Rishikimi i kazinosë Maria 2023

Që nga viti 2007, kumarxhinjtë kanë qenë në gjendje të luajnë në kazino Maria. Kazinoja është pjesë e Trannel International Limited dhe është e regjistruar zyrtarisht në Maltë. Por gjatë punës së saj, ajo u fut shpejt në “listën e zezë” të 128 vendeve, duke përfshirë shumë shtete të CIS, Bashkimit Evropian, etj. Në Suedi, Norvegji, Finlandë, Danimarkë, Estoni dhe vende të tjera të BE-së, kazino nuk është përfshihet në listën e kazinove të ndaluara dhe është në dispozicion të lojtarëve. Në të njëjtën kohë, kompania ofron kushte të shkëlqyera, një program të mirë bonusi dhe një mori përfitimesh për klientët e saj. A është gjithçka kaq e keqe apo karakteristika negative është e ekzagjeruar? Le ta kuptojmë.

Bonus:100 € në depozitë
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
100 €
Bonus i mirëseardhjes
Merrni bonus

Bonuset në kazino Maria

Programi i bonusit të kompanisë është mjaft i mirë, ka dhurata si për klientët e rinj ashtu edhe për lojtarët e rregullt. Ishte ajo që tërhoqi më shumë se 15 milionë lojtarë në mbarë botën, madje edhe në vendet e ndaluara. Nuk ka asnjë program për klientët VIP, kthimi i parave nuk kreditohet për humbjet, gjë që është një pengesë e rëndësishme për lojtarët që kanë humbur para. Pra, le të shohim më në detaje çdo program bonus.

mariakasinozit

Bonus “Mirësevini”

Ky bonus u jepet lojtarëve që janë regjistruar së fundmi. Në të njëjtën kohë, një kusht i rëndësishëm për marrjen e një dhuratë është rimbushja e bilancit me shumën e vendosur nga platforma. Në varësi të këtyre kushteve, lojtari merr 50% në depozitën e parë. Kazinoja vendos jo vetëm shumën minimale të depozitës, por edhe minimumin. Bonusi lëshohet një herë dhe është i vlefshëm për një kohë të pacaktuar. Lojtari duhet të vë bast dhuratën e marrë me bast x40.

Bonusi i rrotullimeve falas

Ky program bonus quhet edhe javor. Dhuratat për lojtarët jepen çdo të hënë, të mërkurë dhe të enjte. Në të njëjtën kohë, vëllimi i dhuratës llogaritet sipas ditës së javës dhe llojit të slotit në të cilin duhet të bastni bonusin. Këto tre nivele dhuratash janë të disponueshme për të gjithë përdoruesit që bastojnë rregullisht dhe depozitojnë një shumë të caktuar parash. Më shumë rreth programit të bonusit:

 • e hënë. Mund të merrni një dhuratë vetëm të hënën. Mund ta vendosni bast vetëm në slotin e Money Mansion pa një bast. Numri i rrotullimeve falas varet nga shuma e bastit: mund të jetë 5, 7 ose 13.
 • e mërkurë. Të gjithë lojtarët mund të marrin një dhuratë të mërkurën. Duhet të vihet bast në slotin Wild Wonder pa një bast. Shuma e rrotullimeve falas të dhëna varet gjithashtu nga shuma e bastit: 10, 15 dhe 25 copë.
 • e enjte. Bonuset merren nga lojtarët të enjten çdo javë. Luhet në slotin Temple Tumble Megaways pa bast. Numri i rrotullimeve falas të dhëna varet gjithashtu nga shuma e bastit: 5, 7 dhe 13 copë.

Kodet promocionale nuk ofrohen, pasi secili lojtar merr bonuse dhe ai mund t’i refuzojë ato ose të marrë pjesë në programin e bonusit. Është e detyrueshme të fitoni rrotullime falas, sepse brenda një jave ato thjesht do të digjen, nuk ka mundësi për të grumbulluar më shumë. Vendi i dëshiruar mund të gjendet duke kërkuar në faqen zyrtare të kazinosë duke futur emrin e lojës në fushën e kërkimit, ose duke klikuar në lidhjen me bonus.

Bonus “Depozita”

Të gjithë lojtarët që kanë ftuar përdorues të rinj në kazino mund të marrin pjesë në programin e bonusit. Për çdo lojtar të ftuar, klienti merr një shumë parash si dhuratë (e përcaktuar nga vendi i funksionimit të platformës). Fondet kreditohen në llogarinë e lojtarit. Në total, lejohet të tërheqë jo më shumë se pesë persona (shuma e dhuratës tarifohet për secilin lojtar veç e veç). Paratë e marra duhet të bastohen, të paktën 40 herë. Ju mund ta përdorni programin në çdo kohë, gjëja kryesore është që klienti i tërhequr të regjistrohet duke përdorur lidhjen që i është dhënë.

Regjistrimi dhe verifikimi

Versioni demo i kazinosë është i disponueshëm edhe pa regjistrim, domethënë, të gjithë lojtarët mund të luajnë të gjitha lojërat elektronike falas pa një profil. Por për të luajtur dhe për të fituar, ju duhet të vini bast. Dhe për këtë ju duhet të krijoni një profil në kazino Maria dhe të kaloni verifikimin. Për t’u regjistruar në sistem, nuk keni nevojë të shpenzoni shumë kohë, përdoruesi duhet vetëm të gjejë një formular të veçantë në sit dhe të plotësojë fushat e mëposhtme boshe:

mariacasinoreg

 • adresa e-mail;
 • fjalëkalimi i shpikur;
 • emri i plotë;
 • Data e lindjes;
 • gjinore.

Pas kësaj, një mesazh do të dërgohet në postë për të konfirmuar profilin. Ju duhet të shkoni në postë dhe të ndiqni lidhjen, pas së cilës llogaria do të konsiderohet e konfirmuar. Hapi tjetër është plotësimi i profilit: klienti duhet të specifikojë një telefon celular, të zgjedhë monedhën e tij nga lista, të futë vendin dhe qytetin e vendbanimit dhe gjithashtu të tregojë kodin postar. Të gjitha të dhënat duhet të jenë të besueshme, pasi është ende e nevojshme të kalohet procesi i verifikimit. Pasi lojtari të ketë plotësuar të gjithë profilin, para tij shfaqet një dritare për konfirmimin e numrit të telefonit celular. Gjithçka, tani lojtari mund të shkojë në profil me një fjalëkalim dhe të identifikohet. Regjistrimi nuk mjafton për të tërhequr dhe plotësuar bilancin. Në mënyrë që një lojtar të jetë në gjendje të menaxhojë llogaritë e tij, ai duhet të kalojë procesin e verifikimit. Për ta bërë këtë, përdoruesi duhet të ngarkojë një foto ose skanim të pasaportës së tij ose dokument tjetër identifikimi. Pas kësaj, administrata e kazinosë do të kontrollojë të dhënat për disa ditë, dhe si rezultat, do të konfirmojë verifikimin ose do ta refuzojë atë.

Versioni celular dhe aplikacioni Maria casino

Nëse gjithçka është mjaft e mirë me programin e bonusit, atëherë gjithçka është shumë më keq me aksesin në pajisjet celulare. Kazinoja ka një version celular që përshtatet në mënyrë të përkryer me një telefon ose tablet. Të gjitha ikonat, menutë dhe elementët e tjerë të kazinosë maria janë ridizajnuar plotësisht për lehtësinë e përdorimit në një ekran të vogël.

mariacasinoapk

Por këtu përfundon një përshkrim i mirë i kazinosë. Nuk ka asnjë aplikacion celular për telefona apo tableta. As që do të zhvillohej, pasi kazinoja maria vendosi që nuk ia vlente. Përveç kësaj, nuk ka asnjë aplikacion për një kompjuter personal. Kjo është mjaft e papërshtatshme, pasi versioni celular vetëm në shfletues është i përshtatshëm për disa për shkak të nevojës për të vozitur vazhdimisht në faqen e kërkimit dhe për të hyrë në llogari. Por disa shfletues mbështesin kujtimin e fjalëkalimit dhe hyrjen.

Makinat e fatit të kazinosë

Ka shumë pak automat në kazino Maria në krahasim me opsionet e tjera të kazinosë. Pra, softueri përfaqësohet nga vetëm 1000 slot machines, dhe kjo po merr parasysh të gjithë gamën. Një përzgjedhje kaq e vogël kufizon ndjeshëm opsionet për lojtarët. Në të njëjtën kohë, versionet demo ofrohen për të gjithë 1000, kështu që lojtarët mund të provojnë të gjithë gamën me çipa falas. Për më tepër, demonstrimi u ofron lojtarëve mundësinë për t’u njohur me ofrues të ndryshëm dhe për të zhvilluar një strategji të caktuar për të fituar.

mariacasinoslots

Duke folur për ofruesit, vlen të përmendet llojet e tyre. Kështu, makinat e fatit u zhvilluan nga ofruesit e mëposhtëm: Pragmatic Play, Evolution Gaming, Blueprint Gaming, Jadestone, Nyx Interactive, Microgaming, Play’n Go, Relax Gaming, NetEnt, Quickspin dhe IGT. Mes tyre nuk ka praktikisht asnjë zhvillues të njohur dhe numri i ofruesve të përfshirë në zhvillim është mjaft i vogël, pasi kazinotë e tjera mund të kenë qindra prej tyre. Është e pamundur të renditësh një mijë slot machines sipas ofruesve, gjë që është një pengesë e rëndësishme. Por ju mund të filtroni lojëra elektronike me emër. Ju mund të vozitni në kriterin e renditjes në formën e një emri në një kolonë të veçantë “kërkim” në faqen zyrtare të kazinosë. Në përgjithësi, makinat e fatit janë mjaft të dobëta.

E bute

Softueri i kazinosë, domethënë asortimenti i automateve, nuk përfaqësohet nga asortimenti më i madh i lojërave elektronike. Kjo mund të shihet jo vetëm nga rishikimet, por edhe në faqen zyrtare të vetë kazinosë maria. Po, dhe gjetja e kësaj faqeje zyrtare nuk është aq e lehtë: kjo është larg nga lidhja e parë dhe as e pesta në kërkim. Softueri i kazinosë përfaqësohet nga disa seksione, duke përfshirë kategoritë e mëposhtme:

 • risitë: lojërat elektronike nga ofruesit e rinj janë paraqitur këtu;
 • popullor: kategoria përmban automatet më të njohura që përdoren nga lojtarët më shpesh;
 • të preferuarat: këtu lojtarët mund të shtojnë çdo automat për qasje të shpejtë;
 • me një numër të madh linjash;
 • me çmim të parë;
 • ekskluzive etj.

Në këto kategori mund të gjeni llojet e mëposhtme të lojërave elektronike: slot machines, ruletë, bingo, sic-bo, baccarat, poker, blackjack dhe letra gërvishtëse. Përveç kësaj, kazino ka produkte shtesë që ju lejojnë të zgjeroni mundësitë e lojtarëve. Bëhet fjalë kryesisht për lojëra tavoline, të cilat nuk përfshihen në numrin total prej 1000 makinerish. Por, për disa arsye, administrata e kazinosë maria shtoi një kazino të drejtpërdrejtë me tregtarë të drejtpërdrejtë në këtë kategori, e cila është krejtësisht e papërshtatshme: lojtarët duhet të kërkojnë të gjithë sitin për të gjetur vetë lojën. Në faqe mund të gjeni një seksion të veçantë me mini-lojëra, në të cilat ka më shumë se 20 tituj. Të gjitha lojërat kanë versione demo, mini-lojërat janë më të njohurat në mesin e përdoruesve të rinj. Gjithashtu, faqja ka një seksion me turne që mbahen vazhdimisht. Menyja kryesore liston të gjitha ngjarjet aktive, në të cilat lojtarët mund të marrin pjesë. Çdo turne ka kushtet e veta, kështu që para fillimit të lojës është e rëndësishme të sqaroni rregullat për përdorimin e burimit.

Kazino live

Kompania e kazinosë maria u ofron lojtarëve mundësinë për të luajtur kazino live në kohë reale me tregtarët e drejtpërdrejtë në një seksion të veçantë (mund të gjendet në faqen zyrtare të internetit). Administrata ia besoi zhvillimin e kësaj kategorie makinash slot ofruesve të tillë si Pragmatic Play dhe Evolution Gaming. Katalogu i kazinosë përmban më shumë se dy duzina tavolina me kufij të ndryshëm. Lojtarët që preferojnë aksione të larta dhe lojtarët që nuk duan të bëjnë baste të mëdha do të gjejnë diçka të përshtatshme këtu. Lista e kazinove të drejtpërdrejta përfshin baccarat, ruletë, blackjack dhe shumë më tepër.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Kazinoja Maria është e njohur në të gjithë botën, duke u shërbyer mbi 15 milionë klientëve. Por këtu, përdoruesit kryesisht theksojnë vetëm minuset në platformë dhe vlerësojnë negativisht kazinonë nga të gjitha anët. Kjo dëshmohet nga lista e madhe e zezë e vendeve, si dhe nga aftësitë modeste të kompanisë. Le të hedhim një vështrim më të afërt në avantazhet dhe disavantazhet e platformës.

Përparësitë Disavantazhet
– ka licencë zyrtare; – sistem i thjeshtë bonus;
– ka certifikata për të gjitha automatet; – kazino është përfshirë në listën e zezë të një numri të madh vendesh;
– shërbimi mbështetës është i disponueshëm për lojtarët; – nuk ka asnjë aplikacion celular, por vetëm një version celular të faqes në shfletues;
– shpejtësia e transfertave ndërmjet llogarive deri në 12 orë; – programi i besnikërisë është i dobët: nuk ka kushte vip, nuk ka kthim parash;
– regjistrim dhe verifikim i thjeshtë direkt në faqe. – sipas rishikimeve të klientëve, besueshmëria, shpejtësia e përkthimeve dhe ngarkimi i faqes është mjaft i dobët, gjë që shkakton vështirësi për përdoruesit;
– kompania bashkëpunon me një numër të vogël ofruesish, ndër të cilët nuk ka emra të mëdhenj.

Pra, pas vlerësimit të punës së kazinosë Maria, mund të konkludojmë se kjo kazino është mjaft e dobët dhe nuk u ofron lojtarëve mundësinë për një lojë normale. Ka shumë boshllëqe dhe mangësi që ndikojnë negativisht në funksionimin e platformës. Si rezultat, vlerësimi i përgjithshëm i kazinosë është më pak se 3 pikë nga 5, që është shumë i ulët midis llojeve të tjera të kazinove.

Bankare

Kazinoja mbështet transfertat pa kufizime dhe kufizime transaksionesh, gjë që është mjaft e mirë për lojtarët. Ju mund të transferoni fonde nga llogaria në llogari vetëm pasi të keni përfunduar procedurën e regjistrimit dhe verifikimit. Pasi administrata e platformës konfirmon llogarinë, sistemet e mëposhtme të pagesave bëhen të disponueshme për lojtarët për të bërë transferime:

 • VIZA
 • MASTERCARD
 • MAESTRO
 • SKRILL
 • NETTELER
 • PAYSAFECARD
 • WEBMONEY
 • KRIPTOVALUTA
 • PAYPAL
 • PAGUESI
 • PIASTRIX
 • ECOPAYZ.

Koha për të transferuar fonde nga llogaria në llogari nuk zgjat më shumë se 12 orë, por zakonisht paratë arrijnë shumë herë më shpejt.

Mbështetje

Kazinoja Maria ka një shërbim të mirë mbështetës. Lojtarët mund të kontaktojnë administratën përmes një bisede të përshtatshme në internet pikërisht në faqen e internetit të kazinosë. Përveç kësaj, lojtarët mund t’i shkruajnë një email kompanisë. Duke përdorur metodën e parë të komunikimit, mund të merrni një përgjigje shumë më shpejt sesa me postë. Mbështetja mbështet gjuhët e mëposhtme: Anglisht, Suedisht, Norvegjisht, Finlandisht, Danisht dhe Estonisht. Për të shkruar një apel, mund të përdorni një përkthyes për të hartuar një letër. Në çdo rast, lojtarët këshillohen që së pari të studiojnë formularin e pyetje-përgjigjeve, pasi ai mund të përmbajë informacione të dobishme për funksionimin e kazinosë.

Gjuhët

Në ndërfaqe, mund të zgjidhni gjuhët e mëposhtme në cilësimet: anglisht, suedisht, norvegjeze, finlandisht, daneze dhe estoneze, si dhe në shërbimin e mbështetjes. Ju mund të përdorni shërbimet e një përkthyesi automatik direkt në faqe, por kjo nuk është alternativa më praktike, pasi përkthyesi mund të bëjë gabime.

Monedhat

Platforma mbështet monedhat e mëposhtme: USD (dollar), EUR (euro), BGN (lev bullgar), NOK (krona norvegjeze), SEK (krona suedeze). Nuk ka kufizime në transferta, si dhe kufizime në transaksione.

Liçensë

Të kesh një licencë është një avantazh i madh i një kazinoje. Kjo nënkupton sigurinë e transfertave, ruajtjen e fondeve dhe origjinalitetin e lojërave elektronike. Platforma funksionon nën një licencë të Maltës me numrin MGA/B2C/106/2000. Lojtarët mund të verifikojnë disponueshmërinë e një licence në faqen zyrtare të internetit ose, me kërkesë personale, nga administrata përmes shërbimit mbështetës.

FAQ

1) Çfarë dokumentesh duhet të siguroj për të verifikuar llogarinë time

Konfirmimi i llogarisë, domethënë verifikimi, kërkohet që përdoruesit të mund të transferojnë fonde nga llogaria në llogari. Për ta bërë këtë, lojtari duhet të sigurojë një skanim ose foto të pasaportës së tij ose një dokument tjetër identifikimi. Në këtë rast, ju duhet faqja në të cilën tregohen të dhënat e pronarit.

2) Kërkesat për bonus dhe bast

Vetëm përdoruesit e regjistruar mund të marrin pjesë në programin e bonusit dhe të bastojnë para. Por është e mundur të bëni baste falas në versionin demo edhe pa regjistrim.

3) A mund të luaj falas në kazino

Po, platforma ofron një mundësi për të luajtur të gjitha automatet falas dhe madje edhe pa regjistrim. Lojtarëve u sigurohen rrotullime falas për t’u njohur me veçoritë e lojërave elektronike.

4) A është kazino Maria e përshtatshme për pajisje celulare?

Po. Kazinoja u ofron klientëve mundësinë për të përdorur versionin celular të faqes, i cili përshtatet lehtësisht me një diagonale të vogël. Aplikacioni celular për lojtarë nuk është zhvilluar.

5) Sa është koha mesatare e tërheqjes së kazinosë

Platforma vendos kohën maksimale të transferimit në 12 orë. Por mesatarisht, transfertat nga llogaria në llogari kryhen brenda një ore ose edhe më pak.

Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira
Comments: 4
 1. Luke

  Më pëlqeu shumë fakti që nëse tërhiqni fitime të vogla, atëherë verifikimi nuk është i nevojshëm. Nëse keni probleme me disa sisteme pagese, atëherë ju rekomandoj të përdorni kuleta të ndryshme elektronike. Kështu, për shembull, në kazino Maria ka një seksion të veçantë ku mund të shihni të gjitha tërheqjet e disponueshme. Në fillim të vitit, gjithçka nuk funksionoi për mua. Para kësaj, herë fitonte shuma të mëdha, ndonjëherë arrinte të shkonte në zero, por më shpesh humbiste.Tani për muajin e katërt ka minuse të forta (( Duket se të gjitha slotet janë zyrtare, kështu që askush nuk mund t’i shkulë ato. Unë i kam shkruar vazhdimisht mbështetjes, më kanë thënë që sistemi për llogaritjen e fitimeve ka mbetur i njëjtë. Por , është ende e çuditshme! Përparësitë e kazinosë Maria: mundësia e tërheqjes pa identifikim; një numër i madh lojëra elektronike lojërash; disa sisteme aktuale pagesash janë të disponueshme. Disavantazhet përfshijnë faktin se ndonjëherë, për të tërhequr në një kartë bankare, ju nevojitet te presim edhe pak.Po ashtu eshte zhgenjyese qe nuk ka promovime normale dhe nuk ka absolutisht kthim kohet e fundit.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Mirembrema! Ndoshta duhet të ndryshoni lojëra elektronike në mënyrë që të filloni të fitoni ose të përpiqeni të ndryshoni taktikat. Kështu, për shembull, mund të zgjidhni një strategji pune në një modalitet “demo” falas dhe të provoni një ose një pajisje tjetër të kazinosë Maria. Vlen gjithashtu të theksohet se tërheqjet në kartat bankare mund të bëhen me një vonesë, ndërsa kjo nuk është vërejtur me kuletat elektronike.

 2. Desmond

  Unë jam duke rrotulluar në heshtje lojëra elektronike për një muaj tani dhe nuk jam verifikuar, ndoshta është sepse bëj një depozitë dhe një tërheqje duke përdorur të njëjtat detaje? Ndër avantazhet e MariaCasino, dua të vërej një aplikacion celular vërtet të lezetshëm që funksionon në mënyrë të qëndrueshme pa asnjë përplasje. Por, këtu është minusi i vërtetë, ky është numri i lojërave, pasi për mua nuk është serioz! Dhe, përndryshe, më pëlqyen bonuset mjaft bujare dhe, natyrisht, rimbursimi i parave të gatshme.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Përshëndetje! Verifikimi i klientëve nga administrata e kazinosë Maria mund të kërkohet nëse është e nevojshme. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata lojtarë që do të tërheqin fitime të mëdha. Ju gjithashtu mund të përdorni versionin celular të kazinosë në internet, i cili pothuajse plotësisht përsërit faqen e desktopit.