Rishikimi i kazinosë UniBet 2023

Kazino Unibet konsiderohet të jetë një portal mjaft i njohur lojrash dhe filloi ekzistencën e tij në vitin 1997. Platforma online u lançua nga sipërmarrësi me bazë në Londër Anders Ström, i cili fillimisht u zhvillua për baste sportive, por pas kësaj u shfaq një kazino online. Një vit pas krijimit të portalit online, u mor licenca përkatëse dhe u hap zyrtarisht institucioni, i cili funksionon me sukses edhe sot e kësaj dite. Tani Unibet Casino operon nën udhëheqjen e Kindred Group dhe pozicionohet si një platformë e besueshme argëtimi për lojërat e fatit.

Bonus:200% në depozitë + 200 FS
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
200% + 200 FS
Bonusi i mirëseardhjes
Merrni bonus

kazino unibet

Bonusi i kazinosë “Uni Bet”

Për fillestarët, kazinotë në internet mund të ofrojnë një dhuratë shumë bujare mirëseardhjeje, e cila ndihmon në tërheqjen e klientëve nga e gjithë bota. Pra, bonusi i mirëseardhjes duket si ky:

 • 10 FS pa rimbushje në makinat e përzgjedhura NetEnt;
 • 200% deri në 240 € shtesë + deri në 190 FS (në varësi të shumës së rimbushjes).

Kur depoziton një shumë minimale deri në 12 euro, lojtari merr 40 rrotullime falas. Shuma e FS do të rritet proporcionalisht me shumën e depozitës, kështu që për të marrë 190 rrotullime falas, duhet të depozitoni 120 € ose më shumë. Nuk ka kufizime në mënyrat e pagesës për këtë ofertë, por bonusi ka një periudhë vlefshmërie të kufizuar (30 ditë). Përdoruesit nuk do të kenë nevojë të fusin asnjë kod promocional pasi dhurata e mirëseardhjes Unibet funksionon pa të.
bonus unibet

 Programi i besnikërisë

Kazino Unibet u ofron klientëve të saj një program bonus jo shumë të gjerë, pasi ai prezantohet vetëm si pjesë e politikës promocionale të organizatës. Nuk do të ketë asnjë kod promocional, asnjë bonus depozite, promovime sezonale ose të rregullta. Por platforma ka një dhuratë interesante mirëseardhjeje dhe turne mjaft të mira.

 • Bonus pa depozite – Unibet nuk ofron një bonus të tillë pa depozite. Por, në vend të kësaj, do të ketë një tarifë pa rrezik që mund të marrin klientët individualë të kazinosë. Zakonisht kjo është një shumë e vogël (1-5 euro) për lojëra live, e cila ju lejon të kurseni para kur humbni dhe të merrni para kur fitoni.
 • Bonusi i depozitës – për depozitën e parë, lojtarët e fatit do të mund të marrin një kthim parash prej 100% (deri në 100 €), ndërsa shumëzuesi për lojëra elektronike dhe lojëra me letra është ×25, dhe për lojërat në seksionin live ×35.
 • Turnetë – këtu mund të gjeni turne me një shumë fikse xhekpoti (deri në 5000 €) çdo javë dhe çdo muaj me një opsion xhekpoti progresiv.
 • Programi i besnikërisë – funksionon ekskluzivisht në bingo. Çdo fitore e lëviz lojtarin në Rrotën e Besnikërisë, ku çdo rritje e nivelit jep një rrotullim falas në timon.

Për t’u njohur me të gjitha llojet e promovimeve, thjesht shkoni në seksionin përkatës të kazinosë Unibet. Ku janë edhe rregullat dhe kushtet e basteve për të gjithë përdoruesit. Dhe, vetëm nëse klienti i përmbahet të gjitha rregullave, ai do të jetë në gjendje të transferojë fondet e bonusit në bilancin kryesor.

Programi i bonusit të Uni Casino

Emri i bonusit: Kushtet për marrjen dhe bastimin:
Mirë se vini 100% bonus për depozitat, bast brenda 30 ditëve.
FS promocion për klientët aktiv, i cili duhet të vihet me bastin e duhur.
Bonus 50 EUR për depozita nga 1000 EUR mbushni llogarinë tuaj me shumën e specifikuar dhe merrni një bonus prej 50 euro.
Bonus për rritjen e fitimit kur depozitoni nga 24 EUR vlen ekskluzivisht për bastet sportive.
Bast falas për më të mirët jepet për arritje individuale.
Referojuni një promovim të mikut! për shokun e parë – 30 euro, e dyta – 40 euro, e treta – 50 euro.

Si të regjistroheni dhe verifikoni në Uni Bet

Unicasino Casino ofron një skemë jashtëzakonisht të thjeshtë regjistrimi, në vetëm disa hapa, e cila konsiston në plotësimin e një pyetësori të vogël dhe konfirmimin e përpunimit të të dhënave personale.
Formulari i regjistrimit unibet
Si rezultat, për të regjistruar një profil të ri, duhet të bëni sa më poshtë:

 1. Futni të dhënat e pasaportës dhe emailin tuaj.
 2. Shkruani adresën tuaj të banimit dhe numrin e telefonit.
 3. Dilni me një kombinim të fortë fjalëkalimi dhe një pyetje për një rikuperim të mundshëm të llogarisë.
 4. Pajtohuni me përpunimin e të dhënave personale dhe kushtet e kazinosë në internet.

Procedura e regjistrimit zgjat vetëm disa minuta dhe është jashtëzakonisht e thjeshtë. Pas kësaj, lojtari duhet të konfirmojë aktivizimin e llogarisë së tij duke futur kodin e duhur nga telefoni ose duke klikuar në lidhjen në e-mail. Kështu, regjistrimi konsiderohet i përfunduar dhe lojtari i fatit mund të hyjë në platformë, por për të filluar tërheqjen e fondeve të fituara, kërkohet verifikimi. Për të identifikuar një person në Unibet, duhet t’i siguroni administratës së lokalit të lojërave të fatit llojet e mëposhtme të dokumenteve:

 • foto ose skanim i pasaportës;
 • një foto e kartës së kreditit të të dy palëve, gjithmonë me një kod të mbyllur (nëse lojtari përdor një mënyrë tjetër pagese, ai duhet të marrë një pamje të llogarisë, e cila do të ndihmojë në konfirmimin e rimbushjes);
 • një foto e dokumentit që konfirmon adresën, e cila tregohet në profilin e përdoruesit (një faqe nga pasaporta me leje qëndrimi ose një faturë shërbimi, por jo më e vjetër se gjashtë muaj).

Në përgjithësi, Unibet përpiqet të përfundojë verifikimin e dokumenteve sa më shpejt që të jetë e mundur. Cilësia e fotove duhet të jetë e shkëlqyer pa asnjë turbullim. Pas kësaj, lojtari merr statusin e një përdoruesi të verifikuar dhe mund të fillojë të tërheqë para nga llogaria e tij.

Versioni celular dhe aplikacioni i kazinosë Unibet

Platforma e kazinosë Unibet është përshtatur për pajisje të ndryshme celulare dhe mbështet sistemet operative Android, iOS dhe Windows. Për më tepër, versioni celular është i bazuar në shfletues dhe format i shkarkueshëm. Ju mund të shkarkoni softuer special në dyqanet zyrtare të pajisjeve, në faqen zyrtare të ndërmarrjes së lojërave të fatit dhe, natyrisht, në burimin tonë tematik. Versioni adaptiv është plotësisht identik me faqen e desktopit dhe kopjon plotësisht të gjitha tiparet e platformës.
versioni celular unibet
Por, aplikacioni i kazinosë ka disa dallime. Kështu, për shembull, për ta shkarkuar atë do t’ju duhet nga 5 deri në 18 MB memorie, ndërsa mund të luani si në internet ashtu edhe jashtë linje. Nëse klienti tashmë ka një profil aktiv në Unibet, atëherë ai thjesht duhet të identifikohet në aplikacionin celular, përndryshe, administrata ndalon dyfishimin e llogarive. Mosha e klientit gjatë instalimit të aplikacionit duhet të jetë 17+, por gjatë instalimit të tij, duhet të pajtoheni me kushtet e kazinosë.
aplikacioni celular unibet

Makinat e fatit të kazinosë

Në faqen zyrtare të Unibet, mund të gjeni më shumë se 1000 lojëra elektronike të ndryshme të lojërave, të cilat i lejojnë edhe përdoruesit më të zellshëm të zgjedhin një lojë. Të gjitha lojërat ndahen në kategori, popullaritet, risi ose prodhues, gjë që e bën kërkimin edhe më të përshtatshëm. Për më tepër, të gjitha makinat e fatit në sit shpërndahen si më poshtë:

 • Lojëra elektronike klasike – seksioni përmban vetëm formate klasike të lojërave.
 • Argëtimi është një lloj loje e shpejtë me fitore të shpeshta.
 • Vegas Slots – lojëra elektronike të dizajnuara për kazinotë në Vegas.
 • Makinat e veprimit janë variante shpërthyese të lojërave, kryesisht të bazuara në aventura dhe xhirime.
 • Kafshët janë lojëra elektronike të bëra në temën e natyrës. Roli kryesor këtu u jepet atyre kafshëve që marrin fitoren më të madhe.
 • Fantasy Slots janë slot machines të prodhuara në një stil fantazi.
 • Filmat dhe televizioni – baza e lojërave të tilla u bënë filma dhe seriale të njohura.
 • Muzika është një version me temë i lojërave elektronike të bazuara në grupe muzikore të njohura.

lojëra elektronike unibet
Për më tepër, të gjitha lojërat elektronike të Unibet ndahen gjithashtu në kategori shtesë: super kazino me një shpagim prej 98%, ngjarje të rekomanduara nga administratat, lojëra elektronike jackpot, çmime ditore dhe shumë më tepër. Dhe, falë filtrimit sipas këtyre kategorive, përdoruesit do të mund të zgjedhin atë që duan.

E bute

Ka mbi 1000 lojëra elektronike të ndryshme në bibliotekën Unibet. Rimbushja e të cilave ndodh në mënyrë të vazhdueshme. Të gjitha lojërat e paraqitura prodhohen ekskluzivisht nga ofrues të tillë kryesorë si (Microgaming, IGT, NetEnt, Play’nGo dhe Elk Studios). Në fund të fundit, vetëm furnizuesit e besueshëm dhe të besueshëm mund të garantojnë cilësinë dhe përditësimin e softuerit të tyre. Para së gjithash, kazino Unibet mbështetet në Microgaming, i cili ofron softuer të shkëlqyer për sitin e lojërave të fatit. Kështu, platforma ka marrë navigim jashtëzakonisht të përshtatshëm, ndërrim të shpejtë midis seksioneve dhe animacion të shkëlqyeshëm të lojërave elektronike.

kazino live

Evolution Gaming prezanton një seksion të veçantë me lojëra live në kazino Unibet, ku mund të kaloni një kohë të mirë me krupierët e vërtetë. Në seksion do të gjeni lojëra të tilla si:

 • ruletë evropiane;
 • Jack i zi;
 • baccarat.

Lojërat janë të disponueshme si në versionin e shfletuesit ashtu edhe në një aplikacion special të kazinosë në internet. Për të filluar të luani në kohë reale, thjesht duhet të regjistroheni dhe të rimbushni llogarinë tuaj. Dhe, vetë loja është realizuar nga studio Evolution Gaming, e cila ndodhet në Letoni. Këtu, lojtarët do të gjejnë mbështetje teknike të përgjegjshme, dizajn interesant të dhomës dhe krupierë të ndryshëm. Falë një përzgjedhjeje të madhe tabelash në seksionin e lojërave të drejtpërdrejta, kjo i lejon absolutisht çdo lojtari të bëjë zgjedhjen më të suksesshme. Përveç kësaj, të gjitha lojërat mund të personalizohen dhe të zgjidhni një modalitet.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Për të zgjedhur një platformë të vërtetë të besueshme dhe të provuar të lojërave të fatit, ia vlen të merren parasysh të gjitha avantazhet dhe disavantazhet e saj. Kështu, për shembull, shumë lojtarë të faqes zyrtare të Unibet shënojnë pikat e mëposhtme pozitive:

 • kazino e testuar me kohë dhe një numër i madh kumarxhinjsh;
 • ka një licencë të marrë nga një rregullator i besueshëm i objekteve të lojërave të fatit;
 • faqja menaxhohet nga një kompani e famshme;
 • të gjitha lojërat e paraqitura në faqe janë ekskluzivisht nga ofruesit kryesorë;
 • një numër i madh bonusesh dhe promovimesh;
 • një seksion mjaft i gjerë me lojëra të drejtpërdrejta.

Por, pavarësisht nga numri i madh i avantazheve, platforma ka disa disavantazhe. Për shembull, lojtarët nga disa vende nuk do të mund të regjistrohen në faqen e kazinosë online Unibet. Përveç kësaj, ka kufizime të caktuara për disa rajone të largëta.

Banka, depozitat dhe tërheqjet

Faqja e lojërave të fatit Unibet përpiqet të kujdeset për klientët e saj dhe për këtë arsye përdor shërbimet e sistemeve jashtëzakonisht të besueshme të transferimit të parave. Kështu, përdoruesit do të jenë në gjendje të marrin paratë e tyre të fituara me ndershmëri me ndihmën e:

 • karta bankare VISA, MasterCard;
 • kuletat elektronike Webmoney, Neteller;
 • sistemi i pagesave elektronike Skrill, EcoPayz.

Çdo rimbushje në sit ndodh pa asnjë komision. Por, ka ende disa kufizime që do të zbatohen për lojtarët. Kështu, për shembull, vendosen kufij të caktuar për depozitat maksimale dhe minimale, me përjashtim të kartave bankare, të cilat nuk kanë asnjë kufizim.

Shërbimi mbështetës

Për të kontaktuar mbështetjen e kazinosë Unibet, ka disa mënyra të njohura (chat live, formulari i komenteve, numri i telefonit dhe e-mail). Përveç kësaj, ju mund të gjeni informacione të dobishme në një seksion të veçantë FAQ ose Ndihmë. Gjithashtu në faqen e internetit të kazinosë ekziston një seksion i veçantë “Tutorial” në të cilin fillestarët do të gjejnë shumë informacione të dobishme. Ku do të shfaqet procedura e regjistrimit, mënyrat për të rimbushur llogarinë dhe, natyrisht, loja për para të vërteta. Këtu mund të gjeni edhe rregullat e lojërave specifike të fatit ose versionin celular të faqes.

 Cilat gjuhë mbështet Unibet?

Faqja zyrtare e Unibet është e disponueshme për përdoruesit nga e gjithë bota dhe ofron versione në 16 gjuhë. Kështu, për shembull, mund të zgjidhni versionin daneze, çeke, angleze, zvicerane, estoneze, franceze, finlandeze, greke, gjermane, italiane, hungareze, polake, norvegjeze, ruse, spanjolle ose turke. Kalimi bëhet automatikisht ose manualisht duke klikuar në ikonën e duhur.

Cilat monedha

Platforma Unibet përpiqet të zgjerojë sa më shumë kufijtë e ndikimit të saj, prandaj ofron një përzgjedhje të madhe të monedhave. Kështu, klientët do të mund të përdorin: euro, dollar amerikan, dollar kanadez, franga zvicerane, korona daneze dhe shumë monedha të tjera. Një listë më e detajuar mund të gjendet në platformën zyrtare të kazinosë.

Liçensë

Kazinoja online funksionon sipas një licence të lëshuar nga shteti maltez dhe u ofron lojtarëve të saj softuer jashtëzakonisht të besueshëm. Kjo është arsyeja pse ju mund të jeni të sigurt në sigurinë e të dhënave tuaja dhe të kryeni operacione të ndryshme me llogarinë tuaj të lojrave. Por, përveç MGA-së, ka edhe një sërë shoqatash të tjera ndërkombëtare të lojërave të fatit që e kanë njohur kazinonë Unibet si një institucion të provuar. Dhe, përkundër faktit se disa vende nuk e mbështesin këtë lloj argëtimi, administrata e klubit përpiqet të përditësojë burimet aktuale të hyrjes në faqe në mënyrë të vazhdueshme.
unibet MGA

Informacione të përgjithshme rreth kazinosë Unibet

Faqja zyrtare https://www.unibet.com/casino
Viti i themelimit 1997
Pronari Grupi i të afërmve
Liçensë Kompania malteze e lojërave të fatit
Gjuhët Rusisht, anglisht, gjermanisht, danez, frëngjisht dhe të tjerë.
Monedha dollar, euro, rubla ruse, paund sterlina dhe të tjera.
versioni celular Mbështet pajisjet Android dhe iOS.
Katalogu i lojërave mbi 1000 lojëra elektronike të lojërave.
Metodat e depozitimit karta bankare, kuleta elektronike, sisteme pagesash.
Përparësitë softuer të licencuar, një seksion me lojëra të drejtpërdrejta, një numër i madh mënyrash për të kontaktuar mbështetjen, ofruesit kryesorë dhe shumë më tepër.

FAQ

Më poshtë janë përgjigjet e pyetjeve të bëra shpesh nga përdoruesit. Ne rekomandojmë që lojtarët e rinj dhe me përvojë të lexojnë këtë informacion për të shmangur humbjen e kohës duke paraqitur kërkesa për mbështetje. Informacione shtesë për referencë mund të gjenden në faqen e internetit të kazinosë online, e cila është postuar gjithashtu në seksionet përkatëse.

Cilat dokumente duhet të siguroj për të verifikuar llogarinë time?
Për të kaluar identifikimin, përdoruesi duhet t’i sigurojë administratës së kazinosë një kartë identiteti (pasaportë ose patentë shoferi), si dhe vërtetim të vendbanimit (fatura e shërbimeve, mosha jo më e madhe se 3 muaj).
Kërkesat për bonus dhe bast
Si me çdo institucion të ngjashëm, kazinoja Unibet ka disa kërkesa për bonuset dhe bastet e saj. Zakonisht, në mënyrë që fondet e bonusit të transferohen në llogarinë kryesore, mjafton t’i vendosni ato me shumëzuesin e specifikuar për një periudhë të caktuar kohore.
A mund të luaj falas në kazino?
Po, kjo veçori ofrohet në kazinonë online. Për të luajtur falas ndonjë automat, duhet ta futni atë përmes modalitetit “demo”.
A është kazino Unibet i përshtatshëm për pajisje celulare?
Faqja e lojërave të fatit ka zhvilluar një version celular me cilësi të lartë dhe një aplikacion të veçantë të pavarur. Në të cilën lojtarët e fatit mund të luajnë në çdo kohë të përshtatshme, duke qenë jo vetëm në shtëpi.
Cila është koha mesatare e tërheqjes së kazinosë?
Për kuletat elektronike, transferimi kryhet zakonisht brenda 1 dite. Ndërsa për kartat bankare procedura mund të zgjasë nga 1 deri në 3 ditë.
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira
Comments: 2
 1. Dominic

  Përshtypja e parë për kazinonë Unibet është pozitive. Kur vizitova për herë të parë sitin, më pëlqeu dizajni lakonik dhe, natyrisht, një numër i madh softuerësh lojrash. Vendosa të depozitoja 100 dollarë në llogarinë time dhe nuk humba! Po, sigurisht, ka pasur raste kur kam humbur, por në përgjithësi doli të mblidhja disa para.

  1. Janet Fredrickson (author)

   M’u desh të shqetësohesha pak me verifikimin, por edhe këtu më priste një surprizë në formën e një përshkrimi të detajuar të procedurës. Nga rruga, për ata që kërkojnë shpërblime të ndryshme, kjo faqe mund të mos e pëlqejë, pasi ka shumë pak prej tyre. Epo, dhe tërheqja e fondeve është pothuajse e menjëhershme, gjë që nuk mund të ngopet.