Rishikimi i kazinosë GalaBingo 2023

Gala Bingo është një faqe bingo në Mbretërinë e Bashkuar e vlerësuar me çmime që u ofron lojtarëve irlandezë një përvojë të larmishme kazinoje. Mos u mashtroni nga emri. Gala Bingo u ofron lojtarëve të saj më shumë sesa thjesht bingo. Sajti ofron një faqe me një ndalesë që kujdeset për pothuajse të gjitha opsionet e kazinosë në internet. Faqja ofron një mjedis lojrash celular dhe miqësor për përdoruesit me shumë bonuse dhe promovime. Shikoni rishikimin tonë Gala Bingo Ireland për gjithçka që duhet të dini rreth kësaj faqeje bingo.

Bonus:50 dollarë
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
$50 + 40 FS
Bonus i mirëseardhjes
Merrni bonus

galabingo-faqe interneti

Si të kërkoni dhuratën tuaj të mirëseardhjes Galabingo

Gala Bingo ofron një bonus të shkëlqyeshëm regjistrimi për klientët e rinj të bingos. Regjistrohuni në faqen e shkëlqyer të internetit Gala Bingo, shpenzoni 10 £ dhe do të merrni një bonus prej 40 £ mbi 50 £ për të luajtur në faqe.

Përveç kësaj, të gjithë klientët e rinj mund të luajnë gjithashtu lojëra bingo falas në “dhomën e fillestarëve” për 7 ditë pasi kanë bërë depozitën e tyre të parë deri në 8,000 £. Seancat falas mbahen çdo ditë nga ora 12:00 deri në 14:00 dhe nga ora 18:00 deri në 20:00.

Të gjitha shumat e bonusit GalaBingo i nënshtrohen kërkesës për bast x2 bingo përpara se të bëhen tërheqjet. Kushtet e plota mund të gjenden në faqen e internetit të Gal Bingo.

Program bonus

Ashtu si shumica e kazinove online të disponueshme sot, Gala Bingo gjithashtu ofron shumë bonuse fitimprurëse dhe një prej tyre është ofertat e njohura të bonusit të mirëseardhjes.

Bonusi i parë i mirëseardhjes

Bonusi i parë i mirëseardhjes që do të gjeni në Gala Bingo është një bonus Bingo prej 50 €. Këtu, në depozitën tuaj të parë, ju depozitoni dhe shpenzoni një minimum prej 10 € në çdo lojë bingo.

Bonusi i dytë i mirëseardhjes

Bonusi i dytë, ekskluziv për lojtarët e rinj të Gala Bingo, është një bonus 10 € slot dhe një ofertë bonusi 100 rrotullime falas. Këtu do t’ju duhet të depozitoni dhe të shpenzoni të paktën pesë në çdo automat për t’u kualifikuar. Ju lutemi vini re se depozitat e bëra me Paypal, Paysafe, Skrill, Moneybookers ose ndonjë kartë të parapaguar nuk do të kualifikohen për bonus.

Kodet e fundit promovuese GalaBingo

Gala Bingo vjen me shumë bonuse emocionuese dhe programe promovuese të krijuara për të tërhequr lojtarë të rinj në faqen e saj të internetit dhe për t’i mbajtur lojtarët besnikë të lumtur. Është interesante se ndryshe nga shumë kazino të tjera në internet, lojtarët e rinj dhe ekzistues në Gala Bingo nuk kërkojnë një kod promocional për t’u kualifikuar për shumicën e këtyre promovimeve.

Bonuse pa depozite GalaBingo

Fatkeqësisht, për momentin Gala Bingo nuk ofron bonuse pa depozite për lojtarët e saj irlandez.

Bonuse të tjera speciale

Përveç ofertave të bonusit të mirëseardhjes për lojtarët e rinj, Gala Bingo gjithashtu ofron shumë promovime të rregullta dhe bonuse speciale për lojtarët e saj.

Bonusi i ditëlindjes GalaBingo

Fatkeqësisht, GalaBingo nuk jep informacion nëse lojtarët irlandezë mund të marrin dhurata bonus kazino në ditëlindjen e tyre.

Bonus VIP

Fatkeqësisht, Gala Bingo ka ndërprerë programin e tyre VIP dhe e ka zëvendësuar atë me skemën Gala Rewards. Kështu, në kohën e shkrimit të këtij rishikimi, nuk do të gjeni ndonjë bonus VIP në këtë faqe bingo. Por nëse kjo është ajo që po kërkoni, ne ju rekomandojmë Casumo dhe Vegas Hero.

Bonusi i besnikërisë

Me skemën e shpërblimeve Gala, lojtarët mund të fitojnë pikë për të zhbllokuar dhjetë nivelet e shpërblimeve të skemës dhe për të marrë përfitime të veçanta.

Sillni një mik

Gala Bingo aktualisht nuk ka një program aktiv bonus referimi për lojtarët.

Oferta sezonale

Ndërsa ka shumë promovime të disponueshme në Gala Bingo për momentin, nuk ka oferta aktive sezonale për momentin. Megjithatë, kjo mund të mos jetë rasti në stinë të caktuara.

Procesi hap pas hapi i regjistrimit në kazino Galabingo

Gjithçka që duhet të bëni për t’u regjistruar në Gala Bingo është të kaloni procesin e regjistrimit me 3 hapa në faqen e internetit. Ju mund të ndiqni udhëzuesin hap pas hapi të dhënë më poshtë për t’u regjistruar lehtësisht në këtë kazino:

 • Shkoni në faqen kryesore të Gala Bingo dhe klikoni butonin “Bashkohu tani”.
 • Në hapin e parë, shkruani adresën tuaj të emailit dhe krijoni një fjalëkalim për llogarinë tuaj.
 • Në hapin e dytë, plotësoni të dhënat personale të kërkuara
 • Në hapin e fundit, plotësoni të dhënat tuaja të kontaktit

galabingo-regjistrimi

Pasi të keni mbaruar me to, klikoni butonin “Krijo llogari” dhe llogaria juaj do të konfigurohet në sekonda.

Si të kaloni verifikimin në faqen e internetit të kazinosë

Për të garantuar sigurinë e lojtarëve tanë, në rrethana të caktuara ne do të kërkojmë dokumente të caktuara në mënyrë që të mund të verifikojmë identitetin tuaj ose të verifikojmë burimin tuaj të fondeve. Më poshtë mund të mësoni më shumë.

Pse nevojitet verifikimi KYC

Ligji i Komisionit të Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar na kërkon të verifikojmë emrin, moshën dhe adresën e klientëve tanë. Ky proces njihet si Njih klientin tënd (KYC) dhe pas përfundimit, llogaria juaj do të aktivizohet plotësisht. Megjithatë, mund t’ju kërkohet të paraqisni dokumente shtesë në të ardhmen kur të kryejmë auditimet e planifikuara të llogarisë.

Si të verifikoni identitetin tuaj

Duhet të plotësoni hapat e mëposhtëm për të fituar akses të plotë në llogarinë tuaj:

Verifikoni identitetin dhe adresën tuaj duke ngarkuar një skanim ose foto të pasaportës, ID-së ose patentës së shoferit, e cila duhet të përfshijë emrin tuaj të plotë, datën e lindjes, vendin e lindjes, foton dhe adresën e plotë. Nëse adresa në licencën tuaj nuk përputhet ose nuk është në ID-në tuaj, ju lutemi na dërgoni gjithashtu një deklaratë bankare ose faturë të shërbimeve për 3 muajt e fundit.

 • Dokumentet mund të dërgohen përmes:
 • Mjeti ynë i shkarkimit në internet
 • Aplikacione për Android dhe iOS
 • Email —[email protected]

Pasi të verifikohet, llogaria juaj do të bëhet plotësisht aktive dhe do të keni mundësi të depozitoni, tërhiqni dhe luani.

Për më shumë informacion rreth përpunimit të të dhënave gjatë procesit të verifikimit, ju lutemi shikoni Kushtet tona të Përdorimit.

Si të kaloni në versionin celular të “Galabingo”

Gala Bingo ofron një faqe interneti të optimizuar për celularin që është e aksesueshme në të gjitha pajisjet celulare, qofshin ato Android ose iOS. Interesant është fakti se një nga çmimet e shumta që Gala Bingo ka marrë ndër vite është çmimi “Best Mobile Bingo Experience”. Kjo tregon se lojtarët këtu në Irlandë mund të presin një përvojë të pandërprerë lojërash kur hyjnë dhe luajnë lojëra në kazinonë celulare Gala Bingo.

galabingo-celular

Si të shkarkoni aplikacionin e kazinosë celulare

Siç mund ta shihni, është mjaft e lehtë të shkarkoni aplikacionin celular Gala Bingo dhe të filloni ta përdorni nga pajisja juaj. Fatkeqësisht, aktualisht nuk ka promovime ekskluzive për celularë, por ju ende mund të merrni ofertën e mirëseardhjes që diskutuam më vonë në këtë postim.

Nëse po mendoni t’i bashkoheni faqes Gala Bingo si klient i ri, është e vetëkuptueshme që duhet të kaloni procesin e regjistrimit. Është vetëm standardi për çdo faqe bastesh në internet këto ditë, dhe ne ju kemi treguar se si ta bëni këtë pikërisht këtu:

 • Shkarkoni aplikacionin për Android ose iOS
 • Klikoni butonin e regjistrimit në aplikacion
 • Futni të gjitha të dhënat personale të kërkuara (emri, data e lindjes, adresa, etj.)
 • Regjistrohuni për një bonus mirëseardhjeje dhe pranoni kushtet
 • Përfundimi i procesit

Në seksionin e kazinosë, mund të gjeni një grup të tërë lojërash elektronike dhe lojërash tavoline, dhe grafika është thjesht e mahnitshme. Për ne, lojërat si Big Banker dhe Monopoly Big Spin vjedhin vërtet shfaqjen, por ka mbi 100 lojëra për të zgjedhur këtu. Pa dyshim, makinat e fatit përbëjnë pjesën më të madhe të lojërave të kazinosë në aplikacionin Gala Bingo, siç mund ta keni marrë me mend deri tani. Por me këtë thamë, ne dëshirojmë të theksojmë se të gjitha lojërat e tjera si ruleta, blackjack dhe madje edhe shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta janë të përshtatshme për lojëra në celular. Ndërfaqet e lojës përshtaten me madhësinë e ekranit tuaj, rrjedha e përgjithshme e lojës është e qetë dhe efektet e zërit për shumicën e lojërave janë të shkëlqyera!

Makinat e fatit të kazinosë

I gjithë softueri i lojërave ndahet lehtësisht në kategori, duke klikuar mbi të cilat vizitori shkon në seksionin e dëshiruar. Ndër kryesoret:

galabingo-slots

DHOMA BINGO – Mbi 20 dhoma me mijëra lojëra të drejtpërdrejta që ndodhin çdo disa minuta. Lojtari mund të blejë bileta paraprakisht ose të blejë direkt para shortit. Ekziston një zgjedhje e lojërave për topa 30, 36, 50, 75, 80 ose 90 me para të ngurta. Çmimi minimal i biletës mund të jetë 2p;

SOT DHE LOJËRA – më shumë se 400 slot machines me tema të ndryshme, mekanikë, pagesa dhe fitime maksimale. Përveç automateve, ju mund të provoni fatin tuaj në lojërat e tavolinës – ruletë, blackjack, baccarat;

GAMING SHOW – Luaj live kazino Gala Bingo me mikpritës profesionistë tërheqës dhe fati do të jetë padyshim në anën tuaj;

SLINGO – nisni lojëra arcade emocionuese dhe bëhuni fitues;

SASS POTS janë lojëra për ata që kërkojnë përvojën më emocionuese, duan të luajnë shumë dhe të arrijnë jackpotin.

Çdo seksion është i mbushur me argëtim cilësor të lojërave të fatit nga ofruesit kryesorë si Amaya, Quickspin, Ash Gaming, Eyecon, WMS dhe më shumë.

Në rishikimin e Galabingo, lojtarët vërejnë cilësinë e lartë të të gjitha lojërave të paraqitura për argëtim, si dhe funksionimin e tyre të qetë dhe të pandërprerë, i cili është i nevojshëm për një lojë të rehatshme dhe një fitore të garantuar.

Kazino live

galabingo-live

Ndërroni divanin në qendër të vëmendjes dhe përshtatuni me shfaqjet tona emocionuese të lojërave të drejtpërdrejta. Çdo lojë ka hostin ose hostin e vet që kujdeset për atë që po ndodh, kështu që ju mund të uleni, të relaksoheni dhe të thithni atmosferën unike. Gala Bingo ka shumë për të zgjedhur, duke përfshirë elementë nga shfaqjet e lojërave me famë botërore dhe lojërat e tavolinës.

Koha e çmendur

Stili i lojës “Wheel of Fortune” e bën të lehtë fitimin e çmimeve në para me “Crazy Time” të Evolution Gaming. Luaj me një tregtar të drejtpërdrejtë dhe lojtarë të tjerë për një përvojë argëtuese dhe sociale që e çon lojën në internet në nivelin tjetër.

Cash ose Crash

Shikoni se si balonat me ngjyra zgjidhen rastësisht nga makina: balonat jeshile e ngrenë aeroplanin më lart për shpërblime më të mëdha në para, ndërsa balonat e kuqe e kthejnë atë në tokë. Ju mund të keni fat dhe të zbarkoni një rruzull të verdhë, i cili sjell me vete një mburojë dhe potencial për shumëzues edhe më të mëdhenj!

Ruletë Rrufeja

Në çdo rrotullim, rrufeja godet nga 1 deri në 5 numra me fat dhe u imponon atyre shumëfishues të veçantë. Kjo do të thotë që nëse vini bast në një numër dhe ai goditet nga rrufeja, fitimet tuaja do të shumëfishohen!

Toka e ëmbëlsirave me burim të mirë

Në këtë lojë të stilit “Wheel of Fortune”, ju do të vini bast në një nga gjashtë pozicionet. Nëse rrota ndalon në një nga segmentet ku keni vënë bast, do të fitoni para. Vetëm me të vërtetë! Jo vetëm që ka një raund rrotullimesh falas, por ndërmjet raundeve hosti do të bëjë çmos për të argëtuar të gjithë lojtarët e pranishëm. Ata do të flasin me ju dhe ju mund të ndërveproni përmes bisedës.

Marrëveshje ose No Deal Live

Është një telefon 24-orësh lojërash! Merrni raundin e bonusit të përzgjedhjes së portofolit ku përpiqeni të merrni me mend nëse vlera e valixhes që zgjidhni do të jetë më e lartë apo më e ulët se ajo që ju ofron bankieri.

Monopoly Live

Një shfaqje lojërash live ku nuk do të vazhdoni! Ai bazohet në lojën e preferuar të të gjithëve dhe qëllimi është i thjeshtë: një host i drejtpërdrejtë do të rrotullojë timonin dhe ju duhet të parashikoni segmentin ku do të ndalet.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Gala ka një sërë avantazhesh dhe disavantazhesh në krahasim me faqet e tjera. Kur regjistrohen në sit, lojtarët mund të marrin parasysh informacionin e mëposhtëm.

Pro

 • Lojë e qetë në celular
 • Nuk ka kërkesa minimale për tërheqje

Kundër

 • Nuk ka kode promocionale

Mënyrat e bankingut, depozitimit dhe tërheqjes

Gala Bingo ofron një listë mbresëlënëse të opsioneve të pagesave të shpejta dhe të sigurta që lojtarët irlandezë mund të përdorin për të bërë depozita dhe tërheqje në faqen e tyre. Një fakt interesant për Gala Bingo është se lojtarët mund të tërheqin me sukses fondet vetëm duke përdorur metodën e pagesës që kanë përdorur tashmë për të depozituar në faqe.

galabingo-depozitë

Tërheqë Minimumi Maksimumi Koha
Kartat e Debitit/Kreditit 5 € të papërcaktuara 1-3 ditë
Fondet e shpejta të vizave 5 € të papërcaktuara 4 ore
Skrill 5 € të papërcaktuara 8 orë
ecoPayz 5 € të papërcaktuara 8 orë
Transfertë e shpejtë bankare 5 € të papërcaktuara 2-4 ditë

Mbështetje

Gala Bingo i jep një vlerë të madhe përvojës së lojërave që Gala Bingo u ofron klientëve të saj. Lojtarët mund të kontaktojnë mbështetjen në cilëndo nga mënyrat e mëposhtme:

 • Lojtarët e Mbretërisë së Bashkuar mund të telefonojnë 0800 294 7294.
 • Bisedoni me një përfaqësues mbështetës në faqen e tyre të internetit me veçoritë e disponueshme 24/7.
 • Dërgoni një email në [email protected]

Gjuhët

Për ta bërë lojën sa më të përshtatshme për klientët e saj, platforma Galal Bingo ofron disa versione gjuhësore. Kështu, për shembull, në dispozicion: versionet anglisht, spanjisht, kazakisht, gjermanisht, portugalisht, rusisht, ukrainas, finlandisht dhe frëngjisht.

Si monedhë loje në kazinotë online ata përdorin: dollarin amerikan, euro, rubla ruse dhe hryvnia ukrainase. E cila duhet të jetë e mjaftueshme për një lojë të rehatshme dhe të besueshme në burim.

Liçensë

Gala Bingo kishte softuerin e vet kur u lançua për herë të parë në 2006. Megjithatë, në vitin 2012 ata u bashkuan me Virtue Fusion, një degë e Playtech. Ky libralidhës është anëtar i IBAS, i cili ndihmon lojtarët dhe kazinotë të zgjidhin problemet. Gala Bingo është licencuar dhe kontrolluar nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Qeveria e Gjibraltarit, ofruesi i licencave në Mbretërinë e Bashkuar.

Gala Bingo është bërë një emër i njohur që nga fillimi i tij në 2006. Si rezultat, lojtarët në MB dhe vende të tjera nuk duhet të shqetësohen për sigurinë dhe drejtësinë e kazinosë. Për të luftuar kundër çdo lloj krimi kibernetik, i gjithë faqja mbrohet nga disa nga teknologjitë më të avancuara të murit të zjarrit dhe të enkriptimit.

Gala Bingo rregullohet dhe licencohet nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Komisioni i Lojërave të Fatit të Gjibraltarit. Kjo kazino ka marrë çmime të shumta, duke përfshirë produktin më të mirë Mobile Bingo, Operatorin e Vitit dhe Operatorin e Vitit Bingo, vetëm për të përmendur disa.

Parametrat kryesorë të institucionit të lojërave të fatit

Pronari LC International Limited
Faqja e internetit galabingo.com
Instaluar janar 2005
Ofertat MERRNI 50 £ BINGO FALAS
Depozita minimale 10 £
Monedhat e pranuara GBP
Liçensë 054743-R-330863-009
menyra pagese Skrill, Neteller, Mastercard, PaySafeCard, PayPal, Visa Bank Transfer
Software Virtuti Fusion
Mbështetje tel: 0800 294 7294 | email: [email protected] | Formulari në ueb

FAQ

Sa e sigurt është të luash në Galabingo Casino?
A do të jem në gjendje t'i rrotulloj makinat falas?
Si të bëni një depozitë?
Çfarë ju nevojitet për t'u regjistruar?
Cilat kazino Galabingo ofron bonuse?
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira

Sa e sigurt është të luash në Galabingo Casino?
Faqja ofron softuer ekskluzivisht të licencuar dhe përdor sisteme moderne të enkriptimit. Për më tepër, një rregullator i pavarur mund të konfirmojë besueshmërinë e tij.
A do të jem në gjendje t'i rrotulloj makinat falas?
Po, ju mund të provoni absolutisht çdo automat dhe për këtë nuk do t'ju duhet as të regjistroheni në platformën Galabingo. Gjithçka që kërkohet nga ju është të zgjidhni slotin që ju pëlqen dhe ta përdorni atë në modalitetin demo.
Si të bëni një depozitë?
Për të rimbushur llogarinë tuaj të lojrave në kazino, së pari vizitoni llogarinë tuaj personale, më pas shkoni te skeda "Arkëtari". Aty ku ndodhet seksioni "Bilanci", klikoni në butonin "Top up" dhe zgjidhni metodën e dëshiruar.
Çfarë ju nevojitet për t'u regjistruar?
Së pari, duhet të jeni në moshë madhore dhe të plotësoni një formular të shkurtër regjistrimi. Së dyti, duhet të lidhni emailin tuaj dhe më pas të ndiqni lidhjen nga letra.
Cilat kazino Galabingo ofron bonuse?
Për fillestarët, platforma ofron një dhuratë mirëseardhjeje për 5 depozita, ndërsa lojtarët e tjerë mund të llogarisin në kthimin e parave, programin e besnikërisë, promovimet e ditëlindjes dhe shumë më tepër.