zhvillua nga vetëm dy ofrues: Microgaming, Evolution Gaming. Kjo është arsyeja pse asortimenti i makinerive të fatit është shumë i mërzitshëm dhe monoton, gjë që i zmbraps lojtarët fillestarë dhe më me përvojë.

kazinove luksoze

Është e pamundur të renditësh automatet sipas frekuencës së përdorimit ose të paktën sipas alfabetit, pasi të paktën një filtër ose varg kërkimi mungon. Ju mund të filtroni lojëra elektronike vetëm në seksionin e hollit: mund ta ndani softuerin në projekte të reja, një nisje të fundit, një çmim i parë dhe bobina të ndryshme. Shumica e lojërave slot nuk janë të disponueshme si demo ose falas për t’u luajtur, veçanërisht “Luxury”. Përveç kësaj, një numër i madh i lojërave elektronike vendosen me një bravë,

E bute

Me një shumëllojshmëri kazinoje luksoze prej vetëm 760 automatesh, nuk do të jeni në gjendje të luani veçanërisht mirë. Në të njëjtën kohë, faqja ndahet në kategori, në të cilat në thelb paraqiten vetëm disa lojëra: mbi të gjitha janë makinat e fatit, kategoritë e tjera përfaqësohen nga 2-3 kopje, ndonjëherë pak më shumë. Pra, softueri i platformës luksoze të kazinosë përfaqësohet nga kategoritë e mëposhtme:

 • video lojëra elektronike;
 • lojëra me letra dhe tavolinë;
 • ruletë;
 • Jack i zi;
 • poker;
 • automate;
 • baccarat;
 • craps;
 • bingo;
 • lojëra argëtuese;
 • letra gërvishtëse etj.

Të gjitha këto lojëra ndahen në disa kategori, ndër të cilat, për shembull, “Të reja”, “Lojërat e fundit”, “Popullore” dhe më shumë. Ju mund të kërkoni për lloje të lojërave elektronike ose në këtë mënyrë, ose me rreshta ose emra në një zonë të veçantë në faqen zyrtare të internetit. Kazinoja nuk ofron turne, llotari ose kategori të tjera lojërash, kështu që lojtarët janë të kufizuar në zgjedhjen e tyre. Por ka raste interesante veçanërisht për fillestarët, me ndihmën e të cilave edhe lojtarë të papërvojë mund të njihen me veçoritë e lojërave të fatit dhe të zhvillojnë një strategji specifike të lojës.

Kazino live

Kategoria e kazinosë live, pra një lojë me tregtarë live në kohë reale, ofrohet në platformën luksoze të kazinosë, por nuk është e lehtë ta gjesh atë, pasi fshihet në asortimentin e automatëve të tjerë. Pra, këtë seksion mund ta gjeni në “Lobi”, ose më saktë në nënseksionin e tij “Kazino interaktive”. Kategoria u zhvillua nga ofruesi Evolution Gaming. Nuk ka qasje falas në kategorinë e kazinosë live; për të luajtur, ju duhet të regjistroheni zyrtarisht dhe të bëni një depozitë. Por është e mundur të transmetohet video e procesit të lojës, me ndihmën e së cilës lojtarët mund të familjarizohen me procesin dhe të theksojnë diçka të veçantë për veten e tyre. Loja me tregtarët e drejtpërdrejtë është e disponueshme vetëm në versionin e shfletuesit, në versionin e shkarkueshëm për një kompjuter personal kjo nuk është e mundur.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Mbi 20 vjet funksionim të platformës luksoze të kazinosë, lojtarët dhe studiuesit kanë studiuar në mënyrë perfekte funksionimin e kazinosë, duke nxjerrë në pah pikat e forta dhe të dobëta të saj. Prania e një licence zyrtare, natyrisht, frymëzon besimin tek përdoruesi, por shumë mangësi të tjera ngrenë dyshime për cilësinë, sigurinë dhe besueshmërinë e lojës. Por edhe me një licencë, gjithçka nuk është aq e qetë: askund nuk ka informacion për numrin e licencës së lëshuar, por vetëm emrin e saj. Në të njëjtën kohë, vlerësimet e klientit që ka provuar kazinonë janë aq kontradiktore sa është e vështirë të thuhet pa mëdyshje nëse ia vlen të luash në këtë platformë apo është më mirë të zgjedhësh diçka tjetër. Pra, le të

Përparësitë Disavantazhet
– ka licencë zyrtare; – pavarësisht pranisë së një licence, është e pamundur të gjesh numrin e saj të regjistrimit dhe administrata nuk jep një përgjigje të qartë;
– mund të luani me tregtarë të drejtpërdrejtë në kohë reale; – asnjë aplikacion celular, vetëm version celular
– një program i mirë bonus mirëseardhjeje me pesë nivele inkurajimi; – shumë makina nuk shfaqen siç duhet në versionin celular;
– regjistrim dhe verifikim i shpejtë; – versioni demo është shumë i kufizuar dhe funksionon në një numër të vogël automatësh;
– Ekziston një klient i veçantë për një kompjuter personal. – asortimenti i automateve është shumë i pakët – vetëm 760 kopje;
– kufizime strikte për transfertat: ka kufizime për tërheqjen e fondeve nga llogaria;
– ndërfaqja e mërzitshme dhe monotonia e makinave për shkak të numrit të vogël të ofruesve të përfshirë në zhvillim;
– programi i besnikërisë është aq i errët sa vetëm një ekspert mund ta kuptojë atë;
– është problematike kërkimi i automateve në sit.

Nëse studioni vlerësimet e lojtarëve, atëherë vlerësimi mesatar i kazinosë është vetëm 2 nga 5. Si rezultat, platforma, për ta thënë butë, nuk është shumë e mirë. Një ndërfaqe e pazhvilluar, një program i pakët bonus, një sistem i pakuptueshëm besnikërie dhe shpërblimi dhe mungesa e një aplikacioni celular sprapsin si lojtarët fillestarë ashtu edhe lojtarët me përvojë. Lojtarët që janë njohur me funksionimin e platformës rekomandojnë të zgjedhin diçka më të besueshme, më të sigurt dhe të verifikuar nga përdoruesit.

Mënyrat e depozitimit dhe tërheqjes

Lojtarët që kanë kaluar regjistrimin dhe verifikimin do të mund të depozitojnë dhe tërheqin fonde. Për të rimbushur llogarinë tuaj, lojtari duhet të gjejë në profil dhe të shkojë në seksionin e duhur. Transfertat janë të disponueshme për përdoruesit përmes sistemeve të pagesave të mëposhtme: VISA, MASTERCARD, MAESTRO, SKRILL, NETTELER, PAYSAFECARD, WEBMONEY, CRYPT, PAYPAL, PAYEER, PIASTRIX, ECOPAYZ. Platforma e vendos kohën e transferimit në jo më shumë se 48 orë, por në shumicën e rasteve, paratë transferohen nga llogaria në llogari në vetëm disa orë, ose edhe më pak. nëse ka ndonjë problem me transferimin e fondeve, lojtari mund të kontaktojë shërbimin mbështetës ose bankën për të zgjidhur këtë çështje.

Mbështetje

Administrata e kazinosë luksoze u ofron lojtarëve të saj mundësinë të kontaktojnë shërbimin mbështetës për ndihmë për të gjitha çështjet. Linja mbështet këshillimin e lojtarëve në gjuhët e mëposhtme: rusisht, anglisht, gjermanisht dhe frëngjisht. Mund të zgjidhni gjuhën e apelimit te cilësimet ose të shkruani një mesazh përmes një përkthyesi. Pra, lojtarët mund të kontaktojnë administratën e kazinosë luksoze përmes:

 • Bisedë në internet. Punon direkt në faqen zyrtare të internetit. Kryesisht mesazheve u përgjigjen robotët ose operatorët. Përgjigjet për të gjitha pyetjet merren më shpejt në këtë mënyrë.
 • Email. Adresa tregohet në faqen zyrtare të kazinosë. Lojtari mund të shkruajë një letër dhe ta dërgojë me postë. Do të duhet shumë kohë për të pritur një përgjigje, pasi përpunimi i një ankese të tillë zgjat shumë më tepër.

Nëse i drejtohemi rishikimeve të klientëve, atëherë lojtarët vërejnë një dobësi në shërbimin mbështetës të kompanisë: operatorët përgjigjen për një kohë të gjatë, ndonjëherë nuk prisni fare një përgjigje. Prandaj, ia vlen të kërkoni përgjigjen në burime të tjera. Rekomandohet që përpara se të kontaktoni shërbimin mbështetës, të studioni formularin FAQ, domethënë përgjigjet për pyetjet më të shpeshta.

Gjuhët

Asortimenti gjuhësor i ndërfaqes nuk është i ndryshëm nga shërbimi mbështetës. Pra, lojtarët mund të zgjedhin rusisht, anglisht, gjermanisht dhe frëngjisht në cilësimet e faqes. Përkthimi origjinal i platformës është shumë më i mirë dhe më i mirë se shërbimet e përkthimit online në faqet e huaja. Shumëllojshmëria e gjuhëve është mjaft e varfër, gjë që është shumë e papërshtatshme për përdoruesit.

Monedhat

Monedhat nuk janë më mirë se gjuhët. Gjatë procesit të regjistrimit, përdoruesi specifikon monedhën e përdorur për transferta. Kështu, platforma mbështet llojet e mëposhtme të simboleve monetare: USD (dollar), EUR (euro), CAD (dollar kanadez), GBP (sterlina britanike). Ju nuk mund të ndryshoni monedhën, kështu që ju duhet të bëni zgjedhjen e duhur menjëherë.

Liçensë

Kompania e kazinove luksoze nuk ka platformën e saj, kështu që kumari kryhet në Microgaming. Kazinoja ka një licencë zyrtare Kahnawake, por nuk ka numër licence. Ju mund të kërkoni një licencë përmes shërbimit të mbështetjes ose ta gjeni në faqen zyrtare të internetit, por administrata heziton të ndihmojë përdoruesit për këtë çështje, kështu që ju duhet të kërkoni gjithçka vetë.

FAQ

1) Çfarë dokumentesh duhet të siguroj për të verifikuar llogarinë time

Verifikimi, pra konfirmimi i profilit të lojtarit, kërkon sigurimin e një fotografie të qartë ose skanimin e një dokumenti identiteti në faqe me informacione për pronarin.

2) Kërkesat për bonus dhe bast

Ekziston një kërkesë për bonuset dhe bastet – regjistrimi me plotësimin e të gjitha fushave në profil. Vetëm lojtarët me një profil zyrtar në faqen e internetit të kazinosë mund të vendosin baste dhe të marrin promovim në formën e bonuseve.

3) A mund të luaj falas në kazino

Fatkeqësisht jo. Kazinoja nuk ofron mundësinë për të luajtur në një version demo ose pa baste. Vetëm transmetimet video të procesit janë të disponueshme për t’u njohur me rregullat dhe veçoritë e lojës.

4) A është kazinoja luksoze e përshtatshme për pajisjet mobile?

Ekziston vetëm një version celular për pajisjet mobile, nuk ka asnjë aplikacion celular dhe zhvillimi i tij nuk është planifikuar. Versioni celular është i mjaftueshëm për një lojë komode edhe me një diagonale të vogël.

5) Sa është koha mesatare e tërheqjes së kazinosë

Administrata cakton kohën maksimale të transferimit prej 48 orësh. Mesatarisht, paratë transferohen nga llogaria në llogari brenda disa orëve. Mund të ketë vonesa në të cilat duhet të kontaktoni mbështetjen.

Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira
Comments: 4
 1. Ashley

  Kam lexuar shumë për këtë kazino dhe ka shumë komente në lidhje me të në rrjet. Pavarësisht emrit të saj pretencioz, kazinoja Luxure më dukej një vend i këndshëm. Ka shumë sisteme depozitash, një përqindje shumë të mirë cashback, xhekpote mjaft të mëdha dhe sigurisht softuer origjinal dhe të licencuar. Por ka edhe disavantazhe të caktuara. Së pari, ka të bëjë me numrin e lojërave, të cilat janë shumë të pakta dhe pas disa ditësh thjesht mërzitesh. Së dyti, nuk më pëlqeu fakti që nuk ka gjuhë ruse të ndërfaqes dhe shërbimi i mbështetjes së kazinosë komunikon ekskluzivisht në anglisht.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Mirembrema! Përveç lojërave elektronike të lojërave, Luxury Casino mund të ofrojë lojëra të ndryshme me letra, ruletë ose një seksion me lojëra të drejtpërdrejta. Administrata po përpiqet të diversifikojë katalogun e saj të lojërave dhe për këtë arsye shton vazhdimisht pozicione të reja. Ndërsa për ta bërë më të rehatshëm komunikimin me shërbimin mbështetës, ia vlen t’i shkruani në një bisedë online, ku mund të përdorni ndihmën e një përkthyesi.

 2. Manley

  Në fillim më pëlqeu kazino online Luxure, por sapo desha të tërhiqja paratë, filloi argëtimi. Fillimisht ata kanë kërkuar një dokument identiteti, më pas një faturë për pagesën e një apartamenti komunal për të verifikuar adresën. Dhe, meqenëse jam duke marrë një apartament me qira, thjesht nuk mund ta plotësoj këtë artikull. Në vend të kësaj vendosi të dërgonte një foto të faqes së regjistrimit. Pra, më thanë se pasaporta tashmë ishte e skaduar dhe kishin kaluar 90 ditë. Përveç kësaj, ata kanë kërkuar edhe patentë shofer. Dhe, vetëm pasi i morën, ata dërguan një fitore jo aq të madhe prej 250 dollarësh të nesërmen. Nuk dua të luaj më këtu sepse është plot me momente shumë të ndërlikuara. Ndër pluset është një përzgjedhje e mirë e lojërave elektronike, minuset janë pagesa shumë të ndërlikuara.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Përshëndetje! Për t’i bërë pagesat tuaja në Luxure Casino jo aq të pakëndshme, duhet të identifikoni llogarinë tuaj menjëherë pasi ta regjistroni atë. Administrata e faqes së lojërave të fatit kërkon një grup standard dokumentesh (pasaportë, ndonjëherë patentë shoferi dhe një faturë shërbimi). Dhe, vetëm pasi t’i siguroni ato, do të mund të tërhiqni fondet tuaja të fituara nga platforma.