Rishikimi i Royal Vegas 2023 i kazinosë në internet

Kazino online Royal Vegas operon në tregun e argëtimit të lojërave të fatit që nga viti 2000 dhe gjatë gjithë kësaj kohe administrata e klubit ka marrë vlerësimin e shumë lojtarëve nga e gjithë bota. Për shembull, faqja zyrtare e internetit mund t’u ofrojë klientëve të saj më shumë se 1000 slot të ndryshme, një program të mirë besnikërie dhe një lojë jashtëzakonisht të sigurt. A, organizata menaxhohet nga operatori Digimedia Limited Casinos, i cili operon nën një licencë malteze.

Bonus:200% në depozitë + 200 FS
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
200% + 200 FS
Bonusi i mirëseardhjes
Merrni bonus

RoyalVegas

Bonusi i kazinosë Royal Vegas

Për të gjithë fillestarët, faqja e lojërave të fatit ofron një mundësi për të marrë një dhuratë shumë bujare mirëseardhjeje prej 1200 dollarësh. Por për ta marrë atë, do t’ju duhet të bëni 4 rimbushjet e para të llogarisë së lojës. Përveç kësaj, duhet të kuptohet se përdoruesi duhet të depozitojë 300 dollarë të katër herë për të marrë para shtesë. Vlen gjithashtu të theksohet se kumarxhinjtë do të mund të luajnë lojëra të ndryshme falas dhe e gjithë kjo falë një dhurate kaq bujare. Por, në mënyrë që fondet e bonusit të kreditohen në llogarinë kryesore, duhet t’i vendosni ato me të gjitha kërkesat. Zakonisht, menjëherë pas bastit të tyre, lojtarët do të jenë në gjendje të tërheqin fondet.

Dhuratë e mirëseardhjes për 4 depozitat e para

Rimbushja e parë 100%, deri në 250 dollarë shtesë
Rimbushja e dytë 25%, shtesë deri në 200 dollarë
Rimbushja e tretë 50%, shtesë deri në 400 dollarë
Rimbushja e katërt 75%, shtesë deri në 550 dollarë

program bonus

Bonus RoyalVegas

Për të kuptuar se çfarë të presësh nga kazinoja Royal Vegas, ia vlen të merret në konsideratë programi nxitës në më shumë detaje. Në fund të fundit, këtu mund të gjeni jo vetëm një dhuratë të mirëseardhur për fillestarët, por shumë lloje të tjera stimujsh, ndër të cilët dallohen këto:

 • bonus ringarkimi për ri-depozitim;
 • rrotullime falas në makina të ndryshme slot;
 • rimbursimi në formën e kthimit të parave të gatshme;
 • pikë për vendosjen e basteve dhe shumë më tepër.

Për fillestarët, nuk ka mundësi për të marrë rrotullime falas, por ato grumbullohen në përputhje me një promovim të caktuar për lojtarët e rregullt. Detajet mund të gjenden në faqen zyrtare të kazinosë online Royal Vegas. Përveç kësaj, institucioni i lojërave të fatit përpiqet të organizojë turne të ndryshëm në mënyrë të vazhdueshme, në të cilat përdoruesit mund të marrin dhurata unike. Kazinoja në internet ka një program të veçantë besnikërie, sipas të cilit përdoruesve u jepen pikë për të bërë baste me para të vërteta. Për lojëra elektronike – një pikë jepet për çdo kredit, ndërsa për lojërat e tavolinës – një pikë për 5 dollarë. Disa lojëra ju lejojnë të merrni pikë për 20 apo edhe 100 kredite. Këto pikë këmbehen me para reale. Gjithashtu, falë tyre, caktohen statuset e mëposhtme:

 • Argjendi – niveli fillestar, i cili ju lejon të merrni pjesë në promovime standarde.
 • Ari – një nivel më i avancuar, i karakterizuar nga pikë të përshpejtuara dhe një bonus i veçantë mujor;
 • Platinum – edhe më shumë pikë, dhe numri i bonuseve të rregullta rritet ndjeshëm;
 • Diamanti – niveli më i lartë i mundshëm, i cili përmban kushte më të favorshme dhe privilegje shtesë.
 • VIP – lloje personale bonusesh, dhurata unike dhe shumë veçori të tjera.

Gjithashtu, për ata që duan të provojnë fatin e tyre, mund të shkoni te skeda e lojërave elektronike të jackpotit progresiv, ku mund të gjeni një listë të madhe të lojërave elektronike progresive. Për më tepër, administrata po përpiqet vazhdimisht të dërgojë kode speciale promovuese që ju lejojnë të merrni rrotullime falas, bonuse dhe shumë më tepër.

Si të regjistroheni dhe verifikoni në Royal Vegas

Për t’u regjistruar në faqen e kazinosë online Royal Vegas, duhet të klikoni në butonin e duhur, i cili ndodhet në qendër të faqes. Dhe, ia vlen të kujtojmë se shikimi i të gjitha lojërave në dispozicion është i disponueshëm vetëm për përdoruesit e regjistruar. Dhe, vetë procedura e regjistrimit merr vetëm disa minuta nga koha juaj. Të gjitha informacionet personale të dhëna konsiderohen konfidenciale dhe nuk ndahen me palët e treta. Kjo është arsyeja pse administrata e Royal Vegas po përpiqet të përdorë vetëm metoda moderne për të mbrojtur të dhënat e klientit (komunikim i koduar, kontrolli i pikës së hyrjes dhe një sistem i veçantë firewall).

Regjistrimi në RoyalVegas

Prandaj, klientët do të duhet të fusin informacionin e mëposhtëm të kërkuar për të krijuar llogarinë e tyre:

 1. Plotësoni rreshtin me të dhënat e pasaportës, zgjidhni gjininë dhe vendosni për gjuhën.
 2. Futni adresën tuaj të postës elektronike të punës dhe adresën tuaj reale.
 3. Dilni me një pseudonim unik dhe një kombinim të fortë fjalëkalimi.

Gjithashtu, klienti do të duhet të pajtohet me rregullat e kazinosë dhe, nëse është e nevojshme, të lejojë buletinin. Por, që të filloni të tërhiqni më shumë se 2000 dollarë nga llogaria juaj, duhet të verifikoni llogarinë tuaj. Është mirë ta bëni këtë menjëherë pas regjistrimit, sepse në këtë mënyrë mund të shmangni problemet e panevojshme.

Verifikimi i personalitetit në kazino

Për t’iu nënshtruar identifikimit personal, do t’ju duhet t’i siguroni kazinosë online dokumentet e mëposhtme:

 • pasaportë ose patentë shoferi (kartë identiteti);
 • fatura e shërbimeve jo më e vjetër se gjashtë muaj (dëshmi e vendbanimit);
 • pasqyra bankare ose fotografia e llogarisë (prova e zotërimit të mënyrës së pagesës).

Nëse lojtari nuk ofron të gjitha dokumentet e specifikuara, atëherë ai thjesht nuk do të jetë në gjendje të tërheqë para nga llogaria e tij. Administrata kujton gjithashtu se për shkak të procedurës së verifikimit, tërheqja e fondeve mund të vonohet pak. Por, sapo lojtari i fatit të kalojë identifikimin, ai menjëherë do të mund të bëjë tërheqje për çdo shumë pa asnjë problem.

Versioni celular dhe aplikacioni i kazinosë Royal Vegas

Versioni celular i kazinosë online funksionon në dy formate. I pari është online, në thelb i njëjti sajt, por i përshtatur për ekrane më të vogla. I dyti është softuer offline, i shkarkueshëm, nuk ka nevojë për lidhje interneti për të punuar. Aplikacioni i shkarkueshëm mbështet pajisjet celulare Android, iOS dhe Windows. Koleksioni i argëtimit celular përfshin një numër të madh të lojërave elektronike të lojërave që u zhvilluan nga kompania e njohur Microgaming.

Aplikacioni celular RoyalVegas

Epo, seksioni me lojëra të drejtpërdrejta mbështetet nga studio Evolution Gaming. Të gjitha funksionet e tjera praktikisht nuk ndryshojnë nga versioni i desktopit. Çdo muaj, aplikacioni Royal Vegas shkarkohet nga mijëra lojtarë nga e gjithë bota. Versioni i shkarkueshëm është i lehtë, prandaj kërkon pak kohë për ta instaluar. Pas kësaj, lojtari jep lejen për të hyrë në pajisjen e tij për të përdorur shërbimin e lojërave të fatit. Versioni celular ka një kufi moshe paksa të ndryshme nga faqja e desktopit: 17+. Por, kjo praktikisht nuk ndryshon asgjë, sepse për t’u regjistruar duhet të pajtoheni me kushtet e përdoruesit.

Makinat e fatit të kazinosë

Kazino Royal Vegas punon me studion Microgaming, e cila zhvillon softuer jashtëzakonisht të besueshëm dhe modern. Ju gjithashtu mund të gjeni disa ofrues të tjerë në faqen zyrtare të institucionit të lojërave të fatit.

lojëra elektronike RoyalVegas

Kështu, të gjitha lojërat shpërndahen sipas zhanrit:

 • seksion me lojëra të njohura – Të veçuara;
 • skedë me slot machines dhe video slots – Slots;
 • lojëra të ndryshme tavoline dhe letrash – Tavolina;
 • lojëra me krupierë të vërtetë – Kazino live;
 • disa lloje të video pokerit – Video Poker;
 • Formati kumulativ i xhekpotit – Progresiv;
 • lloje të tjera argëtimi – Shumëllojshmëri;
 • modele të ofruesve të tjerë – Vegas.

Të gjithë përdoruesit e regjistruar mund të luajnë lojëra elektronike Royal Vegas falas. Megjithatë, disa vende mund të ndalojnë lëshimin e shumicës së makinerive. Ju mund të gjeni një listë të vendeve dhe makinerive të përjashtuara në seksionin përkatës.

E bute

Shumica e lojërave në faqen e lojërave të fatit lëshohen nga Microgaming, vendi i dytë më i popullarizuar është i zënë nga Evolution Gaming. Përveç këtyre dy zhvilluesve, në faqen zyrtare mund të gjeni Stormcraft, Foxium, Triple Edge, Sling Shot Studios dhe shumë të tjerë. Dhe, përkundër një numri kaq të vogël zhvilluesish, kjo është mjaft e mjaftueshme për një lojë të rehatshme. Por, administrata e kazinosë në internet po përpiqet të zgjerojë listën e saj për të tërhequr lojtarë të rinj dhe thjesht për të rimbushur koleksionin e saj të lojërave.

Kazino live

Seksioni i lojërave të drejtpërdrejta në kazino Royal Vegas përfshin rreth 12 tituj të ndryshëm, mes tyre: formati tradicional i ruletës, blackjack, poker, baccarat dhe madje edhe futboll. Por, dhe kjo nuk është e gjitha! Duke bashkëpunuar me kompaninë e lojërave të fatit Evolution Gaming, faqja përpiqet t’u sigurojë përdoruesve të saj softuer ekskluzivisht të licencuar. Këtu mund të gjeni krupierë jashtëzakonisht me përvojë dhe të shpejtë, të cilët i përgjigjen çdo pyetjeje në bisedën në internet. Përveç kësaj, ju mund të rregulloni tingullin, të zgjidhni modelin dhe rezolucionin. Pothuajse të gjithë tregtarët komunikojnë në anglisht, kështu që disa përdorues do të duhet të përdorin një përkthyes në internet.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Për fillestarët që sapo kanë ardhur në platformë, është veçanërisht e rëndësishme të merren parasysh të gjitha avantazhet dhe disavantazhet e një shërbimi në internet. Në këtë mënyrë ata mund të kuptojnë se cila kazino në internet është e duhura për ta ose më mirë të kërkojnë diçka tjetër. Ndër avantazhet e një institucioni të lojërave të fatit, shumë lojtarë shënojnë sa vijon:

 • një listë mjaft e gjerë e argëtimit të lojërave të fatit;
 • disa metoda të njohura për depozitimin dhe tërheqjen e parave;
 • mbështetje speciale për lojën e menjëhershme dhe versionin celular;
 • mbrojtje e besueshme SSL;
 • mbështetje për klientët gjatë gjithë orarit.

Ndër të metat e platformës, mund të veçohet fakti që kazinoja Royal Vegas nuk është e disponueshme për përdoruesit nga Amerika. Por, pavarësisht kësaj, të gjitha avantazhet mbulojnë këtë pengesë të vogël. Kjo është arsyeja pse burimi në internet mund të konsiderohet i verifikuar, i optimizuar dhe me cilësi të lartë.

Mënyrat e bankingut, depozitimit dhe tërheqjes

Administrata e klubit përpiqet që lojën për klientët e saj ta bëjë sa më komode dhe të besueshme. Falë kësaj, ju mund të gjeni rreth 64 sisteme të ndryshme për depozitimin dhe tërheqjen e parave në faqen e internetit të kazinosë online. Kështu, sistemet e mëposhtme janë në dispozicion:

 • depozita: Maestro, Visa, Mastercard, Skril, Paysafe Card, etj.;
 • tërheqja: Skrill, Paysafe Card, Netteler, Payeer, etj.

Sidoqoftë, ia vlen të kujtojmë se politika e kazinosë në internet përmban kufizime të caktuara, të cilat mund të gjenden në faqen zyrtare të Royal Vegas. Vlen gjithashtu të përmendet se koha e tërheqjes do të varet nga metoda e zgjedhur nga lojtari.

Shërbimi mbështetës

Ju mund të kontaktoni mbështetjen e Royal Casino vetëm përmes postës elektronike dhe bisedës live. Për rastin e parë do të duhen disa ditë për të pritur një përgjigje nga specialistët, në rastin e dytë lojtarët do të përgjigjen pothuajse menjëherë. Në shumicën e rasteve, përdoruesit i përgjigjen pozitivisht punës së mbështetjes së klubit. Përveç mbështetjes, ekziston një seksion i veçantë FAQ, i cili ka mbledhur pyetjet dhe përgjigjet më të njohura.

Cilat gjuhë

Royal Vegas është një faqe ndërkombëtare e kazinosë në internet dhe si e tillë u shërben lojtarëve nga e gjithë bota. Dhe, për t’u ofruar lojtarëve të saj përvojën më të mirë të mundshme, faqja mbështet gjuhët më të njohura ndërkombëtare. Si rezultat, kumarxhinjtë do të jenë në gjendje të përdorin: anglisht, frëngjisht, portugalisht dhe versione në gjuhë të tjera. Kjo është arsyeja pse klientët e kazinosë do të jenë në gjendje të lundrojnë nëpër burime, madje edhe të rrotullohen, në gjuhën e tyre amtare.

Cilat monedha

Kazinoja mbështet rreth 10 monedha të ndryshme lojërash, ndër të cilat mund të shihni: korona daneze, euro, paund sterlina, dollari amerikan, dollari i Zelandës së Re dhe shumë të tjera. Duhet të theksohet se faqja nuk përdor hryvnia ukrainase, por lojtarët nga ky vend mund të përdorin monedha të tjera të ofruara.

Liçensë

Kazinoja online funksionon në përputhje me licencën malteze (Nr. C45651), e cila vetëm konfirmon besueshmërinë e saj. Ju mund të shikoni certifikatën e Autoritetit të Lojërave të Maltës në faqen zyrtare të internetit të institucionit të lojërave të fatit. Kështu, klientët janë të garantuar të marrin softuer të licencuar, pagesa të vazhdueshme dhe reagime me cilësi të lartë.

Pasqyrë e përgjithshme e kazinosë Royal Vegas

Faqja Zyrtare https://www.royal-vegas.com/
Gjuhët Anglisht, greqisht, gjermanisht, norvegjez, portugalisht, finlandisht, frëngjisht, çekisht, japonisht.
Monedha Yen japonez, Real Brazilian, Dollar Amerikan, Euro, Peso Meksikan, Krone Norvegjeze dhe shumë të tjera.
Lojërat e disponueshme lojëra të njohura, lojëra elektronike, lojëra live, video poker, karta dhe lloje të tjera lojërash.
versioni celular disponueshme në versionet online dhe offline, të ngjashme me veçoritë e faqes kryesore.
Liçensë lëshuar në Maltë, nr. С45651
Përparësitë një përzgjedhje e madhe e argëtimit të lojërave të fatit, mbrojtje e besueshme e të dhënave të klientit, mbështetje gjatë gjithë kohës, softuer të licencuar, etj.
Regjistrimi duke përdorur e-mail, duke plotësuar një pyetësor të vogël me të dhëna personale.
Verifikimi sigurimin e dokumenteve të identitetit për administratën e institucionit.
Ofruesit e softuerit Microgaming, Evolution Gaming dhe shumë të tjera.

FAQ

Çfarë dokumentesh duhet të siguroj për të verifikuar llogarinë time?
Për të filluar tërheqjen e fondeve nga platforma, do t’ju duhet të identifikoni identitetin tuaj. Ju duhet t’i siguroni administratës së kazinosë dokumentet e mëposhtme: pasaportë ose patentë shoferi, pasqyrë bankare dhe faturën e shërbimeve.
Kërkesat për bonus dhe bast
Si në çdo institucion të ngjashëm, kazino online Royal Vegas ofron kushte të caktuara për bonuse dhe baste. Kështu, për shembull, ka kufizime specifike për bastin minimal dhe maksimal, si dhe një shumëzues për bonuset e basteve.
A mund të luaj falas në kazino?
Po, ekziston një funksion i tillë në platformën e lojërave të fatit. Për të luajtur falas, duhet të regjistroheni dhe të zgjidhni modalitetin “demo”.
A është kazinoja Royal Vegas e përshtatshme për pajisje celulare?
Sigurisht. Në fund të fundit, burimi ofron një version online dhe offline për pajisje të ndryshme celulare. Ata kopjojnë plotësisht veçoritë e faqes kryesore, përveç numrit të lojërave elektronike.
Cila është koha mesatare e tërheqjes së kazinosë?
Duhet të kuptohet se koha e tërheqjes do të varet nga metoda e zgjedhur nga përdoruesi. Për kuletat elektronike, kjo periudhë zvogëlohet sa më shumë që të jetë e mundur, ndërsa për kartat bankare mund të vonohet pak.
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira