Rishikimi i lojës së kazinosë dixhitale 2023

Giocodigitale është një kazino italiane e themeluar në vitin 2006. Institucioni operon nën një licencë të Gjibraltarit dhe disponohet në Itali, Austri, Zelandën e Re, Kazakistan, Luksemburg dhe Islandë. Nëse jetoni në vende të tjera, do t’ju duhet të përdorni një VPN ose një “pasqyrë”. Vetë faqja mbështet vetëm italishten. Sidoqoftë, kazinoja është e popullarizuar në mesin e kumarxhinjve nga e gjithë bota. Lojtarët vlerësuan ndërfaqen koncize, navigimin e thjeshtë dhe shumëllojshmërinë e argëtimit.

Promo Code: WRLDCSN777
100% bonus deri në 500 € + 300 FS
Bonus i mirëseardhjes
Merrni bonus

Faqja zyrtare e kazinosë GiocoDigitale

Faqja e kazinosë është e bardhë. Ndërfaqja dhe dizajni i faqes është i thjeshtë dhe i arritshëm. Theksohen komandat aktive, theksohen butonat e regjistrimit dhe hyrjes. Argëtimi i disponueshëm përfshin:

 • bingo;
 • poker;
 • baste sportive;
 • lojëra në tavolinë;
 • makinat e fatit.

faqen e internetit të lojës

Lojërat me jackpot të mëdha dhe fitime të menjëhershme janë shtuar në kategori të veçanta. Ekziston edhe një skedë me promovime, informacione rreth kazinosë.

Soft (automate)

Bookmaker ofron një listë të gjerë të automateve. Softueri është bërë nga zhvilluesit kryesorë të lojërave:

 • NetEnt;
 • playtech;
 • Microgaming;
 • Novomatic;
 • Quickspin dhe të tjerët.

lojëra-slots

Për lehtësinë e përdoruesve, aplikacionet ndahen në kategori, nga zhvilluesit, është shtuar një kërkim. Nëse keni dyshime për zgjedhjen e lojërave elektronike, atëherë përdorni skedat “të reja”, “popullore”, “ekskluzive”. Ka një shumëllojshmëri të gjerë të lojërave atje. Makineritë më të famshme përfshijnë:

 • Mbretëresha vikinge;
 • shpërthim yjesh;
 • Troy Adventure;
 • Trashëgimia e të Vdekurve;
 • bunazë e ëmbël;
 • Sinbad dhe të tjerët.

Shumica e makinave të fatit janë në dispozicion në versionin demo. Mund të luani falas, të njiheni me parimet e makinës. Kjo do t’ju ndihmojë të vendosni për zgjedhjen e slotit dhe madhësinë e bastit, i cili është shumë i dobishëm, veçanërisht për fillestarët.

Bastet sportive

Bastet janë të disponueshme në sit. Bookmaker ofron jo vetëm sporte klasike, por edhe të rralla. Për shembull, snooker, motoçiklizëm. Për më tepër, është e mundur të bastet për ngjarjet politike, të shtoni ngjarje në të preferuarat, të shikoni historinë e lojërave dhe të merrni bonuse nga institucioni.

Kazino live

Bookmaker ofron gjithashtu lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë, shfaqje lojërash live. Formati në kohë reale ju lejon të zhyteni në atmosferën e lojërave të fatit dhe të shpëtoni nga realiteti për një kohë. Për të luajtur në modalitetin live, shkoni te skeda “kazino live” dhe zgjidhni një tabelë falas.

lojë live

Versioni celular i GiocoDigitale

Kazino është në dispozicion në PC dhe telefon. Për të luajtur nga një smartphone, nuk është e nevojshme të shkarkoni aplikacionin. Hapni faqen e institucionit nga shfletuesi i smartphone. Do të përshtatet automatikisht me pajisjen tuaj dhe do të hapë versionin celular të kazinosë. Nëse është më i përshtatshëm për të luajtur nga aplikacioni, atëherë instaloni atë në App Store në IOS. Nuk ka asnjë aplikacion për android. Ju gjithashtu mund ta shkarkoni klientin në një kompjuter. Për këtë:

 • Lëvizni në fund të faqes.
 • Klikoni “instaloni klientin”.
 • Prisni që skedari të shkarkohet.
 • Shkëputni programin.

lojë celulare

Klienti PC e bën lojën në kazino më të përshtatshme dhe më të lehtë. Sidoqoftë, nuk është më pak e këndshme të luash nga shfletuesi i telefonit. Versioni celular është menduar deri në detajet më të vogla dhe ka një numër avantazhesh:

 • i pajtueshëm me çdo pajisje;
 • disponueshme në IOS/Android;
 • punon pa dështime;
 • ju mund të luani nga kudo dhe në çdo kohë;
 • ju gjithmonë do të dini për ngjarjet më të fundit të libralidhësve.

Plus kryesor i lojës nga telefoni është aksesueshmëria. Pajisja është gjithmonë pranë. Ju mund të hapni një kazino në çdo kohë, ndërsa kompjuteri nuk është gjithmonë afër. Në të njëjtën kohë, funksionet në versionin celular janë të njëjta si në PC.

Regjistrimi në GiocoDigitale

Nëse nuk keni një llogari në institucion, atëherë faqja është e disponueshme vetëm për shikim dhe njohje. Për të hyrë në të gjitha funksionet e Giocodigitale, duhet të regjistroheni. Krijimi i një profili hap mundësitë e mëposhtme:

 • baste me para të vërteta;
 • bonuse të bastvënësve;
 • statistikat e lojës, historia;
 • mbështetje;
 • versione demo të automateve;
 • mundësia për të marrë pjesë në turne me para, llotari fituese.

lojë-regjistrimi

Autorizimi zgjat disa minuta dhe zhvillohet në 3 faza. Për të filluar, klikoni “Regjistrohu” në këndin e sipërm të djathtë. Pastaj:

 • Zgjidhni një shtet dhe shkruani emailin tuaj.
 • Krijo një fjalëkalim.
 • Zgjidhni gjininë, shkruani emrin dhe mbiemrin.
 • Plotësoni datën e lindjes.
 • Zgjidhni vendin tuaj të lindjes.
 • Telefononi numrin tuaj tatimor.
 • Shkruani numrin tuaj të telefonit, prisni SMS me kodin dhe futeni atë.
 • Plotësoni pjesën tjetër të detajeve dhe klikoni “krijoni një llogari”. Nëse dëshironi, regjistrohuni në buletinin nga kazino.

Pasi të keni krijuar një profil, duhet të ngarkoni dokumente të skanuara në sistem. Kjo është për të verifikuar llogarinë. Për të kaluar identifikimin, shkoni në llogarinë tuaj personale ose kontaktoni mbështetjen. Ju lutemi vini re se pa verifikim, tërheqja e fondeve nga faqja nuk është e disponueshme. Është gjithashtu e mundur të bllokohet llogaria. Identifikimi konfirmon moshën tuaj dhe mendjen tuaj.

Depozita dhe tërheqje në GiocoDigitale

Për të vënë bast në para të vërteta dhe për të tërhequr xhekpotin, duhet të rimbushni portofolin tuaj. Sistemet e mëposhtme të pagesave janë të disponueshme në sit:

 • paypal;
 • Viza;
 • Mastercard;
 • maestro;
 • PostPay;
 • Skrill
 • paysafecard;
 • Shumë më mirë;
 • transferta bankare dhe të tjera.

Të gjitha transaksionet financiare rregullohen në këndin e sipërm djathtas ose përmes llogarisë tuaj personale. Paratë kreditohen në llogari menjëherë. Kufiri minimal i tërheqjes është 10 euro. Tërheqja e fondeve zgjat nga 12 orë deri në 5 ditë pune, në varësi të sistemit të zgjedhur të pagesave.

Sistemi i bonusit Giocodigitale

Një nga veçoritë e Giocodigitale është një sistem bonus i zgjeruar. Promovimet ndahen në kategori:

 • Kazino. Ofron rrotullime falas, çmime ditore, cashback javor, deri në 500 euro bonus, mundësi për të fituar 10,000 euro.
 • Bingo. Në këtë seksion, bonuset e mirëseardhjes, mundësia për të goditur xhekpotin e madh dhe xhekpotet e përhershme janë të disponueshme për lojtarët.
 • Sport. Ofron promovime për fillestarët, shanse të rritura, mundësi për të fituar dy herë më shumë në baste ekspres.
 • Poker. Kjo skedë ka shtuar bonuse për lojtarët e rinj dhe turnet e përditshme.

lojë-promovime

Ka shumë promovime në faqe. Për më tepër, institucioni mban rregullisht konkurse, ngjarje me para dhe çmime të tjera, lotari fituese. Çdo bonus shoqërohet me kushtet e përdorimit. Prandaj, përpara se të zgjidhni stimujt, lexoni rregullat për përdorimin e tyre. Nëse kushtet nuk plotësohen, promovimi do të anulohet. Të gjithë mund të marrin bonuse nga kazino. Nuk ka asnjë sistem renditjeje në faqe. Për të parë listën e promovimeve, shkoni te skeda me të njëjtin emër.

Avantazhet dhe disavantazhet e Giocodigitale

Bookmaker ra në dashuri me lojtarët për një gamë të gjerë argëtimi, sistem bonusi, ndërfaqe të thjeshtë dhe intuitive. Institucioni organizon rregullisht turne me para, llotari fituese. Por, si çdo kazino, Giocodigitale ka anët e saj negative.

pro Minuset
Version i përshtatshëm celular që funksionon pa të meta Nuk disponohet në shumë vende
Navigacion i lehtë, ndërfaqe koncize Mbështet vetëm italishten
Versioni celular i pajtueshëm me çdo pajisje Asnjë aplikacion për android
Ka zgjedhje të lojërave nga zhvilluesit

Në përgjithësi, institucioni është vendosur në anën e mirë. Sidoqoftë, për të përdorur faqen, do t’ju duhet të përdorni një VPN dhe një përkthyes.

Pyetjet e bëra më shpesh në lidhje me kazinonë

A është kazinoja e licencuar?
Si të kontaktoni mbështetjen?
Sa është depozita minimale?
A ka lojëra falas?
Cilat janë rregullat për t'u regjistruar në kazino?
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira

A është kazinoja e licencuar?
Po, krijuesi i basteve operon me një licencë të Gjibraltarit.
Si të kontaktoni mbështetjen?
Për t'u shkruar specialistëve, klikoni butonin e bisedës në këndin e poshtëm të majtë. Ju gjithashtu mund të kontaktoni shërbimin e mbështetjes përmes kontakteve të postuara në sit.
Sa është depozita minimale?
Depozita minimale dhe çdo kufi azhurnohen vazhdimisht nga krijuesi i basteve. Rekomandohet që të njiheni me to në faqen e internetit të kazinosë.
A ka lojëra falas?
Jo, ekziston vetëm një version demo i automateve. Ai prezanton parimet e funksionimit të automateve dhe ndihmon në zhvillimin e strategjisë suaj fituese. Por nuk do të funksionojë për të tërhequr xhekpotin. Kërkohet rimbushje për të luajtur për para.
Cilat janë rregullat për t'u regjistruar në kazino?
Ju duhet të jeni 18 vjeç dhe të keni vetëm një llogari për të krijuar një profil.