Rishikimi i kazinosë Platinum Play 2023

Organizata Platinum Play është pjesë e grupit të institucioneve të lojërave të fatit Fortune Lounge, i cili është i njohur në të gjithë botën. Kazinoja u lançua në vitin 2004 dhe funksionon nën një licencë malteze. Kompania e menaxhimit të faqeve të lojërave të fatit është Digimedia Limited, emri i së cilës mund të shihet në faqen zyrtare të kazinosë. eCOGRA është një auditor i pavarur që monitoron besueshmërinë dhe ndershmërinë e shërbimit. Epo, mirë, regjistrimi në sit është mjaft i thjeshtë, por përdoruesi duhet të plotësojë kërkesat e burimit të lojërave të fatit.

Bonus:100% deri në 800 dollarë
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
Bonus depozite 100% deri në 800 dollarë
Bonus i mirëseardhjes
Merrni bonus

platinumplaysite

Bonusi i kazinosë Platinum Play

Mund të gjeni një dhuratë mirëseardhjeje në çdo institucion kumari dhe kazino Platinum Play nuk bën përjashtim. Por, oferta e faqes do të jetë paksa e ndryshme. Kështu, për shembull, në vend që të bastojnë fondet e bonusit me një shumëzues të madh, përdoruesit do të jenë në gjendje të rrotullojnë çdo lojë elektronike me pak ose aspak rrezik. Pjesa e parë e bonusit është një bonus 1000 € dhe 50 rrotullime falas.

Kështu, nëse një lojtar bën një depozitë në një nga sistemet e paraqitura të pagesave, ai merr një bonus 100%. Depozita minimale është vetëm 5 €, dhe vetë bonusi nuk ka asnjë kufizim kohor. Falë kësaj, të gjithë fillestarët marrin një fillim të shkëlqyer dhe mundësinë për të luajtur pa rrezik të konsiderueshëm. Megjithatë, rulat e lartë mund të mos e pëlqejnë këtë bonus, pasi nuk ju lejon të vendosni aksione shumë të larta.

Dhuratë e mirëseardhjes për fillestarët

Kush mund të marrë? Për klientët e sapo regjistruar, bonusi paraqitet në formën e një bonusi dhe një numri të caktuar rrotullimesh falas
Çfarë jep? 100% dhe shtesë deri në 1000 €
Faktori x35, përdoret për të vënë bast fonde bonus
Depozita minimale Për të marrë një dhuratë mirëseardhjeje, duhet të depozitoni të paktën 5 €
Kushtet Koeficienti përkatës dhe bastet brenda kohës së caktuar
Bast maksimal është 10 €

Program bonus

Në faqen e kazinosë PlatinumPlay, kumarxhinjtë do të gjejnë një program besnikërie mjaft të zhvilluar. Për të fituar pikë të veçanta, ata do të duhet të bastojnë në para të vërteta, dhe më pas t’i shkëmbejnë ato për kredi. Ju mund të fitoni pikë shumë më shpejt në automatet, ndryshe nga lojërat klasike të tavolinës.

platinumplaypromo

Ekziston gjithashtu një sistem besnikërie me katër nivele:

 • Argjendi – 2500 pikë;
 • Ar – 10,000 pikë;
 • Platinum – 25,000 pikë;
 • Diamant – 75,000 pikë.

Ndërsa përparoni nëpër nivele, klientët e kazinosë do të jenë në gjendje të marrin oferta më bujare. Kështu, për shembull, për klientët e nivelit të artë, ekziston mundësia e bonuseve të rregullta të mëdha (përfshirë një ofertë speciale për ditëlindje). Për lojtarët VIP, ka një menaxher personal, lloje ekskluzive dhuratash, udhëtime interesante dhe ftesa për ngjarje unike.

Të gjithë lojtarët e Platinum Play mund të marrin pjesë në turne speciale dhe të fitojnë, për shembull, një turne në Karaibe. Për më tepër, faqja ofron rrotullime falas dhe opsione të ndryshme për bonuse pa depozite. Falë të cilave kumarxhinjtë do të jenë në gjendje të luajnë me më pak rrezik. Gjithashtu në burimin e lojërave të fatit ka kode unike promovuese që ju lejojnë të merrni dhurata unike, rrotullime dhe shumë më tepër.

Regjistrimi dhe verifikimi

Procedura e regjistrimit në sit është jashtëzakonisht e thjeshtë. Për ta kaluar atë, duhet të plotësoni tre hapa të njëpasnjëshëm dhe të plotësoni pyetësorin me informacionin e nevojshëm:

platinumplayreg

 1. Tregoni vendin e banimit, emrin tuaj, krijoni një kombinim të fortë fjalëkalimi, lidhni emailin dhe numrin tuaj të telefonit.
 2. Futni të dhënat personale: datën e lindjes, gjininë, gjuhën dhe zgjidhni monedhën e lojës.
 3. Sigurohuni që të përfshini adresën e faturimit: rajonin, qytetin, kodin postar, rrugën dhe numrin e shtëpisë.

Pas kësaj, përdoruesi duhet të ruajë informacionin për hyrjen automatike, nëse është e nevojshme, të pajtohet me buletinin dhe, natyrisht, të konfirmojë moshën e tij. Vlen gjithashtu të theksohet se për të tërhequr fonde nga platforma, do t’ju duhet të kaloni një verifikim, i cili konsiston në dërgimin e dokumenteve të mëposhtme:

 • skanim/foto të pasaportës ose patentës së shoferit;
 • pasqyra bankare ose fatura e shërbimeve (jo më e vjetër se 6 muaj);
 • një foto e një karte plastike ose një pamje të një sistemi pagese elektronike.

Mund të duhen disa ditë për të kontrolluar dokumentet, por zakonisht administrata përpiqet ta përfundojë atë sa më shpejt që të jetë e mundur. Përveç kësaj, sapo lojtari të marrë statusin e të identifikuarit në Platinum Play, ai menjëherë do të jetë në gjendje të tërheqë fondet e tij pa asnjë problem.

Versioni celular dhe aplikacioni i kazinosë Platinum Play

Kazinoja në internet ka zhvilluar një version të optimizuar celular dhe një softuer special në mënyrë që klientët të mund të luajnë në çdo kohë të përshtatshme. Për shembull, burimi zyrtar mbështet sisteme të tilla operative si Android, iOS dhe Windows Phone, dhe gjithashtu funksionon në tableta dhe smartphone. Edhe modelet e vjetra të pajisjeve do të jenë në gjendje të lidhen me burimin në internet pa asnjë problem, gjë që definitivisht mund t’i atribuohet avantazheve.

platinumplayapk

Për të shkarkuar softuerin celular, thjesht duhet të shkoni në dyqanin zyrtar të pajisjes ose burimin tematik. Aplikacioni nuk zë shumë hapësirë ​​dhe është i përshtatshëm për ekrane të të gjitha madhësive. Tani lojtarët do të jenë në gjendje të rrotullojnë lojërat e tyre të preferuara, të përdorin programin e bonusit, të komunikojnë me mbështetjen teknike dhe madje të marrin pjesë në turne në smartfonin e tyre. Përveç kësaj, programi përditësohet automatikisht, kështu që nuk do të keni nevojë të shqetësoheni dhe të kërkoni vazhdimisht versionin më të fundit.

Makinat e fatit të kazinosë

Casino Platinum Play mundësohet nga softueri Microgaming dhe u ofron lojtarëve të tij më shumë se 200 lloje argëtimi nga ky zhvillues. Portali përfshinte edhe marka të tjera, kështu që këtu absolutisht të gjithë mund të gjejnë diçka që i përshtatet atij. Për ta bërë navigimin në faqe edhe më të përshtatshëm, të gjitha modelet e sloteve ndahen në skedat e mëposhtme:

 • Rekomandohet – seksioni ka vendosur pozicione të njohura.
 • Slot-et janë automate tipike.
 • Kazino live – lojëra me krupierë të vërtetë.
 • Video Poker është një përzgjedhje e madhe e lojës me letra më të njohura në botë.
 • Progresive – skeda përmban lojëra me një format akumulues të çmimit të parë.
 • Të ndryshme – lojëra të tjera që nuk përfshihen në asnjë nga pozicionet e mësipërme.
 • Vegas – argëtim në stilin e Vegas, ka slot machines nga prodhues të ndryshëm.

lojëra elektronike platin

Për të provuar ndonjë nga lojërat e paraqitura falas, sigurisht që duhet të regjistroheni. Dhe, falë rimbushjes së vazhdueshme të katalogut të lojës, përdoruesit do të kenë gjithmonë një numër të madh produktesh të reja.

Zhvilluesit e softuerit

Organizata Microgaming bashkëpunon me kazinonë Platinum Play, kështu që do të gjeni shumë lojëra elektronike moderne në faqen zyrtare të internetit. Zhvilluesi përpiqet të lëshojë lojëra të reja rregullisht dhe nuk harron të mbështesë ato të vjetrat, të cilat mund të shihen menjëherë edhe me sy të lirë! Për më tepër, softueri Microgaming është i popullarizuar në të gjithë botën dhe është në kërkesë të madhe si nga fillestarët ashtu edhe nga lojtarët profesionistë.

Përveç kësaj kompanie, vlen të veçohen kompanitë NetEnt dhe Evolution Gaming, të cilat lëshojnë softuer unik në mënyrën e tyre. Zhvilluesit e tjerë janë paraqitur gjithashtu në burim, për të zbuluar listën e plotë, thjesht duhet të shkoni në seksionin e duhur. Ndërsa shpallja e një slot të ri lojrash mund të shihet drejtpërdrejt në faqen kryesore të institucionit të lojërave të fatit.

Kazino live

Zhvilluesi i lojërave live në PlatinumPlay nuk është askush tjetër veçse Evolution Gaming, i cili flet menjëherë për cilësinë dhe dizajnin unik të të gjitha lojërave elektronike. Sepse, në fakt, faqja po zhvillon lojëra live dhe tavoline për një numër të madh kazinosh.

Ndër lojërat kryesore në seksionin e drejtpërdrejtë, mund të shihni pozicionet e mëposhtme: ruletë, blackjack, poker me tre letra, karaibbean stud, hold’em, baccarat dhe madje edhe një rrotë të pazakontë tërheqëse ëndrrash. Pasi të vendosni për lojën, do të shkoni menjëherë në hollin e Evolution, ku paraqiten edhe më shumë veçori dhe kontrolle të përshtatshme.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Kjo faqe e lojërave të fatit është padyshim një nga vendet më të mira për një argëtim të tillë. Sepse ka përfshirë bonuse mjaft tërheqëse, rrotullime falas, mundësinë për të fituar bileta lundrimi dhe shumë oferta të tjera interesante. Nga ana tjetër, vënia e basteve me disa bonuse mund të jetë mjaft e vështirë.

Përveç kësaj, kazino Platinum Play ka sisteme fleksibël pagese. Një listë e madhe e instrumenteve të depozitave tërheq padyshim vëmendjen e shumë lojtarëve. E thënë thjesht, në këtë kazino, lojtarët e fatit do të gjejnë shumë shpërblime tërheqëse, kohë argëtimi dhe një përvojë vërtet unike.

Përparësitë:

 • një përzgjedhje e madhe e lojërave elektronike të lojërave;
 • dhurata ekskluzive dhe unike;
 • versioni dhe aplikacioni celular;
 • licencë e verifikuar;
 • mbështetje gjatë gjithë kohës.

Disavantazhet përfshijnë faktin se nuk ka mbështetje për kriptovalutat, disa sisteme pagesash nuk do të jenë të disponueshme në një numër vendesh dhe kërkesa të tepërta për bastimin e fondeve të bonusit. Gjithashtu, disa përdorues vërejnë një numër të pamjaftueshëm të ofruesve të softuerit.

Bankar, depozitim dhe tërheqje

Për ta bërë lojën sa më komode për klientët e saj, administrata e kazinosë Platinum Play është kujdesur për disponueshmërinë e një numri të madh instrumentesh pagese. Kështu, sistemet e mëposhtme janë në dispozicion:

 • karta bankare Visa, MasterCard, Maestro;
 • sistemet elektronike NETeller, Entropay, Paysafe, etj.;
 • transfertat bankare.

platinumplaybanking

Për të tërhequr fonde nga platforma, mund të përdorni të njëjtat metoda, por është më mirë të bëni një depozitë dhe tërheqje duke përdorur të njëjtin sistem. Për të shmangur çdo problem në të ardhmen. Vlen gjithashtu të përmendet se disa metoda mbështesin vetëm monedha të caktuara, informacioni i detajuar duhet të sqarohet në faqen e internetit.

Shërbimi mbështetës

Për të marrë ndihmë të shpejtë dhe me cilësi të lartë për një pyetje që ka lindur, lojtarët kanë mundësinë të kërkojnë ndihmë nga specialistët e mbështetjes përmes bisedës së drejtpërdrejtë ose e-mail. Kazino online Platinum Play përpiqet t’u ofrojë klientëve të saj mbështetje 24/7 dhe punon në disa gjuhë të njohura. Ekziston gjithashtu një seksion i veçantë FAQ që ofron përgjigje për pyetjet e bëra shpesh nga lojtarët.

Pavarësisht se cilën nga metodat e propozuara përdorni, ekspertët janë të garantuar të kryejnë një konsultim të detajuar dhe të ndihmojnë për të përballuar një problem të veçantë. Kazinoja online gjithashtu mban faqet e saj në rrjetet sociale si Twitter dhe Facebook. Aty ku përdoruesit mund të komunikojnë me lojtarë të tjerë, abonohuni në faqen e një institucioni të lojërave të fatit dhe jini gjithmonë të vetëdijshëm për lajmet e tij.

Gjuhët

Faqja zyrtare e Play Platinum është e disponueshme për t’u luajtur në gjermanisht, spanjisht, holandisht, greqisht, frëngjisht, italisht, anglisht dhe portugalisht. Kështu, kazinoja është e fokusuar kryesisht në vendet evropiane, dhe nuk është fare e disponueshme për Amerikën.

Monedhat

Faqja e internetit e kazinosë mbështet disa monedha të njohura botërore. Ndër të cilat: dollarë amerikanë, dollarë australianë dhe kanadezë, sterlina britanike dhe disa njësi të tjera monetare. E cila duhet të jetë e mjaftueshme për një përvojë të rehatshme dhe të besueshme të lojës.

Liçensë

Të gjitha të dhënat e përdoruesve të kazinosë mbahen rreptësisht konfidenciale dhe nuk transferohen te palët e treta. Si sistem sigurie, përdoret një teknologji speciale enkriptimi e quajtur Secure Socket Layer (SSL). Sisteme të ngjashme sigurie përdoren në institucione të ndryshme bankare, gjë që ndihmon në ruajtjen e të dhënave në një shkallë të lartë besueshmërie. Organizata e pavarur Ecogra rishikon periodikisht cilësinë e portalit të lojërave Play Platinum.

Rezultatet e marra mund t’i gjeni si në faqen e internetit të kompanisë ashtu edhe në faqen zyrtare të kazinosë. Ndërsa ndershmëria dhe besueshmëria e platformës konfirmohet nga licenca aktuale malteze. Dokumenti përkatës ndodhet në faqen e internetit të kazinosë, i cili shërben si garantues i softuerit me cilësi të lartë dhe pagesave të qëndrueshme.

Parametrat kryesorë të Play Platinum

Burimi zyrtar https://www.platinumplaycasino.com/
Liçensë Malta
Viti i themelimit 2004
Pronari Digimedia Limited
Depozitë/tërheqje Visa, MasterCard, Maestro, NETeller, Entropay, Paysafe, transferta bankare.
Depozita minimale Nga 5 €
Versioni celular Mbështet pajisjet celulare të bazuara në sistemet operative Android dhe iOS, të ngjashme me aftësitë e faqes kryesore.
Mbështetje Funksionon 24/7, përgjigjuni përmes emailit dhe bisedës në internet.
Llojet e lojërave Të veçuara, lojëra elektronike, lojëra të drejtpërdrejta, video poker, lojëra elektronike të stilit Vegas, etj.
Monedhat Dollarë amerikanë, dollarë australianë dhe kanadezë, euro, paund britanik dhe disa njësi të tjera monetare.
Gjuhët Gjermanisht, spanjisht, holandisht, greqisht, frëngjisht, italisht, anglisht dhe portugalisht.
Dhuratë e mirëseardhjes Lejon fillestarët të marrin një shpërblim mjaft bujar menjëherë pas regjistrimit, në formën e një bonusi të caktuar depozite dhe rrotullimesh falas.
Përparësitë Softuer i licencuar ekskluzivisht, një përzgjedhje e madhe dhuratash ekskluzive, mbështetje e përgjegjshme, version celular me cilësi të lartë.
Regjistrimi Plotësimi i një pyetësori të shkurtër me të dhënat personale, konfirmimi i postës dhe telefonit.
Verifikimi Sigurimi i listës së dokumenteve të identitetit.
Ofruesit e softuerit NetEnt, Evolution Gaming, Endorphina, Microgaming, Playtech, Quickspin dhe të tjerë.

FAQ

Çfarë dokumentesh duhet të siguroj për të verifikuar llogarinë time?
Për të kaluar verifikimin, duhet të dërgoni një foto / skanim: pasaportë, patentë shoferi, pasqyrë bankare, faturë të shërbimeve ose një pamje të instrumentit të pagesës. Renditja e dokumenteve kërkohet rreptësisht individualisht.
Kërkesat për bonus dhe bast
Ju mund të merrni një bonus në Play Platinum vetëm pasi lojtari të rimbush llogarinë, të luajë një lojë specifike ose të marrë pjesë në promovim. Basti kryhet me shumëzuesin dhe kushtet e specifikuara. Bastet gjithashtu kanë një maksimum dhe minimum të caktuar, të cilat mund të gjenden direkt gjatë lojës.
A mund të luaj falas në kazino?
Po, mund të luani falas, por së pari do t’ju duhet të regjistroheni në platformën zyrtare. Pastaj filloni pajisjen në modalitetin demo dhe shijoni lojën.
A është kazino PlayPlatinum miqësore për celularët?
Administrata e kazinosë ka zhvilluar një version të veçantë celular. Për të kaluar në të, thjesht duhet të futni shfletuesin nga smartphone ose të shkarkoni një aplikacion të veçantë nga një burim i besueshëm.
Cila është koha mesatare e tërheqjes së kazinosë?
Para së gjithash, koha e tërheqjes do të varet nga instrumenti i pagesës. Kështu, për shembull, për kuletat elektronike është 1-2 ditë, për kartat bankare 3-4 ditë, dhe fondet mund të mos kreditohen kaq shpejt në një llogari bankare.
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira