Rishikimi i kazinosë RioBet 2023

Institucioni i lojërave të fatit RioBet filloi ekzistencën e tij në 2014, i menaxhuar nga Riotech NV Burimi operon sipas një licence të verifikuar të lëshuar në Curacao dhe ofron shërbimet e tij në nivel legjislativ. Ju mund të gjeni dokumente si në faqen zyrtare të kazinosë ashtu edhe në faqen e internetit të Antillephone. Platforma punon ekskluzivisht me zhvillues të lartë dhe të përgjegjshëm. Kjo është arsyeja pse i gjithë softueri i paraqitur ka licencën dhe certifikatat e duhura, dhe gjithashtu është i verifikuar nga një kompani e pavarur.

Bonus:Bonus 100% deri në 1000 dollarë
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
Bonus depozite 100% deri në 1000 dollarë + 15 FS
Bonus i mirëseardhjes
Merrni bonus

RioBetsite

Bonusi i kazinosë RioBet

Për klientët e tij të rinj, burimi ofron disa promovime interesante bonus! Për shembull, përdoruesit marrin një shtesë prej 15 dollarësh për regjistrim. Për ta bërë këtë, duhet të specifikoni kodin special promovues “casinoz15” në kutinë përkatëse. Ju mund të luani për para bonus vetëm në një automat të caktuar, ndërsa basti është x50.

Pas kësaj, lojtarët e fatit do të jenë në gjendje të përfitojnë nga një sërë promovimesh të tjera po aq interesante. Ndër të cilat ka 100% për 5 depozitat e para, marrjen e rrotullimeve falas, kthimin e parave dhe sigurisht një dhuratë për ditëlindje. Për të marrë pjesë në programin e besnikërisë së kazinosë RioBet, ju duhet të bëni baste për para të vërteta dhe pikë të veçanta duhet të vihen në përputhje me rregullat e specifikuara.

Program bonus

Të gjithë lojtarët e kazinosë do të mund të marrin çdo promovim. Falë së cilës fillestarëve u sigurohet një fillim i mirë, dhe, natyrisht, një nxitje për lojtarët profesionistë. Mund të mësoni më shumë rreth ofertave të bonusit nga tabela e mëposhtme.

Bonuset RioBet

Tabela – bonuse, kushtet për marrjen dhe bastjen në kazino RioBet

Bonus Faktori Basti maksimal i mundshëm Depozita minimale
100% për depozitën e parë x35 1000 dollarë 8 dollarë
15 rrotullime falas të mirëseardhjes x30 Asnjë kufizim Nuk ofrohet
100% bonus javor x5 250 dollarë 8 dollarë
Për ditëlindje x5 nga $10 në $250 në varësi të statusit të klientit Nuk kërkohet
Bonus javor 50%. x35 82 dollarë 8 dollarë
Kthim parash x1 nga 7% në 10%, në varësi të statusit të klientit Nuk nevojitet

Të gjitha fondet e bonusit duhet të vihen bast në mënyrë që të mund t’i tërheqni ato në të ardhmen. Për ta bërë këtë, zbuloni madhësinë e shumëzuesit dhe rrotulloni paratë e bonusit një numër të caktuar herë për një periudhë të caktuar kohe. Përveç kësaj, disa dhurata mund të aktivizohen duke përdorur kode promocionale. Për ta bërë këtë, duhet të ndiqni gjithmonë lajmet më të fundit të RioBet, pasi kodet speciale janë të vlefshme vetëm për një kohë të kufizuar.

RioBethowtostart

Vlen gjithashtu të theksohet se në programin e besnikërisë, lojtarët mund të marrin statuse unike, të cilat më pas u ofrojnë atyre privilegje. Në këtë rast, për të kaluar në nivelin tjetër, ju vetëm duhet të grumbulloni një numër të caktuar pikësh. Ndër shpërblimet pas marrjes së një niveli të ri, mund të dallohen veçanërisht këto:

 • rritje e përqindjes së kthimit të fondeve;
 • edhe më shumë rrotullime falas;
 • shkëmbimi i komponentëve me kushte më të favorshme;
 • duke marrë dhurata çdo javë.

Si shtesë, ju mund të merrni monedha CP, të cilat do të jepen në varësi të nivelit të lojtarit. Kështu, programi i besnikërisë së kazinosë RioBet është mjaft i gjerë dhe ndihmon në tërheqjen e klientëve të rinj në platformë.

Regjistrimi dhe verifikimi

Për ata që dëshirojnë të luajnë për para të vërteta, është e detyrueshme të regjistrohen në faqen zyrtare. Duhet të kuptohet gjithashtu se vetëm të rriturit mund të krijojnë një llogari. Lejohet vetëm një faqe për një përdorues, pasi shumë-llogaritë janë të ndaluara nga administrata.

RioBetreg

Për t’u regjistruar, duhet të ndiqni këto hapa:

 1. Zgjidhni një metodë regjistrimi – shpejt “një klik”, me e-mail ose numrin e telefonit.
 2. Futni emailin ose numrin tuaj celular.
 3. Vendosni për monedhën e lojës.
 4. Dilni me një kombinim të fortë fjalëkalimi.
 5. Pranoni një buletin me e-mail ose mesazhe SMS.

Formati i regjistrimit të shpejtë është jashtëzakonisht i thjeshtë, në këtë rast identifikimi dhe fjalëkalimi gjenerohen automatikisht. Pasi të keni krijuar një llogari, do t’ju duhet ta verifikoni atë. Kjo procedurë ju lejon të konfirmoni identitetin tuaj dhe të shpejtoni procesin e tërheqjes sa më shumë që të jetë e mundur.

Për të konfirmuar informacionin e kontaktit, duhet të prisni derisa të arrijë një email. Nëse letra nuk arrin, kontaktoni specialistët e mbështetjes për ndihmë. Vlen gjithashtu të përmendet se duhet të specifikoni vetëm të dhëna të besueshme në mënyrë që të përjashtoni bllokimin e llogarisë në të ardhmen.

Versioni celular dhe aplikacioni i kazinosë RioBet

Versioni celular i kazinosë në internet ka një dizajn mjaft elegant dhe kontrolle të përshtatshme, si dhe një menu jashtëzakonisht të qartë. Ngarkimi i çdo faqeje ndodh pothuajse menjëherë, ndërkohë që nuk ngarkohet vetë pajisja. Në faqen kryesore, do të ketë gjithashtu një numër të madh banderolash shumëngjyrësh, bonuse dhe një menu të qartë navigimi.

RioBetapk

Në krye të ekranit ka lidhje me lojërat dhe rregullat e kazinosë RioBet, si dhe një buton për të shkuar në llogarinë personale. Pak më e ulët janë xhekpotet progresive, pagesat e fundit të lojtarëve dhe fituesit e turneut. Përveç kësaj, ju mund të shkarkoni softuer të veçantë kazino për pajisjet celulare. Për ta bërë këtë, thjesht duhet të shkoni në dyqanin zyrtar ose burimin tematik, dhe më pas të zgjidhni versionin për Android ose iOS.

Makinat e fatit të kazinosë

Në burimin e lojërave të fatit, përdoruesit presin automate jashtëzakonisht të cilësisë së lartë nga zhvilluesit e programeve të njohura. Dhe, në mënyrë që lëvizja nëpër vend të jetë sa më e përshtatshme, e gjithë argëtimi ndahet në seksionet e mëposhtme:

 • Slots janë lojëra me tema të ndryshme.
 • Kazino live – një përzgjedhje e madhe argëtimi me tavolina dhe karta.
 • Tabelat – disa lloje lojërash në tavolinë dhe letra.
 • Të ndryshme – lloje të tjera argëtimi që nuk i përkasin asnjërit prej grupeve të mësipërme.

Riobetslots

Ndër nënseksionet shtesë në Rio Bet, ju mund të merrni lojëra të reja dhe më të mira, si dhe lojëra elektronike me jackpot progresive. Për ata që duan opsionet origjinale të argëtimit, ofrohet një përzgjedhje e lojërave “të pazakonta”. Pothuajse të gjitha modelet janë lojëra elektronike moderne të lojërave me funksionalitet të gjerë, bonuse, rrotullime, simbole të veçanta, etj.

Ekziston gjithashtu një përzgjedhje e madhe e ruletit, blackjack, pokerit, video pokerit dhe argëtimeve të tjera të ngjashme. Ju mund të luani lojëra elektronike për para të vërteta ose falas. Është e mundur të luash një jackpot progresiv në disa automat të njohura dhe në poker Karaibe. Ka edhe lojëra të ditës ku mund të grumbulloni pikë besnikërie.

Zhvilluesit e lojërave

Për shkak të faktit se një numër i madh i makinave të ndryshme të fatit janë paraqitur në burimin RioBet, absolutisht çdo lojtar i fatit do të jetë në gjendje të zgjedhë atë që i pëlqen këtu! Dhe, bashkëpunimi me zhvilluesit eminentë bëri të mundur krijimin e softuerit jo vetëm me cilësi të lartë, por edhe të besueshëm. Ndër të gjithë listën e prodhuesve, mund të dallohen veçanërisht: NetEnt, Microgaming, ISoftBet, Pragmatic Play, Evolution, etj.

RioBetsoft

Kazino live

Popullariteti i lojërave me tregtarët e drejtpërdrejtë po rritet me një ritëm të lakmueshëm, prandaj kazino RioBet po përpiqet të vazhdojë me institucione të tilla. Faqja e lojërave të fatit punon me ofrues të tillë të famshëm si: Evolution Gaming, NetEnt, LuckyStreak dhe Ezugi.

RioBetlivecasino

Të gjitha lojërat live janë të ndara në seksione. Skeda e ruletit përmban disa formate të njohura të lojës. Ekzistojnë gjithashtu disa lloje pokeri, baccarat dhe shumë argëtime të tjera interesante. Dhe, veçanërisht vlen të përmendet se në një kazino të drejtpërdrejtë ekziston një mundësi për të luajtur si për para të vërteta ashtu edhe plotësisht pa pagesë.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Para se të luani për para të vërteta në ndonjë institucion kumari, ia vlen të merren parasysh më nga afër anët e tij pozitive dhe negative. Falë kësaj, në të ardhmen mund të shmangni çdo problem dhe thjesht të shijoni një lojë të rehatshme. Përparësitë:

 • softuer i çertifikuar dhe një përzgjedhje e madhe e instrumenteve të pagesave;
 • disa lloje të ruleve të njohura dhe aftësia për të biseduar me lojtarë të tjerë në rrjetet sociale;
 • softuer me cilësi të lartë nga zhvillues të njohur dhe pajisje speciale me jackpot progresive;
 • një program mjaft mbresëlënës besnikërie dhe turne të rregullt;
 • licencë e verifikuar, lojëra live, përzgjedhje e madhe bonusesh dhe opsione ekskluzive bonusesh.

Disavantazhet përfshijnë faktin se është e nevojshme të kalohet verifikimi dhe ulja e kufijve të pagesave. Përveç kësaj, ndër pikat negative janë një numër i madh i vendeve të ndaluara dhe kufizime për rajone të caktuara.

Mënyrat e bankingut, depozitimit dhe tërheqjes

Gjatë regjistrimit, përdoruesi mund të zgjedhë monedhën e llogarisë ose ta bëjë më vonë në cilësimet, përmes llogarisë personale. Për të depozituar dhe tërhequr fonde, ekzistojnë një numër i madh i metodave të njohura, duke përfshirë:

 • karta bankare VISA dhe MasterCard;
 • sistemet e pagesave elektronike Payeer, Skrill, Neteller.

Marrja e fondeve në bilancin e lojës ndodh pothuajse menjëherë, ndërsa kazino RioBet nuk tërheq komision. Për tërheqje, sistemet e pagesave paraqiten të ngjashme, por duhet kuptuar se ekziston një kufi i caktuar në shumën minimale dhe maksimale.

Ju duhet të rimbushni dhe tërhiqni fondet në të njëjtën mënyrë, përndryshe administrata thjesht mund të bllokojë llogarinë. Përveç kësaj, gjatë verifikimit të faqes, lojtari do të duhet të sigurojë një foto ose pamje të ekranit të instrumentit të tij të pagesës.

Shërbimi mbështetës

Ju mund ta gjeni bisedën live të kazinosë në internet RioBet në faqen zyrtare në formën e një ikone specifike. Për të aktivizuar bisedën, thjesht duhet të klikoni mbi të dhe më pas të prisni që një specialist mbështetës të kontaktojë me ju.

Zakonisht nuk kërkon shumë kohë për t’u përgjigjur, dhe niveli dhe cilësia e mbështetjes është shumë më e mirë se në institucionet e tjera të ngjashme. Lojtarët do të mund të gjejnë përgjigjen për çdo pyetje pikërisht këtu, e cila patjetër mund t’i atribuohet avantazheve të platformës!

Gjuhët

Për ta bërë lojën edhe më komode, portali zyrtar RioBet ka disa versione gjuhësore. Kështu, për shembull, mund të kaloni në: versionin gjerman, anglisht, spanjisht, finlandisht, rusisht, suedez ose kinez.

Monedhat

Platforma pranon disa monedha të njohura, të cilat duhet të jenë të mjaftueshme për një lojë komode. Midis tyre: dollarë amerikanë, euro, hryvnia ukrainase, bitcoin dhe rubla ruse.

Liçensë

Kazinoja operohet nga Riotech Services. Vetë operatori është i regjistruar në Skoci, përkatësisht në zyrën qendrore të Edinburgut. Hapja e lokalit të lojërave të fatit u bë në vitin 2012, por me një emër tjetër, Live Roulette. Pas kësaj, në vitin 2014, pati një riemërtim dhe platforma ndryshoi emrin në RioBet.

Në të njëjtën kohë, faqja mori një licencë malteze, e cila është e vlefshme nën numrin 8048 / JAZ2015-010. Çfarë mund të kontrollohet në vetë burimin, për këtë ju vetëm duhet të klikoni në ikonën e logos. Kështu, burimi zyrtar paraqitet në formën e një kazinoje të licencuar në internet, e cila është e përqendruar në Evropë, Indi dhe vendet e CIS. Gjithashtu, lojtarët nga vende të tjera janë të përfshirë në mënyrë aktive për momentin.

FAQ

Çfarë dokumentesh duhet të siguroj për të verifikuar llogarinë time?
Për të identifikuar llogarinë, është e nevojshme t’i dërgoni administratës: një pasaportë, një faqe regjistrimi, një deklaratë bankare, një foto ose pamje të ekranit të sistemit të pagesave ose një faturë të shërbimeve. Dokumentet kërkohen në mënyrë të rastësishme.
Kërkesat për bonus dhe bast
Për të marrë bonuse në faqen e internetit të RioBet, së pari duhet të bëni një depozitë / të vendosni baste me para të vërteta ose të merrni pjesë në ndonjë promovim. Basti i fondeve të bonusit kryhet brenda kohës së caktuar me shumëzuesin e duhur. Ndërsa një minimum dhe maksimum i caktuar zbatohet për bastet, ju mund ta gjeni direkt në burimin zyrtar.
A mund të luaj falas në kazino?
Po, për këtë ju vetëm duhet të zgjidhni pajisjen që ju pëlqen dhe ta përdorni në modalitetin “demo”. Pasi të provoni lojën, mund të regjistroheni dhe të filloni të vini baste për para të vërteta.
A është RioBet Casino miqësore për celularin?
Ju mund të luani çdo automat, të rimbushni llogarinë tuaj, të përfitoni nga bonuset dhe jo vetëm mundeni në një version të veçantë celular. Ekziston edhe një version i shfletuesit që nuk ka nevojë të shkarkohet, dhe një aplikacion i shkarkueshëm (ai përmban funksionim të qëndrueshëm dhe montim me cilësi të lartë).
Cila është koha mesatare e tërheqjes së kazinosë?
Gjithçka do të varet nga vetë instrumenti i pagesës. Mënyra më e shpejtë është tërheqja përmes sistemeve elektronike, duhet pak më shumë kohë që fondet të shkojnë në kartat bankare.

Tabela – Parametrat kryesorë të institucionit të lojërave të fatit RioBet

Burimi zyrtar https://riobet-com.com/
Liçensë Maltë, nr 8048 / JAZ2015-010
Viti i themelimit 2012
Pronari Shërbimet Riotech
Depozitë/tërheqje VISA, MasterCard, Payeer, Skrill, Neteller.
Depozita minimale Nga 10 dollarë
Versioni celular Mbështet pajisjet celulare Android dhe iOS, versionin e shfletuesit dhe aplikacionin e dedikuar.
Mbështetje Bisedë e drejtpërdrejtë dhe email.
Llojet e lojërave Video lojëra elektronike, kazino live, tavolina, të ndryshme.
Monedhat Dollarë amerikanë, euro, hryvnia ukrainase, bitcoin dhe rubla ruse.
Gjuhët Gjermanisht, anglisht, spanjisht, finlandisht, rusisht, suedisht, kinezisht.
Dhuratë e mirëseardhjes Për fillestarët në një automat të caktuar, ai paraqitet në formën e një bonusi dhe rrotullimesh falas.
Përparësitë Softuer i çertifikuar ekskluzivisht, një program bonus i gjerë, një përzgjedhje e madhe e sistemeve të pagesave dhe shumë më tepër.
Regjistrimi Plotësimi i një pyetësori të shkurtër me të dhënat personale, konfirmimi i emailit / numrit të telefonit.
Verifikimi Për të filluar tërheqjen e fondeve, do t’ju duhet të siguroni dokumente identiteti.
Ofruesit e softuerit ISoftBet, Habanero, NetEnt, Amatic, Evolution, Endorphina, Ezugi, Playson, Quickspin, Igrosoft, Pragmatic Play, BetSoft, Microgaming, Ainsworth, Yggdrasil, Lucky Streak.
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira