Rishikimi i kazinosë Coral 2023

Coral është një kazino e themeluar në vitin 1926. Institucioni funksionon nën licencën e Gjibraltarit dhe MB. Faqja mbështet vetëm anglisht. Por kjo nuk i pengon kumarxhinjtë nga e gjithë bota të luajnë Coral. Lojtarët e duan ndërfaqen moderne, navigimin e lehtë dhe shumë argëtim. Sidoqoftë, nëse libralidhësi është i ndaluar në vendin tuaj, atëherë do të duhet të përdorni një VPN.

Bonus:50 dollarë
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
50 dollarë
Bonus i mirëseardhjes
Merrni bonus

koral-kazino

Regjistrimi në Coral Casino

Për të përdorur kazinonë dhe për të fituar, duhet të regjistroheni. Krijimi i një profili zhvillohet në tre faza:

 • Shkoni në sit dhe klikoni “bashkohu” në këndin e sipërm të djathtë.
 • Për të filluar, zgjidhni një shtet dhe monedhë, klikoni “vazhdoni”.
 • Pastaj shkruani emailin tuaj dhe krijoni një fjalëkalim. Klikoni “vazhdoni”.
 • Në hapin e tretë, futni të dhënat sipas pasaportës, kontrolloni kutinë në kutinë më të ulët. Klikoni “krijo llogari”.
 • Konfirmoni profilin tuaj.

koral-regjistrimi

Pas autorizimit, duhet të kaloni verifikimin. Kjo do të thotë, ngarkoni skanime të dokumenteve në sistem, tregoni adresën e vendbanimit dhe kodin postar. Të gjitha të dhënat mbrohen dhe nuk transferohen askund. Për të kaluar identifikimin, rekomandohet të kontaktoni shërbimin mbështetës ose ta kaloni vetë përmes llogarisë tuaj personale.

Pa verifikim, qasja në kazino mund të jetë e kufizuar. Gjithashtu, nuk do të mund të tërhiqni xhekpotin. Nëse vendi juaj nuk është në listën e vendeve të lejuara, atëherë do t’ju duhet të kërkoni zgjidhje. Këto përfshijnë ndryshimin e cilësimeve të kompjuterit, VPN, shkarkimin e shfletuesve të veçantë.

Rimbushja e portofolit dhe tërheqja e parave në kazino Coral

Pas krijimit dhe konfirmimit të një llogarie, duhet të rimbushni portofolin. Përndryshe, bastet dhe të luash në kazino nuk do të jenë të disponueshme. Për të depozituar fonde në një llogari:

 • Shkoni në llogarinë tuaj personale ose në këndin e sipërm të djathtë klikoni butonin “mbushje”.
 • Zgjidhni një monedhë dhe vendosni shumën e dëshiruar të rimbushjes.
 • Klikoni në mënyrën tuaj të preferuar të pagesës (kartat bankare, kuletat elektronike, kriptovalutat).
 • Konfirmo pagesën.

Paratë kreditohen në llogari menjëherë. Ju mund të tërheqni fitimet tuaja në të njëjtën mënyrë. Koha për të marrë xhekpotin varet nga sistemi i zgjedhur i pagesave. Tërheqja e parave në kartat e debitit zgjat 2-5 ditë pune, në kuletat elektronike – 24 orë. Asnjë komision nuk ngarkohet kur rimbushni bilancin ose kur tërheqni fonde.

Versioni celular i kazinosë Coral

Ju mund të luani në kazino si nga një PC ashtu edhe nga një telefon. Për më tepër, versioni celular nuk ka nevojë të shkarkohet. Mjafton të shkoni në Coral nga një shfletues smartphone. Faqja do të përshtatet automatikisht me pajisjen tuaj dhe do të hapë versionin e telefonit. Nëse është më i përshtatshëm për të luajtur përmes aplikacionit, atëherë mund ta shkarkoni në IOS përmes App Store. Nuk ka ende asnjë aplikacion Android.

koral-mobil

Versioni celular i institucionit nuk ndryshon nga versioni kompjuterik. Ka të njëjtat funksione, të njëjtën ndërfaqe dhe të njëjtat aftësi. Sidoqoftë, është më i përshtatshëm të luash nga një smartphone. Kazino celulare ka një numër avantazhesh:

 • punon kudo dhe kurdo;
 • përshtatet me çdo pajisje, pavarësisht nga modeli, fuqia dhe viti i prodhimit;
 • disponueshme në IOS/android;
 • Është i përshtatshëm për t’u luajtur për shkak të navigimit të thjeshtë dhe ndërfaqes shumëngjyrëshe.

Avantazhi kryesor i versionit celular të Coral është aksesueshmëria. Gjithmonë do të dini për ngjarjet më të fundit të libralidhësve. Mjafton të shkoni në faqen e internetit të kazinosë nga telefoni. Kjo do të marrë disa sekonda. Ndërsa kompjuteri nuk është gjithmonë pranë. Për më tepër, versioni për telefonat inteligjentë është i menduar mirë. Punon pa të meta dhe nuk shkakton bezdi gjatë përdorimit.

Çfarëdo që luani, nuk ndikon në fitimet. Mundësitë e kumarxhinjve janë të njëjta. Gjëja kryesore është një lidhje e qëndrueshme në internet dhe vëmendje.

Uebfaqja zyrtare e kazinosë Coral

Uebsajti i kazinosë përmban mbi 1600 argëtime kumari nga zhvillues të famshëm. Kjo perfshin:

 • lojëra me tavolina dhe letra;
 • automate;
 • poker;
 • ruletë;
 • blackjack;
 • bingo;
 • baste sportive.

koral-faqe

Ndërfaqja e institucionit është bërë në ngjyrë blu. Theksohen skedat aktive. Përveç lojërave, mund të gjeni një seksion të madh me bonuse, oferta ekskluzive dhe informacione rreth kazinosë.

Soft (makina slot)

Bookmaker u ofron përdoruesve më shumë se 3500 slot machines. Të gjithë ata janë të ndarë në kategori, ka skeda “të reja” dhe “popullore”. Faqja është e pajisur edhe me një motor kërkimi. Prandaj, ju patjetër do të gjeni atë që është e duhura për ju. Makineritë më të famshme përfshijnë:

 • Shiriti i goditjes;
 • Wushu Punch;
 • Flash;
 • bomba;
 • Mbretëresha e Qiellit dhe të tjerët.

koral-slots

Përveç automateve të zakonshme, lojërat me rezultat të madh vendosen në një kategori të veçantë.

Kazino live

Coral u ofron lojtarëve jo vetëm makinat e fatit, por edhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Ju mund të luani në kohë reale blackjack, ruletë, poker, kazino, craps, baccarat. Formati live ju lejon të zhyteni në atmosferën e lojërave të fatit, të shpëtoni nga realiteti dhe të kaloni një kohë të mirë. Për të luajtur në këtë modalitet, thjesht shkoni te skeda e duhur dhe zgjidhni një dhomë.

koral-live

Sportive

Faqja paraqet një linjë ngjarjesh sportive dhe politike. Mund të vini bast si për fitoren e përgjithshme ashtu edhe për rezultatet e pjesës së parë, për lojtarin më të mirë etj. Ka shumë opsione bastesh. Përveç kësaj, në seksionin e sportit ka mundësi të tilla si transmetimi i drejtpërdrejtë, pa kufi minimal, mundësi për të fituar çmime nga institucioni.

Bonuset nga kazino Coral

Coral shpërblen bujarisht të ardhurit dhe përdoruesit aktivë. Në të njëjtën kohë, për të marrë një promovim, mjafton të luani rregullisht dhe të merrni pjesë në ngjarjet e kazinosë. Nuk ka renditje në faqe. Bonuset nga libralidhësi ndahen në bonuse të mirëseardhjes dhe të depozitave. Për të përfituar nga promovimi:

 • Shkoni në faqen e kazinosë.
 • Hapni skedën “oferta” ose, nëse jeni duke përdorur një përkthyes, “oferta”.
 • Zgjidhni atë që ju intereson.
 • Lexoni rregullat për marrjen dhe përdorimin e promovimit.
 • Plotësoni kërkesat.
 • Merrni një promovim nga institucioni.

Përdorimi i bonuseve nga Coral është i thjeshtë dhe i përballueshëm. Por nëse keni ndonjë pyetje, gjithmonë mund të kontaktoni mbështetjen. Specialistët do t’ju ndihmojnë të kuptoni veprimin me interes. Megjithatë, ju lutemi vini re se ata përgjigjen në anglisht. Ju gjithashtu mund të fitoni çmime nga kazino duke marrë pjesë në turne, llotari, ngjarje tematike, gara nga institucioni. Lista e ofertave përditësohet dhe plotësohet vazhdimisht. Mjafton të ndiqni përditësimet dhe të ndiqni rregullat për përdorimin e promovimit.

Rishikimi video i kazinosë Coral

Për ta bërë më të lehtë lundrimin në kazino dhe funksionet e saj, u filmua rishikimi i saj me video. Në të nuk do të njiheni vetëm me institucionin nga brenda. Por do të mësoni gjithashtu për truket, këshillat nga lojtarët me përvojë dhe hakimet e jetës që do të ndihmojnë në uljen e përqindjes së humbjeve.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë Coral

Coral është një ndërmarrje kumari. Kazinonë mund ta përdorni nga mosha 18 vjeçare. Duhet të kihet parasysh se një argëtim i tillë është i rastësishëm. Kjo është, është e pamundur të parashikohet një fitore, si dhe një humbje. Prandaj, mos u hutoni dhe mos rrezikoni shuma të mëdha parash. Mendoni për kazinonë si një mënyrë për të kaluar një kohë të mirë. Dhe atëherë fati do të jetë në anën tuaj. Korali, si çdo libralidhës, ka të mirat dhe të këqijat e veta.

pro Minuset
Gama e gjerë e argëtimit të lojërave të fatit Mbështet vetëm anglisht
Shumë bonuse Lista e kufizuar e vendeve të lejuara
Version i përshtatshëm celular që nuk ka nevojë të shkarkohet Jo të gjitha makinat e fatit janë të disponueshme në demonstrimin falas
Nuk ka komision për depozitimin dhe tërheqjen e fondeve, përveç kartave Asnjë aplikacion për pajisjet Android
Ekziston një sistem i kthimit të parave
Ndërfaqe me ngjyra dhe navigim i lehtë

Të luash Coral është një zgjedhje personale për të gjithë. Megjithatë, ju lutemi vini re se nëse vendi juaj nuk është në listën e të lejuarve, do t’ju duhet të kërkoni mënyra për ta anashkaluar atë. Përndryshe, kazinoja nuk do të jetë e disponueshme.

Pyetjet e bëra më shpesh në lidhje me kazinonë

A ka licencë?
A ka një shërbim mbështetës?
Sa është depozita minimale dhe maksimale
A është falas për të luajtur?
Si të luani nëse kazino nuk hapet?
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira

A ka licencë?
Po, kazinoja Coral është e licencuar nga MB dhe Gjibraltari.
A ka një shërbim mbështetës?
Po eshte. Specialistët punojnë gjatë gjithë kohës.
Sa është depozita minimale dhe maksimale
Depozita minimale është 5 paund, dhe maksimumi varet nga sistemi i pagesave.
A është falas për të luajtur?
Shumica e lojërave në Coral nuk janë të disponueshme në demo. Prandaj, duhet të rimbushni portofolin tuaj dhe të vendosni baste.
Si të luani nëse kazino nuk hapet?
Nëse jetoni në një vend që nuk është në listën e lejuar, do t'ju duhet të kërkoni zgjidhje. Për shembull, shkarkoni shfletues të veçantë, përdorni "pasqyrat" zyrtare, ndryshoni cilësimet e laptopit. Por mbani mend se kjo nuk rekomandohet.