Rishikimi Casumo i kazinosë 2023

Portali i lojërave të fatit Casumo u lançua në vitin 2012. Faqja ka një kazino në internet dhe një libralidhës që pranon baste në mijëra ngjarje sportive. Qasja në shërbimet e kazinove online dhe basteve sportive kryhet nga një llogari. Sidomos për ata që duan të luajnë në pajisje celulare, janë zhvilluar aplikacione për Android dhe iOS. Faqja paraqet një përzgjedhje të madhe softuerësh nga ofrues të mirënjohur dhe lojëra Live, të vendosura në një seksion të veçantë. Regjistrohuni dhe provoni fatin tuaj në një nga kazinotë kryesore online të fokusuara në vendet evropiane.

Bonus:100% në depozitë
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
100%
Bonusi i mirëseardhjes
Merrni bonus
Liçensë Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar, MGA
Lojëra Slots, desktop, live
Pa bonus depozite Nuk ofrohet
versioni celular Aplikacione për Android dhe iOS
Tërheqja e fitimeve Deri në 3 ditë
Mbështetje Biseda

kasumo

Bonuset në Casumo

Faqja pret promovime të ndryshme besnikërie, të cilat e bëjnë lojën e fatit më fitimprurës për çdo klient të kazinosë online. Bonuset hyrëse të krijuara posaçërisht për fillestarët. Nëpërmjet bonuseve Casumo, përdoruesit mund të marrin para dhe FS. Kushtet për llogaritjen e shpërblimit, mënyra e aktivizimit dhe lojërat në të cilat funksionon avantazhi i marrë tregohen në përshkrimet e bonuseve. Të gjitha informacionet e nevojshme publikohen në seksionin promovues. Bonuset një herë në javë mbahen në mënyrë të vazhdueshme, të tjerët kanë një periudhë të kufizuar vlefshmërie. Njoftimet për promovime të ndryshme publikohen në një seksion të veçantë dhe në faqen kryesore të Casumo.

Shënim! Bonuset mund të merren vetëm nga përdoruesit e verifikuar. Procedura e verifikimit të lojtarit do të diskutohet më poshtë. Verifikimi është i nevojshëm në çdo rast – tërheqja e parave kryhet pas konfirmimit të identitetit. Skedarët e ofruar për verifikimin e të dhënave personale fshihen menjëherë pas verifikimit.

Programet e bonusit Casumo

Fillestarët kreditohen me 100% para në depozitën e tyre të parë dhe deri në 25 euro, si dhe 20 FS në Book of Dead. Ekziston një tërheqje e përditshme FS midis përdoruesve që luajnë lojëra elektronike. Rrotullimet falas shpërndahen në mënyrë të rastësishme. Pjesa tjetër e aksioneve kanë një periudhë të kufizuar vlefshmërie.

kazumo-bonus

Regjistrimi dhe verifikimi

Klikoni butonin Regjistrohu, i cili ndodhet në faqen kryesore në këndin e sipërm të djathtë. Zgjidhni një bonus mirëseardhjeje në një kazino (një opsion alternativ është gjithashtu i mundur – për një bastevënës), shkruani adresën tuaj të emailit dhe shtypni Enter. Më pas, dilni me një hyrje dhe vazhdoni në hapin tjetër – vendosni një fjalëkalim. Ruani kombinimin që ofron akses të kufizuar në llogarinë tuaj dhe shtypni sërish Enter. Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara, duke përfshirë të dhënat personale.

Gjatë procesit të regjistrimit, përdoruesit duhet të verifikojnë numrin e tyre të telefonit celular. Kombinimi tregohet në një fushë të veçantë me një kod shteti. Një SMS dërgohet në numrin e specifikuar. Mesazhi përmban një kod që duhet të futet për të vazhduar regjistrimin. Nuk keni nevojë të ri-verifikoni numrin tuaj të telefonit në të ardhmen nëse nuk dëshironi ta ndryshoni atë. Në përgjithësi, regjistrimi nuk është i vështirë dhe zgjat 2-3 minuta. Kazinoja u shërben vetëm lojtarëve të rritur (të paktën 18 vjeç).

kazumo-regjistruar

Verifikimi i llogarisë kryhet sipas pasaportës. Opsionet alternative janë gjithashtu të disponueshme, të tilla si kartat e kreditit dhe faturat e shërbimeve. Zakonisht përdoret një pasaportë ose dokument tjetër që konfirmon identitetin e lojtarit (në varësi të specifikave të ligjeve të një vendi të caktuar). Për të kaluar verifikimin, duhet të siguroni fotografi ose kopje të skanuara të faqes së parë të pasaportës dhe faqes që përmban informacion mbi regjistrimin e përhershëm ose të përkohshëm.

Fotografitë ose skanimet ngarkohen në llogarinë tuaj në seksionin “Vlera”. Informacioni i dhënë përdoret nga shërbimi i sigurisë së kazinosë vetëm për të verifikuar të dhënat personale. Pas identifikimit të personit, dosjet fshihen. Verifikimi i mëtejshëm kryhet sipas gjykimit të administratës së kazinosë në internet, për shembull, kur fitoni shuma të mëdha parash, ndryshoni detajet e pagesës ose informacionin personal. Verifikimi me metoda alternative, për shembull, me kartë krediti, kryhet ekskluzivisht me marrëveshje paraprake me shërbimin mbështetës. Kazino gjithashtu rezervon të drejtën të refuzojë identifikimin e përdoruesit me mjete alternative.

Versioni celular dhe aplikacioni Casumo

A preferoni të luani në pajisje celulare? Në këtë rast, aplikacionet Android dhe iOS mund të jenë të dobishme! Të dy versionet e aplikacionit celular Casumo kanë të njëjtën ndërfaqe. Funksionaliteti i llogarisë personale i lejon lojtarët të bëjnë depozita, të krijojnë kërkesa për tërheqje, të përdorin bonuse, të marrin pjesë në turne, të luajnë falas dhe për para.

kazumo-mobil

Versionet celulare të Casumo kanë fituar shumë reagime pozitive për shkak të ndërfaqes intuitive dhe avantazheve të tjera:

  • një numër i madh i lojërave të fatit (slots, desktop, Live, etj.);
  • pajtueshmëria me versionet e hershme të Android dhe iOS;
  • konsumi ekonomik i trafikut, për shkak të të cilit përdoruesit nuk duhet të blejnë megabajt shtesë të një operatori celular edhe pas një seance të gjatë lojrash;
  • ofrimi i aplikacioneve mbi baza jo komerciale;
  • duke përdorur një llogari në versionin kryesor celular – riregjistrimi nuk kërkohet.

Aplikacionet mbahen në Play Market dhe AppStore. Në versionet celulare, të gjitha shpërblimet e ofruara në versionin kryesor të faqes janë të disponueshme për përdoruesit. Klientëve Casumo që luajnë në aplikacion u jepet gjithashtu opsioni për të dërguar mesazhe te mbështetja teknike. Herë pas here, për përdoruesit që preferojnë versionin celular, mbahen promovime speciale të besnikërisë, të cilat disponohen vetëm në platformat celulare për pajisjet Android ose iOS.

Makinat e fatit të kazinosë Casumo

Kazinoja ofron qindra automat me tema të ndryshme, duke përfshirë lojëra elektronike moderne dhe klasike që janë më shumë se një duzinë vjet të vjetra. Faqja gjithashtu ka një koleksion mbresëlënës të jackpot-eve, në të cilat një rrotullim i suksesshëm mund të sjellë male ari. Përveç banditëve me një krah, dhoma virtuale përmban një numër të madh lojërash tavoline: ruletë, blackjack, baccarat, poker, craps dhe argëtime të tjera kumari në shërbimin tuaj! Ndoshta ju ëndërroni të vizitoni një kazino me bazë tokësore? Në këtë rast, kushtojini vëmendje seksionit që përmban lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë!

kazumo-slots

Simulatorët e lojërave të fatit vendosen në seksionet përkatëse. Sistemi i kërkimit ju lejon të gjeni lojëra sipas emrit dhe të renditni sipas llojit (dërrasë, tabela, drejtpërdrejt). Sidomos për lehtësinë e përdoruesve, është e mundur të krijohen lista të simulatorëve të preferuar për qasje të shpejtë. Lojërat e zgjedhura janë të lehta për t’u renditur duke shtypur një buton të veçantë në sallën virtuale të kazinosë online. Përdoruesve u jepet mundësia të luajnë për para dhe falas. Modaliteti demonstrues mbështet lojëra elektronike dhe lojëra tavoline. Në bastet live paguhen vetëm me fondet e depozitës së përdoruesit.

Ofruesit e lojërave në Casumo

Vizitorët në portalin e lojërave të fatit mund të provojnë fatin e tyre me softuerin e ofruesve të besueshëm që e kanë provuar veten në të gjithë botën nga ana më e mirë. Kazinoja përmban lojëra elektronike dhe lojëra tavoline nga NetEnt, Microgaming, Quickspin, Play n Go, Yggdrasil, Platipus, Big Time Gaming dhe studio të tjera të njohura. Klientët Casumo kanë akses në një përzgjedhje të madhe softuerësh të licencuar që funksionojnë në bazë të një gjeneruesi të numrave të rastësishëm – shanset për të fituar varen vetëm nga fati i një lojtari individual.

Kazino live

Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë vendosen në një seksion të veçantë të faqes. Koleksioni përfshin të ashtuquajturat lojëra shfaqjeje: kohë e çmendur, vend i çudirave, marrëveshje ose jo, banane e ëmbël, etj. Përveç kësaj, koleksioni Live përfshin edhe lojëra të njohura tavoline – lloje të ndryshme ruleti, blackjack, poker, baccarat, si dhe sicbo dhe aktivitete të tjera të lojërave të fatit. Platformat live në Casumo zhvillohen nga studio të tilla të njohura si Evolution Gaming, NetEnt, Lucky Streak, etj.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Në vend të versioneve adaptive për pajisjet celulare, lojtarët duhet të përdorin aplikacione – disa adhurues të lojërave të fatit janë më të rehatshëm duke luajtur pa zgjidhje të shkarkueshme. Numri i bonuseve të kazinosë është shumë i kufizuar. Sigurisht, ky nuk është një portal ideal i lojërave të fatit – Casumo ka disa disavantazhe, të cilat janë përmendur më lart.

Faqja ka për qëllim kryesisht tifozët e lojërave elektronike moderne. Këtu ka shumë më pak lojëra të tjera sesa banditë me një armë, megjithatë, të gjitha argëtimet më të njohura janë në dispozicion për çdo përdorues të regjistruar. Nëse ju pëlqejnë lojëra elektronike dhe lojëra të tjera kumari të vlerësuara më të mira, atëherë duhet të shikoni patjetër Casumo!

Depozitim dhe tërheqje nga llogaria personale

Shlyerjet financiare me lojtarët kryhen duke përdorur karta bankare (VISA, MasterCard, Maestro) dhe kuletat elektronike të sistemeve të njohura të pagesave Skrill, EcoPayz, PayPal, Neteller, WebMoney, Paysafecard, Payeer, Piastrix. Përveç kësaj, kazino pranon kriptovaluta. Aplikimet për pagesën e parave të fituara konsiderohen sipas radhës së përparësisë, por jo më shumë se 3 ditë pune.

Mbështetje Casumo

Nëse hasni probleme teknike, shkruani operatorëve të shërbimit të mbështetjes teknike në Live Chat. Punonjësit e kazinosë përgjigjen sa më shpejt që të jetë e mundur dhe u ofrojnë përdoruesve të gjithë informacionin e nevojshëm. Para se të dërgoni një biletë për mbështetjen teknike, provoni të përdorni FAQ – seksioni i ndihmës përmban përgjigje për pyetjet e bëra shpesh, ndoshta zgjidhja e problemit tashmë është publikuar. Aplikimet përpunohen sa më shpejt që të jetë e mundur. Mbështetja teknike ofrohet vetëm për përdoruesit e regjistruar.

Cilat gjuhë mbështet faqja

Faqja mbështet anglisht, gjermanisht, italisht, spanjisht dhe gjuhë të tjera. Versioni i duhur i ndërfaqes aktivizohet automatikisht. Nëse është e nevojshme, gjuha mund të ndryshohet në llogarinë personale të përdoruesit duke klikuar një buton të veçantë dhe duke zgjedhur atë të duhurin nga lista rënëse. Për fat të mirë, shumica e gjuhëve mbështeten në të gjitha vendet e disponueshme.

Në cilat monedha bëhen pagesat:

Përdoruesve u jepet mundësia të hapin një depozitë në dollarë amerikanë, euro dhe monedha të tjera. Monedha zgjidhet gjatë procesit të regjistrimit të llogarisë. Kini kujdes – është e pamundur të ndryshoni monedhën e vendosur për depozitë!

Licencat e kazinosë

Casumo Casino është licencuar nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar. Faqja u ofron përdoruesve në mënyrë të ligjshme shërbime të kazinosë online dhe basteve sportive. Mbajtësi i licencës është Casumo Service Limited, i regjistruar në Maltë. Kompania që zotëron kazinonë është një organizatë ligjore që operon në përputhje me ligjin.

FAQ

Më poshtë janë përgjigjet e pyetjeve të bëra shpesh nga përdoruesit. Ne rekomandojmë që lojtarët e rinj dhe me përvojë të lexojnë këtë informacion për të shmangur humbjen e kohës duke paraqitur kërkesa për mbështetje. Informacione shtesë për referencë mund të gjenden në faqen e internetit të kazinosë në internet, e cila ndodhet gjithashtu në seksionet përkatëse.

Si mund të kontaktoj mbështetjen e Casumo Casino?
Ju mund të kontaktoni stafin e ndihmës teknike në bisedën në internet. Operatori do të përgjigjet sa më shpejt që të jetë e mundur dhe do të sigurojë të gjithë informacionin që ju nevojitet.
Cilat janë kërkesat për bonus dhe bast?
Vetëm përdoruesit e verifikuar mund të marrin bonuse. Ky kufizim vlen edhe për bonuset e basteve sportive.
A ka një modalitet demo në kazino online Casumo?
Modaliteti falas mbështetet nga lojëra elektronike dhe lojëra tavoline. Versionet demo janë të disponueshme vetëm për përdoruesit e regjistruar.
A ka Casumo një aplikacion celular?
Po, aplikacionet Android dhe iOS mund të instalohen në smartphone dhe tablet. Versionet celulare ofrojnë të gjitha veçoritë e nevojshme.
Cila është koha mesatare e tërheqjes në një kazino?
Kërkesat për tërheqje konsiderohen sipas radhës së përparësisë. Koha maksimale është 72 orë. Megjithatë, aplikacioni mund të ekzekutohet edhe pas 5 minutash, në varësi të pozicionit të biletës në radhën e përgjithshme dhe ngarkesës aktuale të punonjësve të kazinosë.
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira