Rishikimi i Casino X 2023

Casino X filloi të punojë në vitin 2012 dhe prej vitesh nuk e ka humbur popullaritetin mes klientëve. Vizitorëve u ofrohet një gamë e gjerë sallash lojrash, lojëra të licencuara, pagesa të sigurta. Sajti ka një certifikatë të Rregullores dhe Sigurimit të Lojërave të Fatit në Tregti elektronike, përdor protokolle moderne të kriptimit. Të gjitha të dhënat e vizitorëve mbrohen nga një politikë privatësie dhe nuk ndahen me palët e treta. Kazinoja ka një licencë të vlefshme Curaçao nr. 8048/JAZ2014-006.

Bonus:2000$+200FS
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
Deri në 2000$ + 200FS
Bonus i mirëseardhjes
Merrni bonus

Uebfaqja zyrtare e Casino X

Faqja zyrtare e Casino X është paraqitur me ngjyra të errëta dhe ka një logo të njohur me të njëjtin emër. Në krye të faqes kryesore ka tre seksione kryesore “Sportet”, “Kazino Live”, “Slots”. Falë këtij grupimi të përmbajtjes, të ftuarit mund të vendosin menjëherë për llojin e kumarit në të cilin duan të bastojnë. Në krye të ekranit ka edhe butona regjistrimi dhe identifikimi, banderola.

x-faqja e internetit

Pjesa e poshtme e ekranit u lejon pjesëmarrësve të studiojnë marrëveshjen e përdoruesit, politikën e privatësisë, të kontaktojnë operatorët e mbështetjes teknike duke përdorur metoda të ndryshme.

Ndër vendet, lojtarët e të cilëve zgjedhin kazinotë për aktivitete të kohës së lirë, vlen të përmendet: Rusia, Turqia, Kazakistani, Bullgaria, Gjermania, Italia etj. Ndërfaqja e kazinosë mund të përkthehet në 11 gjuhë, duke përfshirë rusisht, anglisht, spanjisht, gjermanisht, japonisht, polonisht, portugalisht dhe të tjera.

Soft (automate)

Koleksioni i dhomave të lojërave Casino X përbëhet nga lojëra elektronike të sigurta dhe të licencuara që u ofrojnë vizitorëve vetëm akses në tarifa të qëndrueshme. Lojëra të tilla zhvillohen duke përdorur teknologjinë html5 dhe funksionojnë saktë në telefonat inteligjentë dhe tabletët.

x lojëra elektronike

Lojtarët kanë akses në lojëra elektronike me përqindje të lartë kthimi, lloje të ndryshme paqëndrueshmërie dhe simbole të veçanta. Shumë lojëra elektronike plotësohen me opsione bonusi që u lejojnë mysafirëve të rrisin shanset për të formuar një sekuencë çmimesh dhe të shkaktojnë rrotullime falas, raunde shtesë dhe lojëra me rrezik.

Kazino ofron ofrues softuerësh me një reputacion mbarëbotëror NetEnt, Game Play, Big Time Gaming, Thunderkick, NextGen Gaming, Yggdrasil Gaming, Evolution Gaming, Lightning Box Games, Nyx Interactive, Leander Games, Rabcat, Booongo, 1X2Gaming, Greentube, Push Gaming, Nolimit City, Booming Games, Iron Dog, Relax Gaming, Playtech, Playson, Quickspin, ELK Studios.

Bastet sportive

Bastet sportive janë një kategori e pavarur në Casino X, ku lojtarët janë në dispozicion të disiplinave të njohura, aftësisë për të bastuar në format Live dhe para ndeshjes. Këtu, pjesëmarrësit mund të kenë akses në akumulatorë, teke dhe sisteme për futboll, hokej, tenis, e-sports, formula 1 dhe sporte të tjera të njohura. Vizitorët mund të bastojnë në liga të famshme dhe jopopullore botërore, takime miqësore dhe ndeshje bamirësie.

Kazino live

Live Casino është një kategori ku pjesëmarrësit mund të zgjedhin lojëra me letra ose tavolinë për kohën e lirë, dhe procesi i lojërave kryhet nga një host profesionist i drejtpërdrejtë, i vendosur në një kazino me bazë tokësore ose një studio të pajisur posaçërisht. Në mesin e të ftuarve, varietetet e ruletit, blackdeck dhe pokerit janë në kërkesë të veçantë. Lojtarët mund të shikojnë veprimet e tregtarit përmes lidhjes video. Nëse pjesëmarrësi ka pyetje shtesë, ai mund të kontaktojë hostin duke përdorur bisedën e drejtpërdrejtë.

Versioni celular

Versioni celular i kazinosë online Casino X u lejon pjesëmarrësve të përdorin telefona inteligjentë dhe tabletë në sisteme të ndryshme operative. Modaliteti i përgjegjshëm i faqes përshtatet automatikisht në diagonalen e ekranit, duke ruajtur aksesin në llogari, kërkimin, navigimin dhe shfaqjen e të gjithë parametrave. Për shkak të faktit se shumica e lojërave elektronike janë zhvilluar duke përdorur html5, ato funksionojnë saktë në telefonat inteligjentë dhe tabletët. Kjo mënyrë nuk e mbingarkon pajisjen, nuk kërkon shkarkimin në telefon, nuk ndikon në funksionimin e programeve të tjera dhe nuk konsumon një sasi të madhe të trafikut në internet.

xmobile

Aplikacioni Casino X

Casino X ofron për të shkarkuar aplikacionin në pajisjet tuaja për të marrë menjëherë akses në lojërat e fatit, bonuset dhe turnet. Lidhja e shkarkimit është në faqen zyrtare të internetit dhe lojtari duhet vetëm të ndjekë udhëzimet e mëposhtme:

 • Lëvizni në fund të faqes
 • Gjeni një lidhje për të shkarkuar klientin në PC ose Android
 • Klikoni në lidhjen e shkarkimit dhe prisni për shkarkimin
 • Hapeni këtë skedar në pajisjen tuaj dhe përfundoni instalimin e aplikacionit

Më pas, pjesëmarrësit duhet vetëm të krijojnë një llogari ose të identifikohen në profilin e tyre. Aplikacioni është softuer i sigurt, nuk e dëmton pajisjen dhe ruan të gjitha kushtet e marrëveshjes së përdoruesit. Vizitorët mund të fillojnë menjëherë lojërat, të marrin fitime dhe të kërkojnë tërheqjen e tyre në karta dhe kuleta.

Regjistrimi në Casino X

Për të krijuar një llogari në platformë, lojtarët duhet të arrijnë moshën madhore, më pas të shkojnë në faqen zyrtare të internetit, të studiojnë marrëveshjen e përdoruesit dhe ta pranojnë atë plotësisht. Më pas, duhet të klikoni në butonin “Regjistrohu” dhe të plotësoni të dhënat. Në formularin e regjistrimit të Casino X, fillestarët duhet të tregojnë:

 • Email
 • Fjalëkalimi
 • Emri dhe mbiemri
 • Data e lindjes
 • Adresa e vendbanimit
 • Pseudonimi
 • kod promocional
 • valutë

x-regjistrimi

Pasi lojtari të jetë bërë një klient i plotë i institucionit, atij i ofrohen baste për para, aftësia për të rimbushur llogarinë e tij dhe për të kërkuar tërheqjen e fitimeve në çdo kohë.

Depozitimi dhe tërheqja e fondeve në Kazino X

Lojtarët e Casino X mund të plotësojnë llogarinë e tyre dhe të tërheqin para përmes llogarisë së tyre personale. Seksioni “Arkëtari” hapet pas autorizimit dhe lojtari duhet të zgjedhë llojin e pagesës, shumën, mënyrën e kryerjes së transaksionit. Karakteristikat që vizitorët duhet të dinë përpara se të bëjnë një pagesë:

 • Shuma minimale e depozitës është 5 dollarë. Paratë kreditohen menjëherë në bilancin e lojtarit.
 • Sistemet e mbështetura të pagesave: MasterCard, Maestro dhe Visa, Neteller, Visa Electron, Skrill, PaysafeCard, Ukash, WebMoney, Nordea, QIWI, Trustly, Wallet One, PugglePay, Wire Transfer, iDeal (nga Skrill), LiqPay, Money Mail, Interkassa, EcoPayz, Przelewy24, iDEAL dhe të tjerë. Lista e plotë gjendet në llogarinë tuaj personale, në seksionin “Arkëtari”.
 • Shuma minimale e tërheqjes është 20 dollarë. Shpejtësia e transferimit varet nga mënyra e zgjedhur e transaksionit.

x-depozitë

Përdoruesit mund të bëjnë të gjitha pagesat përmes llogarisë së tyre personale dhe duke përdorur vetëm të dhënat e tyre. Pagesat nuk bëhen në karta dhe kuleta të palëve të treta.

Sistemi i bonusit të Casino X

Lojtarët e regjistruar ftohen të marrin bonuse nga Kazino X:

 • Për depozitën e parë – deri në 200% në varësi të shumës së depozitës së parë
 • Për të dytin – të pestën – nga 25 në 100% për çdo rimbushje të llogarisë
 • Rrotulla të larta – me një depozitë të madhe, lojtarët marrin deri në 200 rrotullime falas
 • Për baste – dhurata që mund të shpenzohen për baste në ndeshje sportive dhe eSports, duke përfshirë interesin e depozitave dhe bastet falas

Sajti ka një program besnikërie që i lejon lojtarit të marrë një status të caktuar, dhe bashkë me të edhe privilegje shtesë.

Pasi lojtari të ketë fituar dhuratat e marra, ai mund t’i përdorë ato për baste të mëtejshme, të kërkojë një tërheqje në detajet e tij. Rregullat e të gjitha promovimeve janë renditur në kategorinë me të njëjtin emër në faqen zyrtare, dhe për sqarime shtesë, mund të kontaktoni mbështetjen teknike.

Rishikimi i videos së Casino X

Rishikimi i videos Casino X i ndihmon lojtarët të njohin më mirë navigimin e faqes, opsionet e disponueshme dhe rregullat e lojës. Një rishikim i tillë ia vlen të shikohet si për lojtarët fillestarë ashtu edhe për lojtarët më me përvojë, të cilët duan të sigurohen që klubi të jetë i sinqertë dhe i thjeshtë.

Të mirat dhe të këqijat e CasinoX

Si çdo kazino online, platforma ka avantazhet dhe disavantazhet e saj, të cilat do t’i analizojmë në mënyrë të detajuar në tabelën e mëposhtme.

Përparësitë Të metat
 • Disponueshmëria e një licence të përditësuar
 • Asistencë 24/7 nga operatorët e mbështetjes teknike
 • Disponueshmëria e kazinosë live dhe basteve sportive
 • Mundësia për të rimbushur menjëherë llogarinë dhe për të kërkuar një tërheqje të parave brenda një dite
 • Mbrojtja e informacionit personal
 • Ekziston një aplikacion për kompjuterë personalë dhe Android
 • Bast mjaft i lartë
 • Program i vogël bonus
 • Turne dhe lotari mjaft të rralla

Pyetjet e bëra më shpesh në lidhje me kazinonë

Si të identifikohem në llogarinë time nëse kam harruar fjalëkalimin tim?
Sa kohë të presim për para kur tërhiqni fonde?
A është e sigurt të luash në faqen e kazinosë?
A është e mundur të luash nga një celular?
A ofron kazino një bonus mirëseardhjeje?
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira

Si të identifikohem në llogarinë time nëse kam harruar fjalëkalimin tim?
Lojtarët janë të ftuar të rivendosin vetë fjalëkalimin e tyre duke përdorur butonin me të njëjtin emër ose të kontaktojnë mbështetjen teknike për ndihmë.
Sa kohë të presim për para kur tërhiqni fonde?
Në varësi të mënyrës dhe shumës së zgjedhur të pagesës, të ftuarit marrin fonde sipas të dhënave të tyre brenda 1-3 ditëve.
A është e sigurt të luash në faqen e kazinosë?
Po, Casino X është plotësisht i sigurt dhe i sigurt. Falë përdorimit të protokolleve moderne të kriptimit dhe certifikatave të cilësisë, lojtarët mund të futin në mënyrë të sigurt informacionin personal dhe të kryejnë transaksione.
A është e mundur të luash nga një celular?
Po, kazinoja online ofron një faqe celulare të përgjegjshme dhe versione të shkarkueshme për kompjuterët personalë dhe telefonat inteligjentë Android.
A ofron kazino një bonus mirëseardhjeje?
Po, kazino online ofron për të marrë 100% në depozitën e parë pas regjistrimit në faqe.