Rishikimi i GalaCasino 2023

Gala Casino është një nga markat e shumta që zotërohet dhe operohet nga Gala Coral Group me bazë në Mbretërinë e Bashkuar. Së bashku me Ladbrokes dhe William Hill, Coral njihet si lider i industrisë në tregun e basteve tokësore, kështu që mund të prisni që kjo përvojë të përdoret plotësisht në ofertat e tyre në internet. Për qëllimet e rregullave, subjekti aktual i listuar si operator i kësaj faqeje dhe Gala Bingo është Gala Interactive Limited e Gjibraltarit.

Bonus:40 dollarë
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
40 $ + 50 FS
Bonus i mirëseardhjes
Merrni bonus

Kompania me sa duket ka licenca që drejtojnë basteshkruesit e tyre me bazë tokësore; për një pjesë të perandorisë së tyre të lojërave në internet, faqet janë të licencuara nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Autoriteti i Kumarit të Gjibraltarit. Këto licenca janë ndër më të vështirat për t’u marrë nga çdo grup, kështu që kjo duhet t’ju japë një ndjenjë sigurie kur bëhet fjalë për të luajtur dhe depozituar në këtë kazino.

galacasino-faqja e internetit

Si të merrni një dhuratë mirëseardhjeje në Gala Casino

Gala e çon bonusin e tij të mirëseardhjes një hap më tej duke u dhënë lojtarëve tre opsione të ndryshme për bonusin tuaj të parë. Ja se si funksionon e gjitha:

 • 100% bonus slot deri në 400 dollarë
 • 50% Bonus Ruletë deri në 200 dollarë
 • 50% Bonus Blackjack deri në $200

Tani duhet të zgjidhni vetëm një nga këto bonuse dhe keni vetëm 14 ditë për të plotësuar kërkesat e bastit ose paratë e mbetura të bonusit do të hiqen nga llogaria juaj. Megjithatë, më pëlqen që ato i ndajnë tre lojërat pasi kërkojnë një lloj tjetër loje për të qenë në gjendje të konvertojnë bonusin në para.

Faqja gjithashtu ka bonuse për depozitat e dyta dhe të treta; detaje të plota rreth tyre mund të gjenden në faqen e tyre të promovimeve.

Program bonus

Gala Casino Poker ofron gjithashtu një program të shkëlqyeshëm VIP bazuar në pikët që fitoni gjatë lojës në sajt. Çuditërisht, Gala Casino.com Poker ndoshta ka disa nga privilegjet më të mira VIP të çdo faqeje pokeri dhe ofron para për të gjithë lojtarët e saj pasi të jetë arritur një numër i caktuar pikësh çdo muaj. Përveç kthimit të parave, lojtarët kanë gjithashtu të drejtë për menaxherët e tyre VIP, udhëtime falas, mallra dhe promovime të tjera ekskluzive.

Si funksionojnë

Ofertat e bonusit të depozitave do të jenë të disponueshme vetëm për mbajtësit ekzistues të llogarive të kualifikuar të Gala Casino në përputhje me ligjet Australiane të lojërave të fatit.

Nëse kualifikoheni, mund të aktivizohet një ofertë bonus depozite për llogarinë tuaj të Gala Casino.

Për të përfituar nga Oferta e Bonusit të Depozitës, duhet të bëni dhe të transferoni një depozitë në para në llogarinë tuaj në shumën deri në shumën e specifikuar në Ofertën e Bonusit të Depozitës. Basti i Bonusit ose Paratë e Bonusit (sipas rastit) do të kreditohen në llogarinë tuaj, e barabartë me vlerën e treguar në ofertën e bonusit të depozitës.

Procesi hap pas hapi i regjistrimit në Gala Casino

Për t’u regjistruar në kazino:

 • Klikoni në cilindo nga butonat “Bashkohu tani” të shpërndarë në të gjithë faqen e Gala Casino për të filluar regjistrimin në internet.
 • fshini seksionin “Rreth meje” dhe klikoni “Vazhdo”.
 • Plotësoni hapin “Informacioni i kontaktit” përpara se të zgjidhni “Vazhdo”.
 • i sëmurë në informacionin në lidhje me llogarinë tuaj të re të Gala Casino. Në këtë pikë, mund të futni çdo kod regjistrimi promovues që keni (përveç nëse është shtuar automatikisht). Ju gjithashtu duhet të konfirmoni se i pranoni termat dhe kushtet e faqes së internetit përpara se të zgjidhni “Hap llogari”.

galakasino-regjistrimi

Gala Casino më pas do t’ju pyesë se si dëshironi të merrni komunikime marketingu (nëse ka). Përdoruesit mund të zgjedhin nga SMS, Email, Telefon dhe/ose Mail.

Sapo të përpiqeni të hapni një llogari, Gala Casino do të fillojë të kontrollojë të dhënat tuaja në sfond.

Si të kaloni verifikimin në faqen e internetit të kazinosë

Për t’u bërë anëtar i një faqeje kazinoje në Mbretërinë e Bashkuar, duhet të verifikoni ligjërisht identitetin tuaj. Kjo kërkohet nga Komisioni i Lojërave të Fatit (UKGC). Të gjithë lojtarët duhet ta bëjnë këtë përpara se të bëjnë një depozitë dhe përpara se të jenë në gjendje të luajnë ndonjë lojë.

Ky proces është i nevojshëm për të luftuar pastrimin e parave dhe për të siguruar që lojtarët e vetëpërjashtuar nuk mund të hapin thjesht llogari të reja lojrash dhe të vazhdojnë të luajnë.

Verifikimi i llogarisë suaj të Gala Casino është i lehtë. Ashtu si shumica e operatorëve, kompania e bën të gjithë procesin të thjeshtë dhe pa dhimbje. Pas regjistrimit, do t’ju kërkohet të verifikoni identitetin tuaj, por këtë mund ta bëni edhe në seksionin e llogarisë së My Gala Casino.

Do t’ju duhet një pasaportë ose patentë shoferi për të verifikuar identitetin tuaj. Nëse keni një ID të lëshuar nga qeveria (për shembull, nga një vend i BE-së), atëherë zakonisht pranohet. Nëse dëshironi të regjistroheni në një adresë që është e ndryshme nga ajo në tuaj Për të verifikuar identitetin tuaj, do t’ju duhen faturat e shërbimeve ose pasqyrat bankare për të verifikuar adresën tuaj.

Këtu është lista e dokumenteve që kazino pranon kur verifikon një llogari të Gala Casino:

 • Pasaportë e vlefshme
 • Patentë
 • Kartë identiteti kombëtare e vlefshme

Si të kaloni në versionin celular të Gala Casino

Do të shihni lidhje të shpejta që hapen kur identifikoheni. Lidhjet e shpejta çojnë në pjesët e vizituara shpesh të faqes celulare. Në këtë mënyrë ju mund të përdorni veçoritë e zakonshme si In-Play. Për fat të mirë, lojtarët mund të përfitojnë nga Cash Out nëse shanset kthehen kundër tyre ndërsa ata janë duke vënë baste në lojë. Në këtë mënyrë ata mund të shmangin çdo humbje të madhe dhe madje të sigurojnë disa nga fitimet duke e shitur kuponin e tyre përsëri te basteshkruesit në kohën e duhur.

Për ata prej jush që e duan emocionin e basteve në ngjarje të drejtpërdrejta, Gala Casino sigurohet që të mund të mbani gjurmët e rezultatit duke mbështetur funksionin e transmetimit të drejtpërdrejtë në aplikacion. Faqja mbulon shumë sporte dhe lojëra, duke përfshirë futbollin, garat me kuaj, motorsport, basketboll dhe më shumë. Ju mund të hyni në sporte të tjera duke klikuar mbi bastet A deri në Z, të cilat do të hapin lojëra të tjera duke përfshirë hendboll, futsal dhe GAA. Ju gjithashtu mund të vini bast për politikën, siç janë zgjedhjet e ardhshme presidenciale në SHBA.

galakazino-celular

Si të shkarkoni aplikacionin e kazinosë celulare

Nëse jeni një lojtar i lëvizshëm, nuk mbeteni jashtë. Procesi i regjistrimit të një llogarie në aplikacionet celulare Gala Casino përshkruhet më poshtë:

 • Zgjidhni aplikacionin e duhur. Mund të zgjidhni midis aplikacionit Android dhe iOS
 • Shkarkoni aplikacionin
 • Instaloni aplikacionin në celularin tuaj
 • Nisni dhe klikoni butonin “Bashkohu tani”.
 • Plotësoni me kujdes të gjitha boshllëqet. Informacioni i kërkuar është i njëjtë me atë që përshkruam në seksionin e mëparshëm.
 • Përfundoni procesin duke klikuar “Hap llogarinë”.
 • Pas kësaj, ju mund të bëni një depozitë dhe të filloni zyrtarisht të luani në Gala Casino.

Nuk do të hasni kurrë në një bastvënës online që lejon lojtarët të kontrollojnë veten. Gjithmonë ka kod për t’u ndjekur. Për Gala Casino duhet të siguroheni që:

Kjo është vetëm maja e ajsbergut. Për t’u njohur plotësisht me këto kushte, lexoni ato në faqen e internetit të libralidhësve.

Çfarë bonusi mirëseardhjeje ofrohet nga Gala Casino pas regjistrimit?

Pas përfundimit të procesit të regjistrimit dhe depozitimit fillestar, ju keni një shans për të marrë një bonus mirëseardhjeje.

Makinat e fatit të kazinosë

Me mbi 1800 lojëra elektronike më të mira në internet për të zgjedhur, nuk është gjithmonë e lehtë të dallosh çfarë ka të re, por ne nuk duam që ju t’i humbisni ato. Lëvizni nëpër faqen tonë të lojërave elektronike dhe mund të gjeni lojërat e reja që kemi shtuar në koleksionin tonë – pse të mos hidhni një sy dhe ta provoni?

galakazino-slots

Makina slot ekskluzive në Gala Casino

Ne e dimë që klientët tanë të Gala Casino janë të veçantë dhe klientët specialë meritojnë privilegje të veçanta, prandaj ne kemi lojëra ekskluzive të mahnitshme vetëm për ju.

Mos u shqetësoni, do të gjeni ende të gjitha lojërat elektronike të njohura dhe emrat e mëdhenj, por ne kemi gjithashtu një sërë lojërash elektronike ekskluzive që nuk do t’i shihni askund tjetër!

Lojërat kryesore si Rainbow Rewards, Money Multiplier, Voyage of Adventure dhe Banks of Gold ofrojnë perspektiva emocionuese, por vetëm për klientët Gala Casino!

Lojëra elektronike për jackpot të mëdha parash

Askush nuk mund ta mohojë që të luash lojëra elektronike është një emocion, por është edhe më mirë kur mund të fitosh para të vërteta. Ndërsa të gjitha makinat e fatit ofrojnë pagesa, nëse jeni duke kërkuar një çmim, atëherë duhet të shkoni për lojëra elektronike jackpot. Ka shumë jackpot-e të mëdha në këto lojëra elektronike, me çmimet kryesore që arrijnë në qindra mijëra paund ose më shumë!

Xhekpotet progresive nuk janë fikse; sa më shumë njerëz që luajnë, aq më të larta janë pagesat e mundshme. Disa lojëra elektronike të çmimeve kanë kufizuar çmimet për orë dhe ato ditore, kështu që fituesit e shumëfishtë të çmimit të parë janë të garantuar çdo ditë. Nëse doni një shans për të arritur jackpotin, do t’ju duhet të rrotulloni rrotullat për të fituar!

Slotet më të fundit të Megaways

Duke hyrë në treg në vitin 2015, Megaways ndryshoi botën e automatëve. Me lojërat klasike Megaways të përditësuara si dhe lojërat krejt të reja Megaways, është një mënyrë argëtuese për të luajtur.

Megaways është një lloj automat, por numri i simboleve në bobin nuk është fiks. Disa nga mekanikat përfshijnë gjithashtu bobina zgjerimi, kështu që nëse ju pëlqen një lojë më pak e parashikueshme, do t’ju pëlqejnë lojërat elektronike Megaways.

Disa emra të shquar që janë trajtuar me Megaways përfshijnë Buffalo Blitz Megaways, Gonzo’s Quest Megaways dhe Fishin’ Frenzy Megaways. Por nëse doni të provoni diçka të re, shikoni të gjitha lojërat Megaways të disponueshme në Gala Casino dhe të tjera po shtohen gjatë gjithë kohës!

Kazino live

Sillni pak Vegas në shtëpinë tuaj me Gala Casino Live Casino. Të gjitha lehtësitë e një kazinoje online me ndjenjën e një kazinoje tradicionale do të thotë që tani mund të shijoni më të mirën e gjithçkaje.

galacasino-live

Lloje të ndryshme të lojërave të kazinosë live

Në Gala Casino ne kemi një përzgjedhje fantastike dhe të gjerë të lojërave të kazinosë live! Ju mund të gjeni lojërat tuaja të preferuara tradicionale të tavolinës si ruleta dhe blackjack, lojëra live, lojëra elektronike live dhe madje edhe shfaqjet tona ekskluzive të lojërave Gala Casino.

Kur luani lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë në Gala Casino, ju keni mundësinë të ndërveproni drejtpërdrejt me tregtarët tanë të drejtpërdrejtë, gjë që mund të jetë veçanërisht e dobishme nëse keni nevojë për ndihmë me ndonjë lojë ose rregull.

Luaj ruletë live

Është e vështirë t’i rezistosh emocioneve të ruletës, veçanërisht kur tani mund ta shijosh lojën në kohë reale. Loja e drejtpërdrejtë e ruletës është e popullarizuar në mesin e lojtarëve tanë për shkak të interaktivitetit të saj dhe do të jeni të lumtur të dini se ne kemi një shumëllojshmëri të gjerë lojërash për të zgjedhur.

Përveç ruletës klasike origjinale, ne kemi versione të reja me opsione shtesë bastesh. Kjo do të thotë që së bashku me bastet standarde brenda dhe jashtë, ka bonuse dhe shumëzues shtesë që mund të fitoni. Nëse ideja ju duket argëtuese, provoni të luani Ruletën Quantum Live ose Mega Fire Blaze Roulette për një ndryshim në lojën tuaj të zakonshme të ruletës.

Luaj blackjack live

Blackjack luhet në kazino kudo dhe është gjithmonë i popullarizuar në mesin e lojtarëve. Ideja është e thjeshtë: munde tregtarin duke goditur 21 dhe fiton.

Në blackjack, ju duhet të jeni të zgjuar për të mposhtur tregtarin. Strategjizo dhe përdor gjithë përvojën tënde për të vendosur kur të godasësh dhe kur të qëndrosh. A mund ta mposhtni tregtarin duke u afruar në 21? Është një lojë tensioni dhe pezullimi, me një dozë të madhe argëtimi!

Ashtu si ruleta, blackjack ka qenë rreth e rrotull për një kohë të gjatë dhe ka lojëra krejt të reja që mund të luhen me blackjack. Mjedisi live i kazinosë është emocionues ndërsa uleni në tryezën virtuale të lojës tuaj të zgjedhur.

Luaj baccarat live

Ka shumë lojëra me letra të disponueshme në kazino dhe baccarat është një nga lojërat klasike. Tani mund të luani baccarat live në kazinonë tonë online e cila është e përputhshme me celular, tablet ose laptop.

Bacarat live varësues dhe ndërveprues është një lojë e shkëlqyer për fillestarët dhe ata që thjesht duan të argëtohen.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Përparësitë

 • Reputacion i madh në industri
 • Katalog i bukur i lojërave për të zgjedhur
 • Aplikacione të integruara të kazinosë në lidhje me sportet dhe produktet e tjera të Gala Casino.
 • Lojëra ekskluzive nga Gala Casino

Të metat

 • Numri i lojërave mund të jetë më shumë
 • Tarifa joreale të pastrimit për ofertën e mirëseardhjes së kazinosë

Mënyrat e bankingut, depozitimit dhe tërheqjes

Hapja e një llogarie në Gala Casino është falas. Ju nuk keni nevojë të bëni një depozitë në faqen e internetit të operatorit si pjesë e procesit të regjistrimit nëse nuk dëshironi. Nuk ka asnjë detyrim për të paguar në kazino

galakazino-depozitë

Bërja e depozitës tuaj të parë është e lehtë duke pasur parasysh mënyrat e shumta të pagesës të disponueshme në Gala Casino. Pas krijimit të një llogarie, shkoni në llogarinë tuaj dhe zgjidhni opsionin e depozitimit. Pastaj zgjidhni metodën që është më e mira për ju dhe filloni një depozitë. Pas kësaj, përgatituni të vendosni bastin tuaj të parë në Gala Casino.

Për sa i përket metodave të disponueshme, bookmaker vlerëson shumëllojshmërinë në mënyrë që çdo lojtar të ketë një ose dy opsione pagese. Disa nga metodat e disponueshme përfshijnë Visa, MasterCard, Neteller, PayPal, Sofort, Trustly, EntroPay dhe shumë të tjera. Hidhini një sy atyre në tabelën e mëposhtme.

 • Viza – minimumi 5 dollarë, maksimumi 99,999 dollarë, kredituar në çast.
 • MasterCard – minimumi 5 dollarë, maksimumi 99,999 dollarë, i kredituar në çast.
 • PayPal – minimumi 10 dollarë, maksimumi 10,000 dollarë, i kredituar në çast.
 • Neteller – minimumi 10 dollarë, i kredituar në çast.
 • Skrill – minimumi 10 dollarë, i kredituar në çast.
 • Paysafe – minimumi 5 dollarë, maksimumi 99,999 dollarë, i kredituar në çast.
 • ApplePay – minimumi 5 dollarë, i kredituar në çast.

Mbështetje

Falë përvojës mbi 20 vjeçare. Përfaqësuesit e shërbimit të klientit të Gala Casino janë gati të ndihmojnë lojtarët 24 orë në ditë, 7 ditë në javë, të cilët mund t’i kontaktojnë ata përmes bisedës live, emailit ose telefonit.

Vendosja e shërbimit ndaj klientit është në fakt mjaft e thjeshtë: duhet t’i lini klientët t’ju kontaktojnë kur dhe si të duan, atëherë ju duhet vetëm një ekip i trajnuar mirë për t’i ndihmuar ata. Gala Casino i përballon lehtësisht këto detyra, dhe përfaqësuesit e saj janë të vëmendshëm dhe kompetent në zgjidhjen e çdo problemi.

Gjuhët

Për ta bërë lojën sa më të përshtatshme për klientët e saj, ekzistojnë disa versione gjuhësore në platformën Gala Casino. Kështu, për shembull, në dispozicion: versionet anglisht, spanjisht, kazakisht, gjermanisht, portugalisht, rusisht, ukrainas, finlandisht dhe frëngjisht.

Monedhat

Si monedhë loje në kazinotë online ata përdorin: dollarin amerikan, euro, rubla ruse dhe hryvnia ukrainase. E cila duhet të jetë e mjaftueshme për një lojë të rehatshme dhe të besueshme në burim.

Liçensë

Operatori i faqes në internet GALAKTIKA NV u ofron përdoruesve shërbime të lojërave të fatit në përputhje me licencën Curacao Nr. 8048/JAZ2016-050. A, përpunimi i pagesave kryhet nga një filial i quajtur Unionstar Limited, i cili është i regjistruar në Qipro.

Parametrat kryesorë të institucionit të lojërave të fatit

Kompania Kazino Gala
Rregullore/Licencë KGC, GGC
Faqja zyrtare https://galacasino.com
Email [email protected]
Bisedë e drejtpërdrejtë 24/7

FAQ

Sa e sigurt është të luash në Gala Casino?
A do të jem në gjendje t'i rrotulloj makinat falas?
Si të bëni një depozitë?
Çfarë ju nevojitet për t'u regjistruar?
Cilat bonuse ofrojnë kazino Gala Spin?
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira

Sa e sigurt është të luash në Gala Casino?
Faqja ofron softuer ekskluzivisht të licencuar dhe përdor sisteme moderne të enkriptimit. Për më tepër, një rregullator i pavarur mund të konfirmojë besueshmërinë e tij.
A do të jem në gjendje t'i rrotulloj makinat falas?
Po, ju mund të provoni absolutisht çdo automat dhe për këtë nuk do t'ju duhet as të regjistroheni në platformën Gala Spins. Gjithçka që kërkohet nga ju është të zgjidhni slotin që ju pëlqen dhe ta përdorni atë në modalitetin demo.
Si të bëni një depozitë?
Për të rimbushur llogarinë tuaj të lojrave në kazino, së pari vizitoni llogarinë tuaj personale, më pas shkoni te skeda "Arkëtari". Aty ku ndodhet seksioni "Bilanci", klikoni në butonin "Top up" dhe zgjidhni metodën e dëshiruar.
Çfarë ju nevojitet për t'u regjistruar?
Së pari, duhet të jeni në moshë madhore dhe të plotësoni një formular të shkurtër regjistrimi. Së dyti, duhet të lidhni emailin tuaj dhe më pas të ndiqni lidhjen nga letra.
Cilat bonuse ofrojnë kazino Gala Spin?
Për fillestarët, platforma ofron një dhuratë mirëseardhjeje për 5 depozita, ndërsa lojtarët e tjerë mund të llogarisin në kthimin e parave, programin e besnikërisë, promovimet e ditëlindjes dhe shumë më tepër.