Rishikimi i kazinosë Sol 2023

Platforma e kazinove online Sol funksionon që nga viti 2018. Nën menaxhimin e Galaktika NV, organizata zotëron disa platforma më të njohura të lojërave të fatit dhe bashkëpunon ekskluzivisht me ofruesit kryesorë. Për më tepër, burimi ka marrë licencën e duhur në Curacao dhe ofron kushte jashtëzakonisht transparente. Kur shkoni në faqen kryesore të faqes, lojtarët priten nga një ndërfaqe e bërë sipas llojit të motiveve të lashta egjiptiane. Dhe, në çdo faqe apo baner, do të vendosen fotografi me thesaret e faraonëve, mekanizmat e lashtë dhe krijesat mitike. Për të lundruar në faqe, është bërë më i përshtatshëm, administrata e kazinosë Sol e ka bërë menunë vertikale, e cila ndodhet në anën e majtë të ekranit.

Bonus:150% në depozitë + 500FS
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
150%+500FS
bonus mirëseardhjeje
Merrni bonus
kazino dielli

Si të merrni dhuratën e mirëseardhjes së Sol

Oferta më bujare në kazino u jepet fillestarëve! Kështu, për shembull, mund të merrni një dhuratë mirëseardhjeje për pesë depozitat e para, ajo përfshin bonuse speciale dhe rrotullime falas, të cilat përshkruhen më në detaje në tabelë.

Marrja e promovimit në varësi të numrit të depozitës

Numri i rimbushjes Bonus deri në USD Rrotullime falas Loja
E para 150%, deri në 2550 deri në 500 Phoenix Forge
Së dyti 100%, deri në 255 pesëdhjetë Tempulli i Nudges
Së treti 50%, deri në 340 40 EggOMatic Golden Grimoire
Së katërti 50%, deri në 425 tridhjetë Dyqan frutash, linjë telefonike
E pesta 25%, 640 25 Starbust

Për të marrë ndonjë nga dhuratat e paraqitura, duhet të rimbushni llogarinë tuaj në shumën prej të paktën 17 dollarë. Me përjashtim të depozitës së parë, e cila mund të merret pas rimbushjes me një shumë prej të paktën 8,5 dollarë, dhe numri i rrotullimeve falas do të varet drejtpërdrejt nga paratë e depozituara. Në të njëjtën kohë, basti për të gjitha rastet është i njëjtë – x40.

program bonus

Casino Sol është një vend i mrekullueshëm nëse ju pëlqejnë bonuse të ndryshme. Sepse platforma ju lejon t’i merrni ato për pothuajse të gjitha depozitat. Epo, përveç dhuratave të mirëseardhjes, kumarxhinjtë mund të presin ofertat e mëposhtme interesante:

 • Kthim parash javor deri në 10% – klientët e kazinosë, pavarësisht nga statusi i tyre në programin e besnikërisë, do të mund të marrin një kthim javor parash. Përllogaritja e një rimbursimi të pjesshëm të fondeve të humbura ndodh të mërkurën. Ai kreditohet automatikisht, ndërsa bast jepet 3 ditë, dhe bast, në varësi të statusit të lojtarit: nga x0 në x5
 • Bonusi i ditëlindjes. Të gjithë përdoruesit e regjistruar marrin një dhuratë unike nga kazino SOL. Në këtë rast, madhësia e dhuratës, si në versionin e mëparshëm, ndikohet nga statusi i lojtarit të fatit, por nuk mund të kalojë 1000 dollarë.
 • Kodet promovuese – për të marrë dhurata të ndryshme pa depozitim dhe rrotullime falas, ju vetëm duhet të abonoheni në buletinin e kazinosë ose të gjeni kombinimin e duhur në burimin tematik.
 • Turne dhe promovime – administrata e institucionit përpiqet të mbajë rregullisht ngjarje interesante për lojtarët e saj. Në to, ata mund të marrin dhurata mjaft të forta dhe sigurisht rrotullime falas.

bonus i kazinosë sol
Për më tepër, vlen të përmendet veçanërisht programi i besnikërisë së kazinosë Sol, në të cilin të gjithë lojtarët marrin pjesë automatikisht. Ju mund të merrni pikë speciale vetëm për baste me para të vërteta ose për depozita. SolCoins e grumbulluar shkëmbehen me para të vërteta, rrotullime falas ose bileta llotarie. Në këtë rast, statusi i vetë klientit ndikon në kursin e këmbimit. Niveli caktohet në bazë të numrit të monedhave të mbledhura.

Nivelet e programit të besnikërisë

Statusi Numri i kërkuar i pikëve për të kaluar Kthim parash Shpërblim për ngritjen e nivelit Dhuratë për ditëlindje Kursi i këmbimit 100 SolCoins, $
Kristal Jo dhjetë% Mungon 17 dollarë, 50 orë Mungon
Kuarci 25 dhjetë% 15 rrotullime falas, x40 34 dollarë, 50 orë 1.7, x3
Oniks 100 dhjetë% 25 rrotullime falas x35 51 dollarë, 50 orë 2.4, x3
Agat 500 dhjetë% 30 rrotullime falas, x30 85 dollarë, x35 5, x3
Topaz 2000 dhjetë% 35 rrotullime falas, x25 170 dollarë, orë 20 7, x3
Opal 5000 dhjetë% 50 rrotullime falas, x20 255 dollarë, x15 8.5, x3
Safir 10,000 dhjetë% 100 rrotullime falas, x10 340 dollarë, x10 10, x3
Rubin 25 000 dhjetë% 150 rrotullime falas, x7 425 dollarë, x5 12, x3
Diamanti 50,000 dhjetë% 250 rrotullime falas, x5 849 dollarë, pa bast 14, pa bast

Procesi hap pas hapi i regjistrimit në kazino Sol

Vetëm lojtarët e regjistruar do të mund të marrin të gjitha privilegjet e klubit të lojërave të fatit. Ndërsa një ndërfaqe e thjeshtë dhe intuitive, natyrisht, ndihmon edhe fillestarët të përballen me këtë proces. Thjesht ndiqni udhëzimet e mëposhtme dhe mund të bëheni shpejt klient i kazinosë:

 1. Para së gjithash, vizitoni faqen zyrtare të kazinosë SOL.
 2. Shkoni në seksionin e duhur (mund të gjendet në pjesën e sipërme të djathtë të ekranit).
 3. Vendosni për një dhuratë mirëseardhjeje (mos harroni se secila prej tyre përmban rrotullime falas në lojëra të caktuara).
 4. Futni adresën tuaj aktuale të emailit dhe krijoni një kombinim të fortë fjalëkalimi.
 5. Zgjidhni monedhën e lojës dhe, nëse është e nevojshme, bini dakord me buletinin nga kazino.
 6. Zvarritni topin në të djathtë për të rënë dakord me kushtet e burimit të lojërave të fatit.
 7. Klikoni në butonin “Regjistrohu”.
 8. Një email që përmban një lidhje të klikueshme do të dërgohet në adresën tuaj të emailit. Thjesht duhet ta kaloni atë, por bëjeni brenda pak orësh, përndryshe do të jetë tashmë jofunksionale.

regjistrimi i kazinosë sol
Pas krijimit të një llogarie të re, do t’ju duhet të plotësoni llogarinë tuaj personale me të dhëna personale. Në të njëjtën kohë, ia vlen të specifikoni vetëm të dhëna të besueshme në mënyrë që në të ardhmen të mos ketë probleme me këtë. Për të kaluar një regjistrim të shpejtë, kumarxhinjtë do të mund të përdorin autorizimin përmes rrjeteve të ndryshme sociale. Thjesht duhet të klikoni në seksionin “Regjistrimi” dhe të zgjidhni ikonën e duhur.

Si të kaloni verifikimin në faqen e internetit të kazinosë

Për të tërhequr lirisht paratë tuaja të fituara me ndershmëri në platformën e kazinosë Sol, sigurisht që duhet të verifikoni identitetin tuaj. Në skedën “Verifikimi” mund të gjeni udhëzimet dhe kërkesat përkatëse. Kjo është arsyeja pse, edhe fillestarët në një argëtim të tillë, të cilët nuk kanë luajtur kurrë më parë në një kazino online, do të mund të kalojnë lehtësisht identifikimin. Kazinoja ofron kërkesa standarde për të gjitha dokumentet: cilësi të mirë dhe dukshmëri të të gjithë elementëve të nevojshëm. Varësisht se cili lojtar ka zgjedhur metodën e rimbushjes, kërkesat për dokumentet e ofruara do të ndryshojnë:

 • kartela plastike: emri i pronarit, periudha e vlefshmërisë, shifra e parë dhe e fundit;
 • e-portofol: bëni një pamje të ekranit në llogarinë tuaj personale.

Menjëherë pasi përdoruesi ngarkon skedarët, administrata e kazinosë Sol përpiqet t’i kontrollojë ato sa më shpejt që të jetë e mundur. Pastaj shfaqet një shenjë përkatëse, që tregon se përdoruesi është verifikuar. Kalimi i një procedure të tillë ndihmon në sigurimin e të gjitha transaksioneve dhe mbrojtjen e besueshme të të dhënave të klientit.

Si të kaloni në versionin celular të “Sol”

Faqja e lojërave të fatit u ofron lojtarëve të saj një version të veçantë celular, gjë që nuk është për t’u habitur. Në fund të fundit, përkundër faktit se burimi është i ri, ai përdor vetëm teknologji dhe softuer të përparuar. I njëjti funksionalitet është i disponueshëm në versionin celular të kazinosë, me përjashtim të vetë ndërfaqes, e cila është përshtatur për ekrane të vogla. Kështu, lojtarët e fatit do të jenë në gjendje të rrotullojnë rrotullat, të përdorin bonuse, të kontaktojnë mbështetjen dhe të bëjnë shumë më tepër. Përveç kësaj, versioni celular ngarkohet më shpejt dhe nuk konsumon shumë trafik. Për më tepër, vlen të përmendet veçanërisht se versioni mbështet pajisjet Android dhe iOS.

Si të shkarkoni aplikacionin e kazinosë celulare

Fatkeqësisht, softueri celular është në zhvillim e sipër. Megjithatë, lojtarët do të jenë në gjendje të shkarkojnë një aplikacion të veçantë në kompjuterin e tyre. Ju mund ta bëni këtë drejtpërdrejt në vetë burimin Sol ose në një sajt partner. Kështu, ju do të merrni një program cilësor dhe akoma më shumë optimizim të platformës.
kazino dielli apk

Makinat e fatit të kazinosë

Lista e argëtimit në burim është mjaft e gjerë. Në katalog mund të gjeni lojëra elektronike më të fundit dhe të njohura nga zhvillues mjaft të mëdhenj. Gjithashtu këtu mund të gjeni pajisje nga studiot fillestare, por premtuese. Dhe, për ta bërë kërkimin për lojëra sa më komode, të gjitha lojërat e kazinosë SOL ndahen në kategoritë e mëposhtme:

 • Slots – seksioni ka vendosur pajisje të formatit klasik dhe më modern.
 • Ruleta është një shumëllojshmëri e gjerë lojërash të njohura në të gjithë botën.
 • Lojërat live janë argëtim me krupierë të vërtetë.
 • Lojëra tavoline – poker, keno, blackjack dhe lojëra të tjera me letra.

Përveç kësaj, të gjithë përdoruesit do të jenë në gjendje të përdorin një filtër shtesë për të kërkuar një lloj argëtimi. Vlen gjithashtu t’i kushtohet vëmendje e veçantë kufizimeve që zbatohen për rajone të caktuara.
lojëra elektronike të kazinosë sol

Zhvilluesit e softuerit

Çdo seksion i lojës ka një filtër të veçantë për kërkimin sipas vitit të lëshimit, kërkesës dhe zhvilluesit. Këto të fundit në faqen e internetit të Sol përfaqësohen nga një numër i mjaftueshëm. Të gjithë ata ofrojnë softuer ekskluzivisht të certifikuar dhe sponsorizojnë ngjarje të ndryshme. Kështu, për shembull, më të njohurat përfshijnë këto: Pragmatic Play, Fugaso, Endorphina, Booming Games, Microgaming, Igrosoft, NetEnt, Belatra, Playtech dhe shumë të tjera. Dhe, nëse nuk keni vendosur ende për kategorinë e automatëve, ju rekomandojmë të shkoni në kategorinë e produkteve të reja ose TOP.

Kazino live

Ky seksion i kazinosë plotësohet nga një kompani shumë e njohur në mbarë botën Evolution Gaming, e cila lëshon lojërat më të mira me krupierë të vërtetë. Në skedën, mund të gjeni një përzgjedhje mjaft të madhe lojërash si: ruletë, blackjack, poker, baccarat, sic-bo, etj. Të gjitha lojërat mund të luhen vetëm me para reale. Dhe, transmetimi i drejtpërdrejtë do të kryhet nga studio të pajisura posaçërisht, gjë që padyshim shton një atmosferë edhe më të madhe emocionuese.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Dëshironi të mësoni diçka interesante për kazinonë Sol apo të kuptoni anët e saj pozitive dhe negative? Në këtë rast, ju mund t’i siguroni vetes jo vetëm një lojë të rehatshme, por edhe të parandaloni çdo problem në të ardhmen. Të mirat:

 • kryerja e veprimtarive me licencë;
 • një përzgjedhje mjaft e madhe e argëtimit;
 • Mbështetje për lokalizimin rus;
 • version i përshtatshëm celular;
 • komunikim me mbështetje teknike në Rusisht;
 • mundësia e regjistrimit të lojtarëve nga Rusia;
 • si një nga monedhat kryesore janë – rubla;
 • instrumente pagesash jashtëzakonisht të njohura;
 • punoni vetëm me zhvillues të provuar të softuerit.

Vetëm disa pika mund t’i atribuohen minuseve. Së pari, nuk ka dhurata pa depozitë në platformën e kazinosë Sol. Epo, dhe, së dyti, faqja kufizon lojtarët nga shumë vende.

Mënyrat e bankingut, depozitimit dhe tërheqjes

Për ta bërë lojën sa më të përshtatshme, vetëm sistemet e besueshme të pagesave janë paraqitur në faqen e internetit të kazinosë. Kështu, për shembull, midis gjithë listës, mund të dallohen veçanërisht këto:

 • karta bankare (MasterCard, Visa);
 • sistemet e pagesave (Skrill, Qiwi, Payeer, YuMoney);
 • operatorë të ndryshëm celularë.

Gjatë rimbushjes së llogarisë, marrja e parave në bilanc ndodh pothuajse menjëherë. Në këtë rast, asnjë komision nuk ngarkohet. Klientët do të jenë në gjendje të përdorin menjëherë paratë e tyre dhe t’i rrotullojnë ato në çdo makinë. Vlen gjithashtu të theksohet se ka kufizime të caktuara në tërheqjen e fondeve, të cilat mund t’i zbuloni drejtpërdrejt në burimin zyrtar. Në këtë rast, paratë do të kreditohen në llogari jo më vonë se 2 ditë.

Mbështetje

Për të marrë informacionin e nevojshëm, mund të përdorni metodat e mëposhtme: kontaktoni robotin e bisedës në Telegram, përmes bisedës në internet në faqen zyrtare të internetit, telefononi numrin e telefonit ose shkruani një e-mail. Ju gjithashtu mund të vizitoni seksionin FAQ, i cili përmban të gjithë informacionin bazë për lojtarët. Epo, falë chatbot-it ju mund të:

 • merrni një lidhje me pasqyrën aktuale;
 • aktivizoni dhe transferoni bonuse për depozitat e para;
 • gjeni informacione rreth shpërblimeve që shkëmbehen për SolCoints;
 • sqaroni informacionin në lidhje me kthimin e parave ose lini një rishikim për kazinonë.

Sasia më e madhe e funksionalitetit është në dispozicion për bisedën në internet me një specialist. Në këtë rast, përgjigja zgjat jo më shumë se disa minuta dhe funksionon gjatë gjithë orës. Vetë forma e dialogut doli të jetë moderne dhe e përshtatshme, dhe në fund të bisedës do të mund ta vlerësoni në përputhje me rrethanat.

Cilat gjuhë

Për ta bërë lojën sa më të përshtatshme për klientët e saj, platforma Sol ofron disa versione gjuhësore. Kështu, për shembull, në dispozicion: versionet anglisht, spanjisht, kazakisht, gjermanisht, portugalisht, rusisht, ukrainas, finlandisht dhe frëngjisht.

Cilat monedha

Si monedhë loje në kazinotë online, ata përdorin: dollarin amerikan, euro, rubla ruse dhe hryvnia ukrainase. E cila duhet të jetë e mjaftueshme për një lojë të rehatshme dhe të besueshme në burim.

Liçensë

Operatori i faqes së internetit GALAKTIKA NV u ofron përdoruesve shërbime të lojërave të fatit në përputhje me licencën Curacao Nr. 8048/JAZ2016-050. A, përpunimi i pagesave kryhet nga një filial i quajtur Unionstar Limited, i cili është i regjistruar në Qipro.

Parametrat kryesorë të institucionit të lojërave të fatit Sol

Burimi zyrtar https://sol.casino/
Liçensë Curacao, № 8048/JAZ2016-050.
Viti i themelimit 2018
Pronari Galaxy NV
Depozitë/tërheqje MasterCard, Visa, Skrill, Qiwi, Payeer, YuMoney, si dhe operatorë të ndryshëm celularë.
Ofruesit e softuerit Play Pragmatic, Fugaso, Endorphina, Booming Games, Microgaming, Igrosoft, NetEnt, Belatra, Playtech и д..
Depozita minimale Nga 10 dollarë.
versioni celular Mbështetje e plotë për pajisjet mobile Android dhe iOS, funksionalitet të ngjashëm.
Mbështetje Përmes një chat bot në Telegram, me numrin e telefonit, emailin dhe bisedën në internet.
Llojet e lojërave Slots, ruletë, kazino live, lojëra tavoline.
Monedhat Dollari amerikan, euro, rubla ruse dhe hryvnia ukrainase.
Gjuhët Anglisht, spanjisht, kazakisht, gjermanisht, portugalisht, rusisht, ukrainas, finlandisht dhe frëngjisht.
dhuratë e mirëseardhjes Për pesë depozitat e para, lojtarët marrin një bonus të përshtatshëm përqindje + rrotullime falas në makina të caktuara slot.
Përparësitë Aftësia për të luajtur për lojtarët që flasin rusisht, softuer me cilësi të lartë, një përzgjedhje e madhe mënyrash për të kontaktuar mbështetjen teknike, mjete popullore pagese, etj.
Regjistrimi Plotësimi i një pyetësori të vogël me informacion personal, konfirmimi i regjistrimit duke klikuar në lidhjen nga letra.
Verifikimi Për të identifikuar përdoruesin, në varësi të instrumentit të pagesës që përdoret, kërkohen dokumente të ndryshme.

FAQ

Sa e sigurt është të luash në SOL Casino?
Faqja ofron softuer ekskluzivisht të licencuar dhe përdor sisteme moderne të enkriptimit. Për më tepër, një rregullator i pavarur mund të konfirmojë besueshmërinë e tij.
A do të jem në gjendje të rrotulloj makinat e fatit falas?
Po, ju do të jeni në gjendje të provoni absolutisht çdo makinë dhe për këtë nuk do të keni nevojë as të regjistroheni në platformën Sol. Gjithçka që kërkohet nga ju është të zgjidhni slotin që ju pëlqen dhe ta përdorni atë në modalitetin demo.
Si të bëni një depozitë?
Për të rimbushur llogarinë tuaj të lojërave në kazino, së pari vizitoni llogarinë tuaj personale, më pas shkoni te skedari “Arkëtari”. Aty ku ndodhet seksioni “Bilanci”, klikoni në butonin “Depozitim” dhe zgjidhni metodën e dëshiruar.
Çfarë ju nevojitet për t’u regjistruar?
Së pari, duhet të jeni në moshë madhore dhe të plotësoni një formular të shkurtër regjistrimi. Së dyti, duhet të lidhni emailin tuaj dhe më pas të ndiqni lidhjen nga letra.
Cilat kazino SOL ofrojnë bonuse?
Për fillestarët, platforma ofron një dhuratë të mirëseardhur për 5 depozita, ndërsa lojtarët e tjerë mund të llogarisin në kthimin e parave, programin e besnikërisë, promovimet e ditëlindjes dhe shumë më tepër.
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira