Rishikimi i Rox i kazinosë 2023

Rox Casino është një platformë legale e lojërave të fatit që u ofron përdoruesve të saj një gamë të gjerë argëtimi dhe oferta mjaft bujare. Vetë burimi zyrtar është bërë jo vetëm shumëngjyrësh, por edhe shumë elegant, i cili padyshim do të tërheqë shumë kumarxhinj. Faqja u krijua në vitin 2016 dhe ende menaxhohet nga kompania mjaft e njohur Best Entertainment Technologies LTD NV. Institucioni operon nën një licencë malteze dhe Antillephone NV kontrollon besueshmërinë e tij. . Kazinoja fitoi popullaritetin e saj kryesisht për shkak të reklamave aktive dhe, natyrisht, përgjegjësisë. Çfarë mund të shihni vetë pas rishikimit tonë.

Bonus:150% në depozitë + 500FS
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
150%+500FS
bonus mirëseardhjeje
Merrni bonus

rox-kazino

Bonus për fillestarët nga kazino Rox

Menjëherë pas regjistrimit, përdoruesit mund të llogarisin në një nga tre dhuratat për të zgjedhur, për këtë ata do të duhet të bëjnë një depozitë të përshtatshme. Kështu, për shembull, për depozitimin e 17 dollarëve do të merrni një bonus 100% dhe 75 rrotullime falas, dhe për depozitimin e 25 dollarëve mund të merrni një bonus 150% dhe 100 dollarë. Epo, për depozitën më të madhe prej 170 dollarësh, do të merrni një bonus 100% dhe 200 rrotullime falas. Në të njëjtën kohë, ka disa rregulla që duhet të ndiqen ekskluzivisht nga të gjithë lojtarët e kazinosë Rox. Dhe, për çdo depozitë pasuese në shumën 17 dollarë, lojtarët e fatit do të mund të marrin dhurata jo më pak interesante, detaje në tabelë.

rox-kazino-bonus

Marrja e shpërblimeve për depozitat e mëvonshme

Numri i depozitës Shuma e bonusit Shuma maksimale e fitimit në varësi të bonusit
Së dyti 100% x10
Së treti pesëdhjetë% h20
Së katërti pesëdhjetë% h20
E pesta 25% x40

Pas depozitimit të pestë, klientët do të mund të aktivizojnë një nga tre bonuset çdo ditë, edhe për një depozitë. Kështu, për shembull, për depozitimin e 17 dollarëve, jepet një bonus 10%, ndërsa shuma maksimale është 170 dollarë dhe shumëzuesi është x100. Informacion më të detajuar duhet të sqarohet në faqen e internetit të kazinosë Rox.

program bonus

Përveç dhuratave për të ardhurit, ka edhe një sërë ofertash për klientët e rregullt. Në këtë mënyrë, administrimi i burimit të lojërave të fatit përpiqet të inkurajojë sa më shumë klientët e tij. Ndër propozimet më interesante, vlen të theksohen veçanërisht sa vijon:

 • Për një depozitë javore – financoni llogarinë tuaj me të paktën 34 dollarë dhe mund të merrni një bonus 50% + 100 rrotullime falas për të luajtur Gonzo’s Quest. Prandaj, rrotullimet falas kreditohen brenda 2 ditëve, 50 copë secila. Basti në këtë rast është x10. Përveç kësaj, për një depozitë prej $20, lojtari i kumarit merr 25 rrotullime falas në lojëra të caktuara një herë në javë.
 • Dhurata e ditëlindjes – Çdo vit lojtarët do të mund të marrin një promovim mjaft bujar që varion nga $17 në $340, në varësi të statusit. Për ta marrë atë, thjesht duhet të kontaktoni shërbimin mbështetës brenda 7 ditëve pas vetë festës.
 • Kthim parash – nëse të gjitha bastet tuaja për javën tejkaluan shumën e fitimeve me më shumë se 85 dollarë, atëherë të hënën prisni një kthim prej 10% nga kazino Rox. Në këtë rast, bastet do të bëhen me bast x5 brenda 3 ditëve.
 • Kodet promovuese – zakonisht, për të marrë pjesë në ofertat promovuese të një burimi të lojërave të fatit, nuk nevojiten kombinime të veçanta simbolesh. Por, ato mund të gjenden në buletinin, në faqen e kanalit Telegram ose në faqen tematike (burimi i partnerit).

Vlen gjithashtu të përmendet programi i besnikërisë, me të cilin të gjithë lojtarët janë të lidhur menjëherë pas regjistrimit. Sipas tij, kumarxhinjtë do të mund të mbledhin pikë Rox për bastet e tyre të bëra me para të vërteta. Ju gjithashtu mund të merrni pikë për të fituar turneun dhe vetëm ata me fat që fituan lotarinë. Pikat e grumbulluara shkëmbehen me para reale.

Nivelet e programit të besnikërisë Casino Rox

Statusi Numri i kërkuar i pikëve për të marrë Rimbursimi Dhuratë për ditëlindje Kursi i këmbimit 1 pikë Shpërblim për ngritjen e nivelit
I ri Automatik për të gjithë lojtarët dhjetë% Shumëzues 17 x 50 dollarë 1.7 USD me bast x3 Nuk ofrohet
E zakonshme 25 dhjetë% 34 $ x50 shumëzues 3.4 USD me bast x3 10 pikë
Grandee 100 dhjetë% 51 $ x50 shumëzues 5.1 USD me bast x3 40 pikë
Premium 500 dhjetë% 85 dollarë, shumëzues x35 7.5 USD me bast x3 200 pikë
VIP 5000 dhjetë% 170 $ x5 shumëzues 8.5 USD me bast x3 Dhuratë personale
Elita 30,000 dhjetë% 340 $ x5 shumëzues 9 USD pa bast Dhuratë personale

Si të regjistroheni në faqen e internetit të Rox

Procedura e regjistrimit në faqen zyrtare është jashtëzakonisht e thjeshtë dhe nuk do t’ju marrë shumë nga koha juaj. Për shembull, ekzistojnë mënyrat e mëposhtme për t’u regjistruar:

 • Autorizimi përmes rrjeteve të ndryshme sociale – ju duhet vetëm të zgjidhni ikonën e duhur, dhe vetë sistemi do të gjenerojë një fjalëkalim dhe hyrje. Megjithatë, në të ardhmen, do t’ju duhet të plotësoni profilin tuaj me të dhëna personale.
 • Me numrin e telefonit – do t’ju duhet të verifikoni numrin e telefonit dhe, natyrisht, të plotësoni formularin e regjistrimit.
 • Duke përdorur një formular të veçantë – duke plotësuar kolonat e duhura, por në të njëjtën kohë, atëherë nuk do të keni nevojë ta bëni këtë procedurë veç e veç.

Për ata që zgjodhën mënyrën e tretë për t’u regjistruar në kazinonë Rox, do t’ju duhet të jepni një adresë emaili, të gjeni një fjalëkalim të fortë dhe të vendosni për monedhën e lojës. Adresa e postës elektronike duhet të specifikohet si funksionale, pasi do të duhet ende të konfirmohet.

rox-regjistrimi

Verifikimi hap pas hapi

Të sapoardhurit në burimin e lojërave të fatit do të jenë në gjendje të tërheqin deri në 850 dollarë pa kaluar në verifikim. Për të identifikuar llogarinë tuaj, duhet të dërgoni një fotografi pasaporte dhe të bëni një selfie me dokumentin në dorë. Ju lutemi, kontaktoni mbështetjen për verifikim ose do t’ju duhet ta kaloni atë kur merrni parasysh një pagesë të caktuar. Procedura në vetvete është shumë e qartë, thjesht duhet të ndiqni udhëzimet e mëposhtme:

 1. Për të konfirmuar emailin tuaj, ju vetëm duhet të klikoni në lidhjen në email.
 2. Nëse është e nevojshme, plotësoni llogarinë tuaj personale me të dhëna (emër dhe mbiemër, adresë banimi, indeks, etj.).
 3. Në të, do t’ju duhet gjithashtu të ngarkoni një foto pasaporte (një foto e një karte bankare do të nevojitet kur tërhiqni fonde në të).
 4. Prisni përfundimin e kontrollit të sigurisë dhe brenda pak ditësh llogaria juaj do të marrë statusin e identifikuar.

Kështu, administrata e kazinosë Rox po përpiqet të përjashtojë lojtarët e mitur dhe mashtrimet në platformën e saj. Ajo që padyshim e ngre atë në sytë e të gjithë përdoruesve dhe e bën atë një platformë të besueshme.

Si të kaloni në versionin celular të Rox

Rrotulloni makina të ndryshme slot ose përfitoni nga veçoritë e tjera të platformës, kumarxhinjtë do të mund t’i bëjnë direkt nga celulari i tyre. Në këtë rast, nuk do t’ju duhet të shkarkoni ndonjë softuer të palëve të treta – thjesht duhet të përdorni çdo shfletues celular dhe të identifikoheni në burim.

rox-kazino-celular

Vlen gjithashtu të përmendet veçanërisht fakti që të njëjtat lojëra do të jenë të disponueshme në telefon, aftësia për të kontaktuar mbështetjen, për të marrë pjesë në promovime dhe turne. Në këtë rast, ndryshimi i vetëm do të jetë dizajni i vetë faqes. Sepse burimi celular ka marrë një dizajn paksa të ndryshëm, pasi është përshtatur për ekranet e vegjël me ekrane me prekje.

Si të shkarkoni aplikacionin e kazinosë celulare

Kazinoja online ka prezantuar aplikacionin e saj zyrtar në të gjithë botën, i cili është krijuar për pajisjet në sistemet operative Android dhe IOS. Mund të shkarkohet në vetë kazino, ose direkt në dyqanet zyrtare të pajisjeve ose në faqe të ndryshme partnere. Aplikacioni celular mori veçori të ngjashme të faqes së desktopit, por në të njëjtën kohë ai ndryshon në ngarkimin më të shpejtë të çdo faqeje dhe kërkimin e pasqyrave të përditësuara.

Makinat e fatit të kazinosë

Faqja e lojërave të fatit Rox është e njohur për një numër mjaft të madh lojtarësh, i cili ofron softuer jashtëzakonisht të cilësisë së lartë nga zhvilluesit e njohur. Dhe, për ta bërë navigimin në faqe më të përshtatshme, të gjitha lojërat ndahen në kategoritë e mëposhtme:

 • Slots – seksioni përmban numrin më të madh të automatëve, si në format klasik ashtu edhe në atë më modern.
 • Ruletë – këtu mund të gjeni disa dhjetëra lojëra të njohura, duke përfshirë versione më ekskluzive.
 • Live-kazino – lojëra live me krupierë të vërtetë.
 • Lojëra tavoline – një përzgjedhje e madhe e blackjack, poker, video poker dhe argëtime të tjera të ngjashme.

rox-kazino-slots

Përveç kësaj, ju mund të renditni sipas modelit ose markës. Kjo do të tërheqë veçanërisht shumë lojtarë dhe padyshim do të thjeshtojë procesin e gjetjes së ndonjë automati. Për më tepër, në kazino Rox mund të provoni këtë ose atë makinë falas, dhe për këtë ju duhet vetëm ta ekzekutoni atë në modalitetin demo.

Zhvilluesit e softuerit

Dizajni i burimit të lojërave të fatit u zhvillua në stilin e një qyteti nate. Kjo është arsyeja pse pasi të vizitoni faqen kryesore, mund të zhyteni në atmosferën e lojërave të fatit të Las Vegas. Dhe, për ata që preferojnë lojëra live, ekziston një seksion i veçantë live ku mund të gjeni argëtime të ndryshme me letra dhe tavolina. Dhe, ndër zhvilluesit më të njohur, vlen të theksohen veçanërisht këto: NetEnt, Microgaming, Amatic, Endorphina, Elk Studios, Thunderkick, NextGen Gaming, EGT, Belatra dhe shumë të tjerë. Çdo vend i lojës, me përjashtim të argëtimit të drejtpërdrejtë, mund të funksionojë në modalitetin demo. Por, për të filluar të luani për para, duhet të regjistroheni.

Kazino live

Seksioni i lojërave live në Rox Casino është paraqitur sa më realist. Do të ketë transmetime të drejtpërdrejta në studio të pajisura posaçërisht me krupierë të vërtetë. Dhe, pasi lojërat janë të disponueshme – ruletë, blackjack, poker dhe argëtime të tjera. Vetëm ia vlen të theksohet se jo të gjitha lojërat me tregtarët do të jenë të disponueshme në të gjitha vendet.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Për të kuptuar nëse platforma e lojërave të fatit është fitimprurëse për ju apo jo, ia vlen të konsideroni më afër pikat e forta dhe të dobëta të saj. Falë kësaj, ju do të jeni në gjendje të shmangni çdo aspekt negativ në të ardhmen dhe t’i siguroni vetes një lojë jashtëzakonisht komode. Përparësitë:

 • një katalog mjaft i gjerë lojërash;
 • përkthim rusisht me cilësi të lartë të faqes;
 • ofrohet një version i optimizuar celular;
 • një përzgjedhje e madhe e zhvilluesve të softuerit të njohur;
 • dizajn modern grafik;
 • shumë shpërblime bujare dhe një kufi mjaft i lartë tërheqjeje.

Por, pavarësisht nga kaq shumë përparësi, kazino Rox ka të metat e veta. Kështu, për shembull, shumë lojtarë vërejnë mungesën e një bonusi pa depozite, kufizimin e argëtimit në rajone specifike, si dhe mbështetjen vetëm për gjuhën ruse.

Mënyrat e bankingut, depozitimit dhe tërheqjes

Varësisht se në cilin rajon jeton lojtari, do të sigurohen instrumente të ndryshme pagese. Kjo është arsyeja pse, le të shqyrtojmë opsionet më të njohura për kumarxhinjtë që flasin rusisht:

 • karta bankare: Visa, MasterCard, Maestro;
 • sistemet e pagesave elektronike: Piastrix, WebMoney;
 • llogaritë e telefonisë celulare të operatorëve të ndryshëm;
 • Kriptomonedha: Bitcoin, Litecoin, Ethereum.

Në të njëjtën kohë, ia vlen të merren parasysh kufijtë e tërheqjes, të cilat mund të gjenden direkt në seksionin e Arkëtarit në faqen e internetit të kazinosë Rox. Në mënyrë tipike, aplikimet përpunohen brenda 24 orëve. Dhe, të gjitha opsionet e mësipërme janë të disponueshme për tërheqje, me përjashtim të kriptomonedhave. Kështu, për shembull, përveç rublës ruse, ka dollarë amerikanë, si dhe euro.

Mbështetje

Për të kontaktuar mbështetjen e kazinosë në internet, mund të përdorni e-mail ose chat në internet. Për rastin e parë, kontaktoni adresën e specifikuar, dhe në rastin e dytë, hapni bisedën në internet në faqen kryesore të burimit. Mbështetja teknike e faqes funksionon gjatë gjithë kohës. Dhe, pasi të përfundojë dialogu, ju mund t’i jepni konsulentit një vlerësim të duhur. Por, para kësaj, ia vlen të shkoni te seksioni FAQ, ku paraqiten shumë informacione të dobishme. Përveç kësaj, mund të dërgoni një mesazh të detajuar në postë, në të cilin mund të bashkëngjitni çdo pamje të ekranit.

Cilat gjuhë

Burimi zyrtar mbështet vetëm gjuhën ruse, gjë që nuk është për t’u habitur pasi synon lojtarë nga vendet e CIS. Ky nuk duhet të jetë problem, pasi banorët e rajoneve të tjera nuk do të mund të hyjnë thjesht në kazinotë në internet.

Cilat monedha

Për ta bërë lojën sa më komode për klientët e saj, në faqen Rox janë shtuar disa monedha. Kështu, për shembull, mund të përdorni: rubla ruse, dollari amerikan, euro, tenge kazake, korona norvegjeze, zloty polake, lira turke dhe hryvnia ukrainase.

Liçensë

Siç u përmend më lart, platforma menaxhohet nga Best Entertainment Technologies LTD NV. Ajo operon nën licencën Curacao (8048/JAZ), e cila mund të shihet drejtpërdrejt në faqen zyrtare të internetit. Prania e një dokumentacioni të tillë tregon veprimtari ligjore dhe të ndershme, kështu që lojtarët e klubit mund të mbështeten në besueshmërinë e tij 100%. Faqja përdor softuer ekskluzivisht me cilësi të lartë nga zhvilluesit e njohur. Dhe, gjeneruesit e numrave të rastësishëm funksionojnë siç duhet, të cilët kontrollohen nga autoritetet përkatëse.

Parametrat kryesorë të institucionit të lojërave të fatit Rox

Burimi zyrtar https://roxcasino.com/
Liçensë Curaçao (8048/JAZ)
Viti i themelimit 2016
Pronari Best Entertainment Technologies LTD NV
Depozitë/tërheqje Visa, MasterCard, Maestro, Piastrix, WebMoney, llogaritë e telefonisë celulare të operatorëve, si dhe kriptovalutat: Bitcoin, Litecoin, Ethereum.
Ofruesit e softuerit NetEnt, Microgaming, Amatic, Endorphina, Elk Studios, Thunderkick, NextGen Gaming, EGT, Belatra dhe shumë të tjera.
Depozita minimale Nga 25 dollarë.
versioni celular Mbështetje për pajisjet Android dhe iOS, aftësia për të përdorur funksione të ngjashme.
Mbështetje Ofrimi i këshillave në një format gjatë gjithë orarit nëpërmjet postës elektronike dhe bisedës në internet.
Llojet e lojërave Slots, ruletë, kazino live, lojëra tavoline.
Monedhat Rubla ruse, dollari amerikan, euro, tenge kazake, korona norvegjeze, zloty polake, lira turke dhe hryvnia ukrainase.
Gjuhët rusisht.
dhuratë e mirëseardhjes Për depozitat e para, lojtarët do të mund të marrin një bonus të caktuar dhe rrotullime falas.
Përparësitë Softuer ekskluzivisht i licencuar, një përzgjedhje e madhe zhvilluesish dhe argëtimi, mbështetje për kriptovalutat, turne interesante, etj.
Regjistrimi Me numrin e telefonit, përmes rrjeteve sociale, duke përdorur e-mail.
Ekzaminimi Për të kaluar identifikimin, duhet t’i siguroni administratës një fotografi të pasaportës suaj dhe një selfie me një dokument në duar.

Pyetjet e bëra më shpesh

Cilat vende lejohen të luajnë në kazino Rox?
Kumarxhinjtë nga Rusia, Ukraina, Bjellorusia, Gjeorgjia, Armenia dhe Azerbajxhani do të mund të përdorin burimin e lojërave të fatit.
Çfarë ofron faqja për fillestarët?
Gjatë regjistrimit, një lojtar i ri mund të marrë një nga 4 dhuratat e mirëseardhjes për të zgjedhur. Ndër të cilat mund të shihni bonusin e depozitave dhe rrotullimet falas.
Çfarë ju nevojitet për t’u regjistruar?
Së pari, duhet të jeni mbi 18 vjeç dhe të financoni llogarinë tuaj. Së dyti, pranoni përpunimin e të dhënave të përdoruesit dhe plotësoni saktë formularin e regjistrimit.
Çfarë ndodh nëse shkel rregullat e kazinosë?
Në këtë rast, administrata e faqes ka çdo të drejtë të bllokojë llogarinë tuaj ose thjesht të ngrijë llogaritë tuaja. Për të shmangur këtë, ju rekomandojmë të lexoni rregullat e burimit.
Cilat lojëra mund të gjenden në Rox?
Ju mund të luani ruletë, lojëra me letra, baccarat, blackjack, keno, video poker, slot machines dhe një sërë makinerish të tjera.
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira