Rishikimi i kazinosë Lucky Nugget 2023

Lucky Nugget Casino është një nga platformat më të vjetra të operuara nga Bayton Ltd. Institucioni i lojërave të fatit filloi punën e tij në 1998 dhe është i fokusuar kryesisht te lojtarët kanadezë. Bazuar në rishikimet e kumarxhinjve kanadezë, mund të konkludojmë se kjo kazino është një nga më të mirat! Sepse burimi ofron një përzgjedhje të gjerë të sistemeve të depozitave, dhe depozita minimale është vetëm 5 dollarë. Për më tepër, vlen të përmendet se faqja bashkëpunon me një zhvillues të softuerit më të mirë, falë të cilit lojtarët kanë akses vetëm në pajisje me cilësi të lartë.

Bonus:150% deri në 200 dollarë
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
150% bonus depozite deri në 200 dollarë
Bonus i mirëseardhjes
Merrni bonus

luckynuggetsite

Bonusi i kazinosë “Lucky Nugget”.

Dhurata kryesore e mirëseardhjes së kazinosë është jashtëzakonisht e thjeshtë – në fund të fundit, është një bonus përkatës depozite. Kështu, të gjithë klientët mund të llogarisin në një tarifë shtesë prej 150%, deri në një maksimum prej $200. Për të marrë një bonus, thjesht duhet të regjistroheni në platformë, të depozitoni të paktën 10 dollarë në llogarinë tuaj dhe të luani ndonjë lojë. Vlen të përmendet se një bonus i tillë do të jetë i disponueshëm ekskluzivisht për fillestarët dhe përmban rregulla të caktuara.

bonus fati

Kështu, për shembull, duhet të bëni depozitën e parë brenda 7 ditëve pas regjistrimit dhe, natyrisht, të rifitoni fondet me një shumëzues x70. Rregulla të detajuara dhe oferta të tjera të ngjashme mund t’i gjeni në seksionin “Promocione”. Përveç kësaj, të gjithë lojtarët mund të abonohen në buletinin e kazinosë Lucky Nugget për të qëndruar të përditësuar me ofertat interesante dhe lajmet e tjera.

Dhuratë e mirëseardhjes për fillestarët

Kush mund të marrë? Klientët e sapo regjistruar duhet të mbushin llogarinë e tyre me një shumë të caktuar brenda një jave
Çfarë jep? 150% dhe deri në 200 dollarë shtesë
Faktori x70, përdoret për të vënë bast fonde bonus
Depozita minimale për të marrë një dhuratë mirëseardhjeje, duhet të depozitoni një minimum prej $10
Kushtet shumëzuesin përkatës dhe bastimin brenda kohës së caktuar
Bast maksimal është 5 dollarë

Program bonus

Fatkeqësisht, administrimi i burimit të lojërave të fatit nuk mund t’u ofrojë ende fillestarëve asnjë bonus pa depozite ose rrotullime falas. Por pavarësisht kësaj, ka disa promovime një herë ose të përkohshme në të cilat mund të përpiqeni të fitoni rrotullime falas. Gjithashtu vlen të theksohet programi VIP, i cili ju mundëson të merrni dhurata të veçanta apo edhe unike.

Pasi përdoruesi regjistrohet në burimin Lucky Nugget, ai menjëherë bëhet automatikisht anëtar i këtij programi. Të gjitha bastet e vendosura me para të vërteta ju lejojnë të grumbulloni pikë besnikërie, të cilat më pas shkëmbehen me kredite bonus. Niveli më i lartë në programin e besnikërisë konsiderohet të jetë “Prieve”, i cili ndihmon jo vetëm për të shijuar plotësisht bonuset, por edhe për të marrë pjesë në konkurse ekskluzive.

Regjistrimi dhe verifikimi

Keni vendosur të regjistroheni në platformën Lucky Nugget? Në këtë rast, gjëja e parë që duhet të bëni është të vizitoni faqen zyrtare. Butoni i nevojshëm do të gjendet në krye të ekranit, plotësoni një formular të shkurtër me të dhënat tuaja (emri dhe mbiemri, adresa e banimit, numri i telefonit, etj.). Pas kësaj, do t’ju duhet të konfirmoni numrin tuaj të postës elektronike ose të telefonit dhe më pas tashmë keni akses në llogarinë tuaj personale.

luckynuggetreg

Por, përpara se të tërhiqni paratë që keni fituar në të vërtetë, duhet të identifikoni llogarinë tuaj, për këtë ju duhet të dërgoni:

 • foto/skanim i pasaportës;
 • foto / skanim i një karte plastike nga të dy anët (për sistemet e pagesave elektronike, duhet të dërgoni një pamje të ekranit);
 • foto / skanim i faqes së regjistrimit në pasaportë ose faturat e shërbimeve.

Zakonisht, nuk duhen më shumë se disa ditë për të kontrolluar dokumentet e lojtarëve, pas së cilës ata marrin menjëherë statusin e të identifikuarit. Pasi të ndodhë kjo, ju do të jeni në gjendje të tërhiqni para në të njëjtën mënyrë që keni depozituar.

Versioni celular dhe aplikimi i kazinosë “Lucky Nugget”

Mund të hyni në faqen e lojërave të fatit nga të gjitha pajisjet moderne celulare të bazuara në sistemet operative iOS, Blackberry, Android etj. Një nga avantazhet e versionit celular mund të konsiderohet me të drejtë aksesi i plotë në të gjitha lojërat elektronike të kazinosë në internet dhe përshtatja me çdo ekran specifik. Përveç kësaj, në versionin celular mund të gjeni opsione ekskluzive për bonuse dhe lojëra elektronike të njohura.

luckynuggetapk

Përveç kësaj, tani kumarxhinjtë mund të luajnë kudo dhe kurdo që të duan, ata thjesht kanë nevojë për një lidhje të qëndrueshme në rrjet. Ju gjithashtu mund të shkarkoni softuer të veçantë, i cili ka optimizim dhe shpejtësi të shkëlqyeshme të shkarkimit. Ju mund ta shkarkoni softuerin si në dyqanet zyrtare të pajisjeve ashtu edhe në burimet tematike. Epo, për ata që nuk duan të instalojnë asgjë, thjesht mund të hyni në kazino përmes një shfletuesi celular.

Makinat e fatit të kazinosë

Më shumë se 400 slot machines të ndryshëm janë në dispozicion në faqen zyrtare të internetit Lucky Nugget. Softueri është zhvilluar nga një nga kompanitë më të famshme në botë – Microgaming. Dhe, përkundër faktit se kazino ka vetëm një zhvillues, kjo nuk ndikoi në cilësinë e vetë platformës.

luckynuggetslots

Drejtoria e lojës së burimit paraqitet si më poshtë:

 1. Makinat e fatit klasik janë lojëra me mekanikë jashtëzakonisht të thjeshtë, dizajn shumëngjyrësh dhe tema të ndryshme.
 2. Blackjack është një variant standard i lojës me letra që mund të gjendet pothuajse në çdo kazino. Por, në faqen e internetit të Lucky Nugget Casino ka disa formate moderne të kësaj loje.
 3. Ruletë – përpiquni të kapni fatin nga bishti dhe vendosni shanse vërtet të larta.
 4. Jackpots – në lojëra elektronike të tilla lojrash, ju mund të arrini një çmim të mirë duke përdorur rreziqe minimale.
 5. Video poker – projektuar si poker klasik, por ju lejon të zhyteni plotësisht në argëtimin e lojërave të fatit.

Kazinoja në internet nuk ofron mundësinë për të luajtur lojëra elektronike duke përdorur modalitetin demo. Prandaj, përpara se të rrotulloni këtë ose atë slot, sigurisht që duhet të regjistroheni dhe të rimbushni llogarinë tuaj të lojrave.

E bute

Zhvillimi i makinave slot për kazino Lucky Nugget kryhet ekskluzivisht nga një kompani – Microgaming. Kështu, çdo lojë ka marrë dizajn grafik me cilësi të lartë, komplote tematike të jashtëzakonshme dhe, natyrisht, një normë të mirë kthimi. Zhvilluesi ofron një gamë të gjerë lojërash, duke përfshirë: letra gërvishtëse, poker, Hi-Lo dhe shumë të tjera. Dhe, rimbushja e vazhdueshme e koleksionit të lojërave nuk do t’ju bëjë kurrë të mërziteni!

Kazino live

Të luash me krupierë të vërtetë është bërë e njohur sepse shumë lojtarë të fatit preferojnë të shijojnë atmosferën e vërtetë të eksitimit dhe jo vetëm të luajnë me një makinë të zakonshme. Por, për faktin se organizata bashkëpunon me Microgaming, nuk ka asnjë lojë të vetme live në faqen zyrtare. Ndoshta në të ardhmen e afërt kazinoja online do të bashkëpunojë me gjigantë të tillë si Evolution Gaming, por për momentin gjithçka që është në dispozicion janë lojëra elektronike klasike, ruletë, karta etj.

luckynuggetlivecasino

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Seksioni i lojërave të platformës së lojërave të fatit Lucky Nugget përfshin një numër të madh pozicionesh interesante; kompania e ofruesit të përmbajtjes argëtuese është mjaft e njohur në të gjithë botën. Kjo bëri të mundur sigurimin e lojtarëve me softuer vërtet me cilësi të lartë!

Përparësitë:

 • Mundësia për të marrë pikë bonus për depozitën e parë është një ofertë e shkëlqyer për fillestarët, e cila ju lejon të njiheni me programin e besnikërisë.
 • Dhuratë mirëseardhjeje – 150% për depozitën e parë, një ofertë shumë bujare. Jo çdo institucion i tillë mund të japë vetëm 200 dollarë për regjistrim.
 • Aplikacion i zhvilluar zyrtarisht për Android dhe iOS – i cili është shumë i përshtatshëm për disa përdorues që preferojnë të luajnë nga telefonat e tyre inteligjentë.
 • Bashkëpunimi me kompaninë ECOGRA – që tregon besueshmërinë dhe ndershmërinë e jashtëzakonshme të portalit të lojërave.
 • Një program besnikërie i zhvilluar mirë – duke marrë pikë për baste me para të vërteta. Të gjitha pikët e fituara do të konvertohen në bonuse, të cilat më pas mund të luhen.

Pavarësisht nga një numër i tillë pikash pozitive, si çdo platformë e ngjashme, LuckyNugget ka të metat e veta. Së pari, faqja përmban vetëm një zhvillues softuerësh dhe nuk ka asnjë lojë të vetme live. Epo, dhe, së dyti, në disa raste, verifikimi mund të vonohet për një kohë mjaft të gjatë.

Mënyrat e bankingut, depozitimit dhe tërheqjes

Administrata e kazinosë është përpjekur ta bëjë platformën e saj sa më miqësore për përdoruesit, prandaj ofron një gamë shumë të gjerë instrumentesh pagese. Për momentin, burimi ka 9 sisteme pagesash dhe kjo listë po rritet në mënyrë të vazhdueshme. Kjo është arsyeja pse, le të hedhim një vështrim më të afërt në secilin opsion:

 • karta bankare VISA, Mastercard, Mastercard (tërheqja e parave në këtë mënyrë mund të bëhet brenda 2 deri në 6 ditë);
 • pagesat elektronike Neteller, Ecocard (paratë kreditohen në llogari brenda 1-2 ditësh);
 • transferim bankar (vetëm një sasi e vogël fondesh mund të rimbushet, tërheqja në 2-7 ditë pune).

Të gjitha mënyrat e pagesës mbështesin dollarë kanadezë dhe amerikanë, si dhe euro. Ekziston një shumë minimale e caktuar për tërheqje, të cilën mund ta gjeni në faqen zyrtare të kazinosë.

Shërbimi mbështetës

Lojtarët e rinj në platformën Lucky Nugget shpesh mund të kenë pyetje në lidhje me depozitimin, hapjen e një llogarie ose thjesht luajtjen e lojës. Për të zgjidhur çdo problem, faqja ka mbështetje gjatë gjithë kohës, e cila do të ofrojë ndihmë në kohë edhe në situata të vështira. Për të kontaktuar mbështetjen, mund të përdorni mënyrën më të shpejtë – bisedën në internet.

Gjetja e një bisede është mjaft e lehtë në seksionin “Ndihmë” pranë hyrjes në llogarinë tuaj. Sapo të hapni kutinë e dialogut, një specialist mbështetës do t’ju kontaktojë pothuajse menjëherë. Por, duhet të kuptoni se biseda është e disponueshme vetëm në anglisht. Sidoqoftë, specialistët do të përdorin sisteme përkthimi me cilësi të lartë nëse është e nevojshme.

Përveç kësaj, klientët e kazinosë mund të kontaktojnë adresën e specifikuar të emailit për ndihmë. Për shkak se nuk është gjithmonë e mundur të shprehni shkurtimisht problemet tuaja, pikërisht për këtë ju paraqitet kjo mundësi! Përveç kësaj, lojtarët do të jenë në gjendje të bashkëngjisin fotot dhe pamjet e nevojshme të ekranit në aplikacionin e tyre.

Gjuhët

Për një kohë të gjatë, kazino Lucky Nugget është përpjekur ta bëjë faqen e saj të lojërave të fatit sa më të përshtatshme për lojtarët nga e gjithë bota. Falë kësaj, kumarxhinjtë mund të kalojnë në gjuhën e kërkuar dhe të përdorin me lehtësi burimin në internet. Për shembull, versionet e mëposhtme gjuhësore të burimit janë të disponueshme: anglisht, gjermanisht, spanjisht, italisht, suedisht, rusisht dhe portugalisht.

Monedhat

Për t’u ofruar lojtarëve të tij rehati edhe më të madhe, burimi i lojërave të fatit paraqet një përzgjedhje të madhe të monedhave. Për shembull, kur hapni një llogari lojërash, janë të disponueshme opsionet e mëposhtme: dollari amerikan, dollarët e Zelandës së Re dhe kanadezët, euro, korona norvegjeze, rubla ruse, rupi indiane, peso reale braziliane dhe argjentinase.

Liçensë

Për t’i bërë aktivitetet e saj sa më transparente, kazinoja online ka marrë një licencë zyrtare malteze – Autoriteti i Lojërave të Maltës. Është licenca nga Malta që konsiderohet praktikisht më e besueshme në Evropë, pasi ishujt janë pjesë e BE-së. Falë kësaj, lojtarët mund të mbështeten në një lojë jashtëzakonisht të besueshme dhe cilësi evropiane të sigurisë, e cila padyshim ia vlen të merret në konsideratë. Licenca është lëshuar në vitin 2018 me numrin: MGA/B2C/145/2007 dhe do të jetë e vlefshme për një kohë të gjatë.

Lucky Nugget është vlerësuar si një kazino e verifikuar nga ECOGRA, një organizatë e specializuar që rregullon dhe zbaton tregtinë elektronike! Dhe, në fakt, një organ i pavarur është i regjistruar në MB dhe rregullon institucionet e lojërave të fatit nga e gjithë bota. Prandaj, miratimi nga ECOGRA do të thotë që kazinoja online është: e sinqertë, paguan shpejt fitimet dhe sigurisht ofron shërbim jashtëzakonisht cilësor.

Parametrat kryesorë të Lucky Nugget

Burimi zyrtar https://www.luckynuggetcasino.com/
Liçensë Autoriteti i Lojërave të Maltës
Viti i themelimit 1998
Pronari Grupi Kindred plc
Depozitë/tërheqje VISA, Mastercard, Mastercard, Neteller, Ecocard, transfertë bankare
Depozita minimale Nga 5 dollarë
Versioni celular Ofrohen Android dhe iOS, një aplikacion i veçantë dhe një version celular me cilësi të lartë.
Mbështetje Bisedë në internet, email, linjë telefonike.
Llojet e lojërave Video lojëra elektronike, lojëra me letra, poker, keno, letra gërvishtëse, ruletë, etj.
Monedhat USD, EUR, NOK, NZD, RUB, CAD, INR, BRL dhe ARS.
Gjuhët Anglisht, gjermanisht, spanjisht, italisht, suedisht, rusisht dhe portugalisht.
Dhuratë e mirëseardhjes Një dhuratë bujare për fillestarët, e cila përfshin një bonus të caktuar depozite.
Përparësitë Një program besnikërie mjaft i gjerë, një licencë e konfirmuar, bashkëpunim me një organizatë rregullatore, etj.
Regjistrimi Plotësimi i një pyetësori të shkurtër me informacion personal, konfirmimi i adresës së postës.
Verifikimi Për të tërhequr fitimet e tij, lojtari do të duhet të sigurojë (pasaportë, faqe regjistrimi, foto të një karte bankare ose pamje të një portofoli elektronik, faturë të shërbimeve)
Ofruesit e softuerit Microgaming

FAQ

Çfarë dokumentesh duhet të siguroj për të verifikuar llogarinë time?
Për të identifikuar llogarinë tuaj, duhet të dërgoni dokumentet përkatëse. Kjo mund të jetë pasaporta juaj, patenta e shoferit, pasqyra bankare, fatura e shërbimeve ose faqja e regjistrimit.
Kërkesat për bonus dhe bast
Për të marrë një dhuratë mirëseardhjeje, fillestarët duhet të depozitojnë të paktën 10 dollarë brenda 7 ditëve menjëherë pas regjistrimit, dhe më pas të vënë bast x75. Ndërsa për të marrë pjesë në programin e besnikërisë, thjesht duhet të vendosni baste me para të vërteta.
A mund të luaj falas në kazino?
Fatkeqësisht, kazino Lucky Nugget nuk ofron një mundësi të tillë. Lojtari do të duhet të plotësojë llogarinë e lojës dhe të luajë ekskluzivisht për para të vërteta.
A është Lucky Nugget Casino miqësor për celularin?
Po, klubi i lojërave të fatit u ofron klientëve të tij një version të optimizuar celular dhe një aplikacion me cilësi të lartë. Për të përdorur opsionin e parë, thjesht duhet të shkoni te shfletuesi celular dhe të shkarkoni të dytin në dyqanin zyrtar ose në burimin tematik.
Cila është koha mesatare e tërheqjes së kazinosë?
Para së gjithash, koha e tërheqjes do të varet nga vetë sistemi i pagesave. Për kuletat elektronike, kjo është 1-2 ditë, dhe për detajet bankare, nga 4 deri në 6 ditë. Ndërsa paratë e transfertave bankare mund të shkojnë deri në një javë të tërë!
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira