Rishikimi i kazinosë SportingBet 2023

I konsideruar si një veteran i basteve sportive në internet, SportingBet u lançua në 1997 dhe është një nga operatorët më të mëdhenj në industri me një ofertë gjithëpërfshirëse që përfshin sportet, kazinotë dhe produktet virtuale. SportingBet aktualisht është në pronësi të GVC Holding Plc, një nga kompanitë më të mëdha të lojërave në botë, e cila gjithashtu zotëron marka të tilla si Ladbrokes, bwin, partypoker dhe Foxy Bingo midis portofolit të saj të gjerë të markave. Kompania ka selinë në Londër dhe licencat e lojërave të fatit lëshohen nga Komisioneri i Lojërave të Fatit në Gjibraltar dhe Komisioni i Kumarit të Mbretërisë së Bashkuar.

Promo Code: WRLDCSN777
10 £
Bonus i mirëseardhjes
Merrni bonus

Ky rishikim i SportingBet tregon nëse kjo kompani e lojrave ia vlen të luhet ose është e destinuar të hyjë në librat e historisë duke hedhur një vështrim të detajuar në produktet e markës, bonuset dhe promovimet, shërbimin ndaj klientit, sigurinë, produktet celulare dhe përvojën e përdoruesit. Faqja përdor gjithashtu disa nga ofruesit më të mirë të softuerëve në botë për lojërat e tyre, duke përfshirë Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, Play’n Go dhe Playtech që do të thotë se lojtarët mund të kenë gjithashtu disa nga lojërat më të mira të lojërave elektronike, jackpot-et dhe lojërat e tavolinës përreth. . Shumica e lojërave të kazinosë në internet në sit mundësohen nga softueri i vlerësuar me çmime Evolution Gaming.

sportingbetsite

SportingBet është i licencuar nga Komisioni i Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Komisioni i Lojërave të Fatit të Gjibraltarit që do të thotë se lojtarët mund të sigurohen për një përvojë të sigurt, të sigurt dhe të drejtë të lojërave dhe faqja mbahet përgjegjëse për veprimet e saj nga autoritetet rregullatore të lartpërmendura.

Si të kërkoni dhuratën e mirëseardhjes së SportingBet

Lojtarët e rinj mund të marrin 100 rrotullime falas në slotin Starburst kur depozitojnë më shumë se 10 £. Megjithatë, ka disa terma dhe kushte të rëndësishme që duhen theksuar në këtë ofertë, duke përfshirë që lojtarët që depozitojnë me shërbime të portofolit elektronik si PayPal, paysafecard, Neteller dhe Skrill nuk kanë të drejtë për këtë ofertë.

 • Bonus depozitimi: 100 rrotullime falas në Starburst
 • Kushti i bonusit: 10x bast
 • Vlefshmëria: 7 ditë
 • Promovime të tjera: Acca Boost, Ne e duam Accas, Garancia e Shanset më të Mia.

Program bonus

Një fushë ku SportingBet është shumë e fortë është se ofron shumë promovime për lojtarët ekzistues, veçanërisht në fushën e sportit. Këto përfshijnë Parashikimin, Garancinë më të Mirë të Shaneve në Gara me Kuaj, si dhe Ne i duam Accas, Accas Boost dhe Accas Insurance.

The Predictor është një nga promovimet më unike të SportingBet dhe në thelb është një lojë e rregullt parashikimi falas e lidhur me Premier League. Lojtarët përpiqen të parashikojnë saktë rezultatet dhe orarin e lojërave çdo javë, dhe nëse janë të suksesshme, jepen pikë. Lojtarët më pas renditen në një tabelë javore dhe të përgjithshme, me çmimin prej 1,000 £ të ndarë mes lojtarëve kryesorë çdo javë dhe 20,000 £ do t’u shkojnë lojtarëve më të mirë në fund të sezonit, me të gjitha çmimet e paguara si baste falas të vlefshme për tre ditë. . Garancia e koeficienteve më të mira është një tipar i zakonshëm i bastebërësve seriozë që ofrojnë tregje të garave me kuaj dhe në thelb garanton se ato do të përputhen me shanset më të mira të basteve të çmimit fillestar (SP) në industri në të gjitha tregjet e Mbretërisë së Bashkuar dhe Irlandës.

Argëtimi sportiv vazhdon me “We Love Accas”, një promovim që u jep lojtarëve një bast prej 5 £ çdo javë nëse shpenzojnë 20 £ ose më shumë për akumulatorët e futbollit. Akumuluesit janë shumë të dashur për SportingBet, duke rritur shanset në disa tregje me ‘Acca Boost’ dhe ‘Acca Insurance’ gjithashtu u jep lojtarëve një rimbursim si bonus nëse basti i tyre refuzohet për shkak të vetëm një përpjekjeje të dështuar. Fatkeqësisht, asnjë bonus kazino nuk është aktualisht në dispozicion për lojtarët.

Procesi hap pas hapi i regjistrimit në kazino SportingBet

Keni vendosur t’i bashkoheni SportingBet? Relaksohuni, procesi i regjistrimit është një shëtitje në park nëse ndiqni këto hapa:

 • Hapni faqen e internetit të SportingBet.
 • Klikoni në butonin “Regjistrohu”.
 • Zgjidhni vendin dhe monedhën në hapin e parë
 • Futni adresën tuaj të emailit dhe krijoni një fjalëkalim
 • Futni të dhënat tuaja personale në hapin tjetër
 • Më pas futni numrin tuaj të telefonit celular dhe zgjidhni nëse dëshironi të merrni njoftime nga krijuesi i basteve dhe si
 • Sigurohuni që të keni plotësuar të gjitha fushat
 • Pas kësaj, klikoni butonin “Krijo llogarinë time” dhe llogaria juaj është gati!

sportingbetreg

Duhet të keni në dorë detaje specifike për të shmangur humbjen e kohës. Kjo përfshin emrin tuaj të plotë, datën e lindjes, shtetin e banimit, adresën e emailit, fjalëkalimin, emrin e përdoruesit dhe numrin e telefonit të kontaktit, midis të dhënave të tjera.

Si të kaloni verifikimin në faqen e internetit të kazinosë

Jo vetëm SportingBet, por çdo libralidhës online ka gjetur zgjidhjen më të mirë për problemin duke kërkuar verifikim që konfirmon identitetin dhe adresën tuaj, kështu që mashtrimi nuk është i mundur. Procesi i verifikimit quhet verifikim KYC ose Njih verifikimin e klientit tënd.

Para së gjithash, duhet të përgatisni dokumentet për verifikim, dhe meqenëse verifikimi përbëhet nga dy pjesë, duhet të siguroni disa dokumente për të dyja palët:

Së pari, ju duhet të verifikoni identitetin tuaj, për të cilin ju duhet vetëm t’i dërgoni libralidhësit një kopje të skanuar ose imazh të njërit nga dokumentet e mëposhtme:

 • Pasaporta e vlefshme (vetëm faqja me foto),
 • ID e vlefshme (para dhe mbrapa),
 • Leje drejtimi e vlefshme me foto (foto, emër dhe firmë).
 • Pasqyra bankare (e lëshuar brenda 3 muajve të fundit),
 • Letër lëshimi nga një kartë krediti/debiti ose kartë e parapaguar (lëshuar brenda 3 muajve të fundit),
 • Marrëveshja e qirasë (e lëshuar brenda 12 muajve të fundit),
 • Certifikata e sigurimit të makinës, shtëpisë, celularit (lëshuar brenda 12 muajve të fundit),
 • Letra zyrtare e pranimit në universitet ose letra e pranimit (lëshuar brenda 12 muajve të fundit),
 • Deklarata e Katalogut (lëshuar në 3 muajt e fundit),
 • Certifikata e martesës,
 • Kontrata e punës ose fletëpagesa me adresë të dukshme (lëshuar brenda 3 muajve të fundit).

verifikimi sportiv

Pasi të keni përgatitur me sukses kopjet e skanuara ose fotografitë e dokumenteve që do të përdorni, do t’ju duhet t’i dërgoni ato vetëm te libralidhësi. Gjithçka u krye, tani duhet të prisni që ekipi i libralidhësve të shqyrtojë dhe konfirmojë që keni kaluar verifikimin KYC.

Si të kaloni në versionin celular të SportingBet

Faqja e lojërave të fatit u ofron lojtarëve të saj një version të veçantë celular, gjë që nuk është për t’u habitur. Në fund të fundit, përkundër faktit se burimi është i ri, ai përdor vetëm teknologji dhe softuer të përparuar. Në versionin celular të kazinosë, disponohet i njëjti funksionalitet, me përjashtim të vetë ndërfaqes, e cila është përshtatur për ekranet e vegjël.

Kështu, kumarxhinjtë do të jenë në gjendje të rrotullojnë rrotullat, të përdorin bonuse, të kontaktojnë mbështetjen dhe të bëjnë shumë më tepër. Përveç kësaj, versioni celular ka një shkarkim më të shpejtë dhe nuk konsumon shumë trafik. Për më tepër, vlen të përmendet veçanërisht se versioni mbështet pajisjet Android dhe iOS.

Si të shkarkoni aplikacionin e kazinosë celulare

Aplikacioni është krijuar për të luajtur të gjitha shërbimet e ofruara në faqen kryesore të desktopit, por në një format që është i pajtueshëm me pajisjet mobile Android. Kjo do të thotë që do të keni një përvojë më të mirë të lojërave celulare përmes aplikacionit në krahasim me përdorimin e faqes së internetit në telefonin tuaj.

Vetë dizajni ndjek temën e faqes kryesore të internetit SportingBet. Do të hasni në temën e tyre tradicionale blu dhe të kuqe, por sfondi kryesor është kryesisht i bardhë. Kjo e bën ndërfaqen e aplikacionit jo vetëm estetikisht të këndshme, por edhe të lehtë për t’u lexuar.

sportingbetapk

Sa i përket vetë përmbajtjes së lojërave, tregjet e basteve të paraqitura këtu janë të njëjta me ato në faqen e desktopit. Kjo do të thotë që ju do të keni mundësi të përdorni të gjithë libralidhësin e SportingBet, i cili është mjaft i madh. Përveç kësaj, ka edhe seksione për lojëra të ndryshme kazino që ju japin një përvojë të plotë të lojërave të kazinosë celulare.

 1. HAPI 1: Përpara se të instaloni skedarin e shkarkuar, duhet të ndryshoni cilësimet e sigurisë për të lejuar instalimin nga burime të jashtme. Bëni këtë duke shkuar te Cilësimet > Siguria > Burime të panjohura.
 2. HAPI 2: Pasi të keni bërë ndryshime në cilësimet, gjeni skedarin e shkarkuar në telefonin tuaj dhe klikoni mbi të për të nisur instalimin. Ju mund të merrni një paralajmërim sigurie në lidhje me aplikacionin. Thjesht klikoni “Konfirmo” dhe vazhdoni.
 3. HAPI 3: Pas instalimit të aplikacionit, mund ta hapni atë dhe më pas të identifikoheni në SportingBet ose të regjistroheni për të filluar të luani.

SHËNIM. Mos harroni të ndryshoni cilësimet e sigurisë së telefonit tuaj në parazgjedhje pas përfundimit të instalimit, pasi kjo është e rëndësishme për të mbrojtur pajisjen tuaj nga malware të tjerë të jashtëm.

Makinat e fatit të kazinosë

Hyni dhe bëni depozitën tuaj të parë për të marrë një bonus mirëseardhjeje 100% deri në 200 € shtesë! Ju mund të përdorni lojërat më të mira të lojërave elektronike në internet që dëshiron zemra juaj në pak minuta.

Ne jemi bashkuar me zhvillues të mëdhenj si Merkur, NetEnt, Microgaming dhe më shumë për t’ju sjellë lojërat më të mira në qytet. Zhytuni në kazinonë tonë në internet dhe filloni udhëtimin tuaj nëpër kohë! Filloni udhëtimin tuaj në Epokën Mesozoike dhe vizitoni botën emocionuese të dinosaurëve në Jurassic Park. Nëse kjo nuk ju përshtatet, mund të preferoni Egjiptin e Lashtë. Faraonët e fuqishëm po ju presin me fitime të jashtëzakonshme në lojëra elektronike në internet si Book of Dead dhe Eye of Horus. Nëse nuk jeni adhurues i historisë, nuk ka problem! Lëreni Fantazmën e Operas të hyjë në ëndrrat tuaja ose të rrëzojë demat e egër në El Torero!

Çmime të mëdha ju presin në lojëra elektronike në internet si Star Spinner dhe Melon Madness!

Kazino live

Ofruesi ynë kryesor i Live Casino, Evolution Gaming, po punon vazhdimisht për të siguruar që ju të keni përvojën e jetës!

Ne jo vetëm që ju ofrojmë mundësinë për të luajtur kazino live pa shkuar në një kazino të vërtetë… me ne mund të udhëtoni dhe të pushtoni të gjithë botën! Shijoni një qëndrim luksoz në klubin tonë në Rivierën Franceze dhe provoni disa blackjack. Nëse pushimet tuaja verore janë më shumë gjëja juaj, dëgjoni zhurmën e qetë të oqeanit blu dhe rrotulloni rrotën e ruletës greke. Nëse kjo tingëllon shumë e qetë për ju, jetoni jetën e një jetsetter dhe shkoni në qytetin që nuk fle kurrë! Kazinoja jonë live ju ofron gjithashtu emocionet e lojërave live si poker, baccarat dhe kapëse ëndrrash!

sportingbetlive

Përveç gjithë këtyre përvojave mahnitëse të varësisë së kazinosë live, ne ju sjellim gjithashtu promovime të rregullta emocionuese! Për shembull, promovimi ynë i preferuar i kthimit të parave do të sigurojë që të fitoni edhe kur humbni. Plus, do të keni gjithashtu akses në promovimet sezonale që ofrojnë çmime fantastike për të përfituar sa më shumë nga çdo sezon! Çfarëdo lojërash dhe promovimesh që preferoni, jeni gjithmonë të mirëpritur në kazinonë tonë live me tregtarët tanë të lezetshëm live që ofrojnë argëtim të pafund!

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Përparësitë

 • Zgjidhni nga një gamë e gjerë ngjarjesh sportive për të bastuar;
 • Është e lehtë të kuptosh shanset;
 • Promovime dhe oferta të rregullta.

Të metat

 • Gjetja e tarifave të minutës së fundit mund të jetë konfuze në fillim;
 • Shërbimi Livescore mund të jetë më i lehtë për t’u naviguar.

Metodat e bankingut, depozitimit dhe tërheqjes

Opsionet e pagesës janë shpesh një tregues shumë i mirë se sa i sinqertë dhe i sigurt është një faqe bastesh në internet. Për shembull, disa sajte përpiqen të ngarkojnë në mënyrë të fshehtë tarifat e transaksionit, ndërsa të tjerët mund të paguajnë para për të provuar të kapin paratë e lojtarëve. Për fat të mirë, SportingBet është mbi këto mashtrime të vogla dhe u ofron lojtarëve mënyra pagese të sigurta, transparente dhe të besueshme.

 • Opsionet e depozitave: Transfertë bankare, Maestro, Neteller, Skrill, paysafecard, PayPal;
 • Depozita minimale: £10;
 • Tarifat: nuk ka të dhëna;
 • Monedha e pranuar: GBP, EUR;
 • Opsionet e pagesës: Transfertë bankare, Neteller, Skrill, PayPal.

Shuma minimale e depozitës është vendosur në 10 £ dhe lojtarët kanë një gamë të gjerë opsionesh duke përfshirë transferimin bankar, Maestro, Neteller, Skrill, Ukash, paysafecard dhe në mënyrë mbresëlënëse PayPal. Nuk ka tarifa transaksioni për depozitat ose tërheqjet në këtë faqe.

Metodat e tërheqjes janë gjithashtu të besueshme, megjithëse jo aq të gjera: lojtarët mund të tërheqin para përmes transfertave bankare, Neteller, Skrill dhe përsëri PayPal. Përfshirja e PayPal është fantastike për lojtarët pasi është një nga mënyrat më të sigurta të pagesës online në botë dhe eliminon nevojën që lojtarët të japin detajet e tyre bankare.

Mbështetje

Falë përvojës mbi 20 vjeçare. Përfaqësuesit e mbështetjes së SportingBet janë në dispozicion për të ndihmuar lojtarët 24 orë në ditë, 7 ditë në javë, të cilët mund t’i kontaktojnë ata nëpërmjet bisedës së drejtpërdrejtë, emailit ose telefonit.

Vendosja e shërbimit ndaj klientit është në fakt mjaft e thjeshtë: duhet t’i lini klientët t’ju kontaktojnë kur dhe si të duan, atëherë ju duhet vetëm një ekip i trajnuar mirë për t’i ndihmuar ata. SportingBet mund t’i përballojë lehtësisht këto detyra dhe përfaqësuesit e saj janë të vëmendshëm dhe kompetent në zgjidhjen e çdo problemi.

Gjuhët

Për ta bërë lojën sa më të përshtatshme për klientët e saj, platforma SportingBet ofron disa versione gjuhësore. Kështu, për shembull, në dispozicion: versionet anglisht, spanjisht, kazakisht, gjermanisht, portugalisht, rusisht, ukrainas, finlandisht dhe frëngjisht.

Monedhat

Si monedhë loje në kazinotë online, ata përdorin: dollarin amerikan, euro, rubla ruse dhe hryvnia ukrainase. E cila duhet të jetë e mjaftueshme për një lojë të rehatshme dhe të besueshme në burim.

Liçensë

Operatori i faqes së internetit GALAKTIKA NV u ofron përdoruesve shërbime të lojërave të fatit në përputhje me licencën Curacao Nr. 8048/JAZ2016-050. A, përpunimi i pagesave kryhet nga një filial i quajtur Unionstar Limited, i cili është i regjistruar në Qipro.

Parametrat kryesorë të SportingBet

Kompania GVC Holdings PLC
Adresë 1 Ndryshim i ri, Londër, EC4M 9AF
Rregullore/Licencë UKGC, GGC
Telefoni +44 8000280348
Email [email protected]
Bisedë e drejtpërdrejtë 24/7

FAQ

Sa e sigurt është të luash në kazino SportingBet?
Faqja ofron softuer ekskluzivisht të licencuar dhe përdor sisteme moderne të enkriptimit. Për më tepër, një rregullator i pavarur mund të konfirmojë besueshmërinë e tij.
A do të jem në gjendje të rrotulloj makinat e fatit falas?
Po, ju mund të provoni absolutisht çdo automat dhe për këtë nuk do t’ju duhet as të regjistroheni në platformën SportingBet. Gjithçka që kërkohet nga ju është të zgjidhni slotin që ju pëlqen dhe ta përdorni atë në modalitetin demo.
Si të bëni një depozitë?
Për të rimbushur llogarinë tuaj të lojrave në kazino, së pari vizitoni llogarinë tuaj personale, më pas shkoni te skeda “Arkëtari”. Aty ku ndodhet seksioni “Bilanci”, klikoni në butonin “Top up” dhe zgjidhni metodën e dëshiruar.
Çfarë ju nevojitet për t’u regjistruar?
Së pari, duhet të jeni në moshë madhore dhe të plotësoni një formular të shkurtër regjistrimi. Së dyti, duhet të lidhni emailin tuaj dhe më pas të ndiqni lidhjen nga letra.
Cilat kazino SportingBet ofrojnë bonuse?
Për fillestarët, platforma ofron një dhuratë të mirëseardhur për 5 depozita, ndërsa lojtarët e tjerë mund të llogarisin në kthimin e parave, programin e besnikërisë, promovimet e ditëlindjes dhe shumë më tepër.
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira