Rishikimi i kazinosë Rizk 2023

Dëshironi të luani në një kazino online evropiane që u ofron klientëve një gamë të gjerë lojërash elektronike dhe argëtime të tjera kumari? Regjistrohuni në portalin Rizk dhe jini me fat që të fitoni një milion në rrotullimin tuaj të parë! Përdoruesit kanë akses në një version të përshtatshëm për pajisjet celulare që i lejon ata të luajnë dhe të bastojnë në sporte kudo. Sajti pret gjithashtu promovime të ndryshme besnikërie që i bëjnë kumarin dhe bastet edhe më fitimprurëse. Më poshtë do të njihemi më në detaje me veçoritë e portalit Rizk!

Bonus:100% në depozitë
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
100% për një depozitë deri në 200 €
Bonus i mirëseardhjes
Merrni bonus

rreziku
Liçensë MGA, Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar
Lojëra Slots, lojëra tavoline dhe live
Sistemet e pagesave VISA, MasterCard, PayPal, Trustly, Neteller dhe Skrill
konkluzioni Deri në 3 ditë pune
Monedhat euro, dollarë amerikanë, etj.
versioni celular Aplikacioni Android, i përgjegjshëm për iOS
Mbeshtetje teknike Bisedë në internet

Bonuset

Kazinoja mban promovime të ndryshme besnikërie që ju lejojnë të merrni shpërblime në para, rrotullime falas dhe shumëzues pagesash. Ngjarjet e bonusit ofrojnë avantazhe të ndryshme në lojëra elektronike, lojëra tavoline dhe live. Përveç kësaj, lojtarët mund të aktivizojnë një kod promocional të marrë nga një partner kazino, i cili jep përparësi në simulatorë të caktuar në përputhje me kushtet e promovimit.

Aktivizimi i bonuseve është i mundur vetëm nëse keni një llogari. Gjatë procesit të regjistrimit, përdoruesit konfirmojnë gjithashtu numrin e telefonit – nuk ka nevojë të konfirmoni shtesë profilin. Thjesht regjistrohuni dhe merrni bonuse! Mos harroni, përfitimet e ofruara në kuadër të disa ngjarjeve bëhen të disponueshme në kushte të caktuara, për shembull, rimbushja e depozitës për shumën e specifikuar. Të gjitha informacionet e nevojshme, falë të cilave klienti i kazinosë online mund të marrë përfitimin maksimal nga promovimi, vendoset në përshkrim.

rizkbonuset

Programet e bonusit

Kazinoja jep 100% fonde shtesë në depozitën e parë. Vizitorët e portalit gjithashtu kanë akses në bonuse të ndryshme në lojëra elektronike, lojëra tavoline dhe live. Kushtet e promovimeve urgjente ndryshojnë rregullisht. Përveç shpërblimeve për pjesëmarrjen në ngjarje, përdoruesit aktivë janë duke pritur për grupe mbresëlënëse çmimesh të ofruara për fituesit e turneve dhe llotarive. Ju mund të njiheni me kushtet e promocioneve aktuale në seksionin Promovimet. Ofertat personale janë të disponueshme në llogarinë tuaj personale. Përveç kësaj, përdoruesit, kur luajnë për para të vërteta, fitojnë rrotullime në Rrotën e Rizk – kjo është rrota e Fortune që u sjell përdoruesve rrotullime falas, para të vërteta dhe shumëzues pagesash.

Regjistrimi dhe verifikimi

Regjistrimi në kazino kërkon një kohë minimale. Krijoni një llogari duke klikuar butonin Regjistrohu dhe plotësoni formularin e të dhënave personale, i cili përmban fushat e mëposhtme e-mail, celular, prefiks celular dhe fjalëkalim. Më pas, klikoni butonin Vazhdo, i cili ndodhet në fund të formularit të regjistrimit dhe vazhdoni në hapin tjetër të krijimit të një profili. Plotësoni pjesën tjetër të fushave – pasi të keni futur të gjitha informacionet e nevojshme, sistemi do t’ju ridrejtojë automatikisht në llogarinë tuaj.

Regjistrimi në Rizk lejohet vetëm për të rriturit. Lojtarët nën moshën 18 vjeç nuk lejohen të përdorin shërbimet e kazinosë! Llogaritë e shkelësve të kufizimeve të moshës bllokohen pa mundësinë e tërheqjes së parave. Sanksione të ngjashme parashikohen edhe për lojtarët që kanë krijuar disa llogari, megjithatë, në këtë rast, është e mundur të zhbllokoni profilin kryesor nëse shkelja kryhet për herë të parë.

rizkreg
rizkreg2
rizkreg3

Para se të përfundoni regjistrimin, sigurohuni që të kontrolloni saktësinë e të dhënave personale. Gabimet në futjen e informacionit personal çojnë në vështirësi në kalimin e verifikimit. Identifikimi i identitetit të lojtarit është një procedurë e detyrueshme që kryhet gjatë tërheqjes së parë të parave dhe më tej në diskrecionin e shërbimit të sigurisë, për shembull, në rast të një aplikimi për pagesën e një fitimi të madh.

Verifikimi kryhet me pasaportë ose patentë shoferi. Përdoruesi duhet të bëjë një fotografi ose të skanojë faqet e dokumentit dhe të dërgojë skedarët duke përdorur një buton të veçantë në llogarinë personale. Verifikimi zgjat deri në 3 ditë pune, në varësi të ngarkesës aktuale të ekipit mbështetës. Skedarët e dërguar fshihen menjëherë pas identifikimit të identitetit të lojtarit.

Versioni celular dhe aplikacioni i kazinosë Rizk

Vizitorët e portalit të lojërave të fatit Rizk kanë akses në një version të përshtatshëm për pajisjet celulare dhe një aplikacion Android. Platformat për telefonat inteligjentë dhe tabletët përdorin trafikun me masë. Të dy versionet celularë kanë kontrolle të përshtatshme dhe navigim intuitiv që është i lehtë për t’u kuptuar me një shikim. Aplikacioni funksionon në mënyrë të qëndrueshme në çdo version të Android, duke filluar nga 2.4. Të dyja platformat kanë të njëjtën ndërfaqe që i lejon kumarxhinjtë të:

  • merrni bonuse të destinuara për të ardhurit dhe vizitorët e rregullt të kazinosë;
  • aktivizoni versionet demo në lojëra elektronike dhe lojëra tavoline;
  • marrin pjesë në promovime të besnikërisë, turne dhe llotari;
  • dërgoni mesazhe në shërbimin e mbështetjes teknike;
  • luani për para në lojëra elektronike, lojëra tavoline dhe me tregtarë të drejtpërdrejtë.

rizkapk

Versionet celulare dhe ato kryesore të kazinosë përdorin një llogari. Nuk ka nevojë të riregjistroheni dhe të verifikoni. Aplikacioni, versionet kryesore dhe adaptive janë të lidhura me të njëjtën bazë të dhënash, e cila merr parasysh të gjitha statistikat e llogarisë: bonuset e përdorura, ngjarjet aktive, fondet në bilanc, etj. Në zgjidhjet për pajisjet celulare, një gamë tepër e gjerë lojërash nga ofruesit kryesorë është në dispozicion të përdoruesve. Këto janë alternativa të përshtatshme për versionin kryesor, falë të cilave përdoruesit mund të kalojnë kohë duke luajtur kumar në çdo vend të përshtatshëm!

Makinat e fatit në Rizk

Kazinoja ofron një përzgjedhje të madhe të lojërave elektronike me tema të ndryshme, ndër të cilat do të gjeni shumë produkte të reja dhe klasike. Faqja përmban gjithashtu lojëra standarde tavoline: blackjack, baccarat, ruletë, craps dhe lojëra live. Slots dhe lojërat e tavolinës mbështesin modalitetin demo. Regjistrimi kërkohet pavarësisht nëse përdoruesi po luan për para të vërteta ose monedha virtuale.

Sistemi i kërkimit ju lejon të gjeni simulatorë të lojërave të fatit me emër, renditje sipas ofruesve dhe sipas rendit alfabetik. Lojtari mund të shtojë pajisjet që i pëlqejnë te Të preferuarat për qasje të shpejtë. Portali Rizk u siguron vizitorëve një numër të madh softuerësh nga ofrues të besueshëm, në të cilin gjithçka varet nga llogaritjet e gjeneruesit të numrave të rastësishëm. Përdorimi i RNG konfirmohet nga certifikata e agjencisë eCOGRA.

shumë oriz

E bute

Në portalin Rizk, do të gjeni kolateral nga NetEnt, Yggdrasil, Slingo, NYX Gaming, Microgaming, Blueprint, iSoftBet, Quickspin dhe ofrues të tjerë. I gjithë softueri është i licencuar – këtyre pajisjeve u besojnë miliona njerëz që janë të dhënë pas lojërave të fatit. Slotet dhe risitë më të njohura janë paraqitur në seksionet përkatëse. Ju mund t’i luani ato falas ose me para të vërteta tani – thjesht regjistrohuni dhe provoni fatin tuaj!

Kazino live

Seksioni i lojërave të drejtpërdrejta përmban platforma për monopol, tërheqës ëndrrash, marrëveshje ose jo, sicbo, si dhe lloje të ndryshme pokeri, ruleti, blackjack dhe baccarat. Koleksioni i lojërave të drejtpërdrejta përbëhet nga zhvillimet e Evolution Gaming. Tregtarët e drejtpërdrejtë pranojnë vetëm para të vërteta – nëse preferoni të luani me monedha virtuale, atëherë në këtë rast, kushtojini vëmendje lojërave elektronike dhe lojërave tavoline.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Çdo ditë, mijëra përdorues hyjnë në portalin Rizk. Lojtarët tërhiqen nga një përzgjedhje e madhe e argëtimit të lojërave të fatit, një reputacion i besueshëm i faqes dhe avantazhe të tjera. Kumarxhinjtë zgjedhin Rizk për garanci për përmbushjen e detyrimeve të tyre dhe respektimin e interesave të klientit, si dhe një sërë avantazhesh të tjera: promovime të ndryshme, shërbim efikas mbështetës, turne dhe llotari, tërheqje të parave pa vonesë, bonuse të pashmangshme në Wheel of Rizk. Mos harroni, herët a vonë, çdo përdorues që luan për para në lojëra elektronike video dhe lojëra tavoline, ka mundësinë të rrotullojë timonin e Fortune!

Natyrisht, kazino ka një sërë disavantazhesh: një gamë shumë të vogël lojërash tavoline, një koleksion relativisht i vogël live dhe një gamë të kufizuar bonusesh.

Metodat e rimbushjes dhe tërheqjes së fondeve

Depozita plotësohet menjëherë. Aplikimet për tërheqje konsiderohen deri në 3 ditë. Shlyerjet me përdoruesit kryhen duke përdorur sistemet e mëposhtme të pagesave dhe kartat bankare: VISA, MasterCard, PayPal, Trustly, Neteller dhe Skrill. Paratë tërhiqen vetëm për të dhënat e përdoruesit. Pagesa e fitimeve në llogaritë e palëve të treta është e ndaluar nga rregullat e kazinosë online. Aplikimet trajtohen sipas prioritetit. Paratë tërhiqen në të njëjtën mënyrë me të cilën është bërë rimbushja e fundit e depozitës.

Mbështetja e lojtarëve

Nëse hasni probleme teknike, ju lutemi referojuni seksionit të ndihmës. Nëse FAQ nuk përmban informacionin e nevojshëm, atëherë në këtë rast është e nevojshme të dërgoni një biletë në shërbimin mbështetës. Komunikimi me operatorin është i mundur në një bisedë në internet ose me e-mail. Punonjësit e kazinosë japin menjëherë përgjigje të hollësishme për pyetjet e vizitorëve. Mbështetja teknike ofrohet vetëm për lojtarët e regjistruar.

Cilat gjuhë janë në dispozicion për vizitorët e faqes

Lojtarëve u jepet mundësia të përfshijnë anglisht, gjermanisht, frëngjisht, spanjisht, portugalisht, italisht, suedisht, danez dhe gjuhë të tjera. Versioni gjuhësor i ndërfaqes përcaktohet nga sistemi bazuar në informacionin rreth vendndodhjes së luajtësit. Nëse është e nevojshme, përdoruesi mund të aktivizojë çdo gjuhë tjetër. Ndërfaqja e llogarisë personale dhe elementet e faqes janë përkthyer plotësisht.

Çfarë monedhash pranon kazinoja?

Shlyerjet bëhen në euro, dollarë amerikanë dhe monedha të tjera. Lloji i depozitës që lojtari zgjedh kur regjistron një llogari. Nuk është e mundur të ndryshoni monedhën e specifikuar kur krijoni një llogari. Në rast të rimbushjes së bilancit ose tërheqjes së parave në kuletat në një monedhë tjetër, konvertimi kryhet automatikisht.

Licencat

Kazinoja operohet nga Zecure Gaming Limited, e cila është e regjistruar në Maltë. Veprimtaria e portalit Rizk është e licencuar nga Komisioni i Lojërave të Fatit në varësi të Qeverisë së Maltës dhe Komisionit të Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar. Licencat e rregullatorëve më të mëdhenj ndërkombëtarë janë garanci që kazinoja do të përmbushë plotësisht detyrimet ndaj klientëve. Të dhënat për lejet e vlefshme publikohen në faqen zyrtare të Rizk. Portali i lojërave të fatit ofron shërbime të kazinosë online në përputhje të plotë me ligjin.

FAQ

Të rinjtë që regjistrohen në portalin Rizk kanë shumë pyetje. Para se të dërgoni një mesazh te mbështetja teknike, fillestarët këshillohen të njihen me informacionin e publikuar në seksionin e ndihmës. Nëse nuk ka zgjidhje për problemin në FAQ, atëherë në këtë rast, sigurohuni që të kontaktoni specialistët.

Çfarë dokumentesh duhet të siguroj për të verifikuar llogarinë time?
Verifikimi i llogarisë së përdoruesit kryhet sipas pasaportës ose patentës së shoferit. Fotografitë ose kopjet e skanuara të faqeve të dokumentit të zgjedhur duhet të ngarkohen në llogarinë tuaj personale.
Kërkesat për bonus dhe bast
Promovimet e besnikërisë, lojërat me para dhe bastet janë të disponueshme për të gjithë përdoruesit e regjistruar. Kushtet e ngjarjeve të bonusit janë paraqitur në përshkrimet që janë postuar në seksionin promovues të faqes.
A mund të luaj kazino falas?
Po, në modalitetin demo. Loja falas mbështetet nga video lojëra elektronike dhe lojëra tavoline. Për të ekzekutuar demonstrimet, kërkohet autorizimi në sajt.
A është Rizk miqësor me celularin?
Versioni adaptiv i portalit të lojërave të fatit funksionon në çdo pajisje. Pronarët e telefonave inteligjentë dhe tabletëve me sistemin operativ Android kanë akses në një aplikacion të veçantë.
Cila është koha mesatare e tërheqjes së kazinosë?
Pagesat bëhen brenda 5 minutave deri në 3 ditë nga data e aplikimit. Biletat përpunohen mbi bazën e shërbimit të parë. Periudha e verifikimit nuk përfshihet në periudhën e specifikuar më sipër.
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira