Rishikimi i kazinosë Vavada 2023

Kazino Vavada është e fokusuar kryesisht në vendet e CIS, por gjithashtu punon me një sërë vendesh të huaja, pronar i saj është Vavada B. V, e cila merret ekskluzivisht me këtë projekt. Këtu, lojtarët do të gjejnë një numër të madh bonusesh bujare, turne interesante, një përzgjedhje mjaft të gjerë argëtimi, mbështetje gjatë gjithë orarit dhe shumë më tepër. Kazinoja online funksionon që nga viti 2018 me një licencë të lëshuar në Curacao dhe pavarësisht ofertave standarde të bonusit, administrimi i faqes së lojërave të fatit tërheq lojtarët me turnetë e saj të pazakonta dhe pagesat e rregullta. Ajo që absolutisht çdo lojtar mund ta shohë vetë, menjëherë pas regjistrimit!

Promo Code: WRLDCSN777
100% bonus rimbushje + 100 FS
Bonus i mirëseardhjes
Merrni bonus
faqe vavada

Bonusi i kazinosë Vavada

Për ta bërë lojën për klientët e rinj sa më të përshtatshëm dhe të këndshëm, organizata ofron disa oferta interesante:

 • për depozitën e parë, mund të merrni nga 10 deri në 1000 dollarë, që është proporcionale me një shtesë 100%;
 • gjithashtu, fillestarët mund të llogarisin në 100 rrotullime falas në lojëra elektronike specifike të lojërave për të provuar këtë ose atë pajisje;
 • nëse fati largohet nga ju, atëherë ka një kthim të caktuar parash prej 10%, por vetëm më fatkeqit do të jenë në gjendje ta përdorin atë;
 • mundësinë për të marrë pjesë në një program besnikërie me shumë nivele, të cilin do ta diskutojmë në seksionin vijues.

Por, në mënyrë që bonusi i marrë për rimbushjen e llogarisë të shkojë në bilancin kryesor, duhet ta vendosni atë në përputhje me rregullat e specifikuara në burimin zyrtar të kazinosë. Çdo detaj mund të sqarohet me administratën Vavada ose mund të njiheni vetë me to.

Program bonus

Programi i besnikërisë në kazino në internet i ndihmon lojtarët e rregullt të marrin një sërë ofertash bujare. Sipas shumës totale të basteve që janë bërë për para të vërteta, lojtari i fatit merr statusin përkatës. Duhet ta konfirmoni vazhdimisht një herë në muaj. Dhe, ia vlen të kuptohet se sa më i lartë niveli, aq më shumë mundësi keni.

Tabela – Nivelet e programit të besnikërisë së kazinosë Vavada

Statusi i lojtarit Sasia e aksioneve në muaj, e cila do t’ju lejojë të merrni një status Shuma e basteve në muaj për të ruajtur statusin
Fillestar
Lojtar 15 dollarë 15 dollarë
Bronzi 250 dollarë 250 dollarë
Argjendi 4000 dollarë 4000 dollarë
Ari 8000 dollarë 8000 dollarë
Platinum 50,000 dollarë 50,000 dollarë

Përveç kësaj, klientët e rinj të kazinosë mund të mbështeten në rrotullime falas për pajisje specifike. Rrotullime falas janë gjithashtu të disponueshme për kumarxhinjtë profesionistë. Më vete, vlen të përmenden turnet e lojërave të kazinosë Vavada, të cilat janë të disponueshme për statuse të caktuara:

 • bronzi;
 • argjendi;
 • për milion.

Ju mund t’i gjeni të gjitha ngjarjet aktuale ose të ardhshme në skedën përkatëse të hollit. Vlen gjithashtu të theksohet argëtimi i lojërave të fatit me jackpote progresive, të cilat janë mbledhur të gjitha në seksionin me të njëjtin emër. Midis tyre mund të gjeni modele nga zhvilluesit më të mirë të softuerit, si dhe të njohura në mesin e lojtarëve dhe shumë të tjerë.

Regjistrimi dhe verifikimi

Për të hapur një faqe në burimin e lojërave të fatit Vavada, nuk do t’ju marrë shumë nga koha juaj. Thjesht duhet të ndiqni këto hapa:

 • tregoni një numër telefoni personal;
 • dilni me një fjalëkalim të fortë;
 • vendosni për monedhën e lojës.

vavadareg

Por, ia vlen të tregohet informacion ekskluzivisht i besueshëm, në mënyrë që më vonë në të ardhmen të mos ketë probleme për shkak të kësaj. Dhe, falë përdorimit të një numri telefoni për regjistrim, administrata po përpiqet të përjashtojë llogaritë e dyfishta të përdoruesve. Vlen gjithashtu të përmendet se për të tërhequr para, duhet të verifikoni llogarinë tuaj. Vetë procedura e identifikimit të klientit është jashtëzakonisht e thjeshtë, për ta kaluar atë duhet të konfirmoni të dhënat e mëposhtme:

 1. Mosha dhe emri juaj. Për shembull, mund të bashkëngjitni një foto ose një skanim të pasaportës suaj. Ndonjëherë ata mund t’ju kërkojnë të bëni një selfie me një dokument në duar. Për shkak të kësaj, kazinoja përpiqet të sigurohet që ju jeni në moshë madhore dhe që nuk keni një numër të madh llogarish.
 2. Adresa e vendbanimit. Ju duhet të siguroni një dokument që do të tregojë emrin tuaj dhe, natyrisht, adresën e regjistrimit. Një faturë e shërbimeve mund të funksionojë. Kështu, administrata po përpiqet të kontrollojë nëse vendi në të cilin ndodhet lojtari nuk është i ndaluar.
 3. Mënyra e rimbushjes/tërheqjes së mëvonshme. Ju mund të bëni depozita vetëm me karta të personalizuara dhe kuleta elektronike.
 4. Për të vërtetuar kartën, dërgoni një foto me të në dorë. Numrat dhe emri i pronarit duhet të jenë të dukshëm. Mos harroni të plotësoni kodin CVV. Për të verifikuar portofolin elektronik, merret një pamje e llogarisë personale, si dhe informacione rreth rimbushjes së llogarisë.

Duhet të kuptohet që para së gjithash duhet të verifikoni sistemet e pagesave. Së pari, faqja e lojërave të fatit po përpiqet kaq shumë për të luftuar pastrimin e parave dhe së dyti, mashtruesit nuk do të jenë në gjendje të tërheqin kapitalin tuaj edhe nëse hakojnë llogarinë tuaj.

Versioni celular dhe aplikacioni i kazinosë Vavada

Të gjitha kazinotë moderne përpiqen të vazhdojnë me kohën, platforma Vavada nuk bën përjashtim dhe u ofron lojtarëve të saj një version celular të dizajnuar mirë. Në të cilin lojtarët e fatit do të jenë në gjendje jo vetëm të luajnë, por edhe të bëjnë transferime, të përdorin bonuse, të kontaktojnë mbështetjen, të regjistrohen dhe madje të identifikojnë faqen.

vavadaapk

Nëse keni nevojë të anashkaloni bllokimin e burimit zyrtar, mund të shkarkoni një aplikacion special VPN. Administrata e kazinosë nuk ka zhvilluar ende një aplikacion të veçantë për Android dhe iOS. Edhe pse mund të gjeni softuer jozyrtar Vavada në internet, është më mirë të mos e shkarkoni, pasi ndoshta janë thjesht mashtrues ose softuer virusesh.

Makinat e fatit të kazinosë

Casino VAVADA është kryesisht një platformë kumari me lojëra të përballueshme nga zhvilluesit e programeve të njohura. Ku, për ta bërë navigimin në faqe edhe më të përshtatshëm, të gjitha pozicionet u ndanë në kategori:

 • Slots – këtu do të gjeni të gjitha llojet e lojërave me tema të ndryshme. Ka opsione me bonuse, rrotullime falas, jackpot dhe madje edhe simbole unike.
 • Lojërat live janë tavolina me krupierë të vërtetë që punojnë në kohë reale në territorin e studiove të pajisura posaçërisht. Një kazino e tillë e drejtpërdrejtë është shumë e njohur sot dhe ju lejon të merrni një përvojë të veçantë.
 • Tavolina – më shumë se 10 lloje rulete, poker, blackjack, video poker dhe lojëra të tjera të ngjashme. Mund të gjeni pajisje klasike dhe modele më origjinale.

vavadaslots

Në cilindo nga grupet e paraqitura, ju mund të personalizoni renditjen tuaj, për shembull, sipas modelit ose zhvilluesit, risi ose popullaritet. Është gjithashtu e mundur të kërkoni për një lojë me një titull specifik. Për më tepër, të gjithë lojtarët do të jenë në gjendje të luajnë falas në një modalitet të veçantë “demo”, për këtë ata nuk do të kenë nevojë të regjistrohen ose të kryejnë ndonjë hap shtesë.

Zhvilluesit e automateve

Burimi zyrtar Vavada përdor softuer ekskluzivisht të licencuar, kjo është arsyeja pse rreth 60 ofrues kryesorë janë të përfaqësuar në faqe. Kështu, për shembull, midis të gjithë listës, mund të dallohen veçanërisht këto:

 • NetEnt;
 • rrotullim i shpejtë;
 • Yggdrasil;
 • igrosoft.

Lojërat nga zhvilluesi më i fundit mund të jenë veçanërisht tërheqëse për lojtarët me përvojë që i pëlqejnë makinat e fatit me temë nga një epokë e shkuar. Në të njëjtën kohë, për ta bërë faqen e saj sa më të përshtatshme, administrata e kazinosë ka vendosur filtrimin e lojërave sipas ofruesve.

Kazino live

Seksioni live i kazinosë Vavada është shumë cilësor, ku mund të gjeni zhvillues të tillë të famshëm si NetEnt, VIVO Gaming, Evolution Gaming, Ezugi, etj. Mund të luani baccarat, ruletë, blackjack dhe një sërë argëtimesh të tjera kumari me krupierë të vërtetë . Gama të ndryshme bastesh mund të pranohen në çdo tavolinë, gjë që lejon të luajnë lojtarë të papërvojë dhe lojtarë të lartë. Vetë tregtarët do të flasin disa gjuhë, gjë që është shumë e përshtatshme. Pothuajse të gjitha lojërat live ofrohen ekskluzivisht për para të vërteta, por ka disa modele që mund t’i luani falas.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

VAVADA Casino filloi të funksionojë në vitin 2018 dhe ende i befason klientët e saj me një shumëllojshmëri të madhe të lojërave elektronike dhe turneve. Përparësitë kryesore përfshijnë pikat e mëposhtme:

 • rimbushja e koleksionit të lojës në baza të rregullta;
 • një gamë e gjerë kufijsh pagese;
 • mbështetje teknike e përgjegjshme;
 • dhurata mjaft bujare për mirëseardhje;
 • turne të mirë me mundësinë për të marrë çmime të mira në para.

Për ata që ndjekin aktivitetet e kazinosë në rrjete të ndryshme sociale, edhe kjo mund të sjellë disa përfitime. Sepse administrata rregullisht poston atje bonuse të ndryshme pa depozite dhe kode promovuese, të cilat patjetër do të tërheqin çdo lojtar dhe do të ndihmojnë veçanërisht fillestarët! Për më tepër, vlen të përmenden aspektet negative të faqes së lojërave të fatit, dhe në fakt nuk ka aq shumë prej tyre.

Kështu, për shembull, kumarxhinjtë do të mund të marrin dhuratën e parë ekskluzivisht për rimbushje, dhe shpërblimet pasuese u caktohen vetëm lojtarëve me nivele të larta. Vlen gjithashtu të kujtohet kthimi i parave, i cili është vetëm 10% dhe kreditohet çdo muaj. Por, përdoruesit do të mund ta marrin atë vetëm kur të shkojnë vazhdimisht në të kuqe. Dhe, nëse keni fituar një turne ose keni marrë një bonus individual, atëherë kjo sigurisht që nuk llogaritet!

Mënyrat e bankingut, depozitimit dhe tërheqjes

Vetëm të rriturit që kanë plotësuar plotësisht profilin e tyre me të dhënat e nevojshme personale do të mund të regjistrohen në faqen zyrtare të faqes së lojërave të fatit. Dhe, në disa raste, administrata mund të kërkojë verifikim, veçanërisht nëse lojtari i kumarit tërheq shuma të mëdha.

pagesa vavada

Për të rimbushur dhe tërhequr një llogari, klientët e kazinosë do të mund të përdorin:

 • karta bankare VISA, MasterCard;
 • kuletat elektronike Qiwi dhe WebMoney;
 • operatorë të ndryshëm celularë dhe kriptovaluta.

Gjithashtu, mos harroni për kufijtë, të cilët mund të gjenden në seksionin përkatës. Epo, por, do të jetë e mundur të tërhiqni para vetëm pasi t’i vendosni bast, përndryshe përdoruesi do të paguajë një komision prej 10%. Për shuma të vogla, nuk është e nevojshme të identifikohet llogaria, por vetëm nëse përdoruesi dëshiron të tërheqë një shumë më të madhe, atëherë ai patjetër do të duhet të kalojë verifikimin. Për më tepër, vlen të përmendet se marrja e parave në llogari ndodh pothuajse menjëherë, por tërheqja do të duhet të presë pak.

Shërbimi mbështetës

Për të kontaktuar mbështetjen për një pyetje që ju intereson, duhet të shkruani një apel në bisedën në internet, e-mail, Skype ose telefononi numrin e telefonit të specifikuar. Specialistët e mbështetjes janë gjithmonë të gatshëm të ndihmojnë në zgjidhjen e çdo problemi që ka lindur në kohë rekord. Përveç kësaj, edhe video-blogerët e famshëm vizitojnë platformën në internet dhe tregojnë transmetime të sesioneve të tyre të lojërave.

Gjuhët në vend

Platforma zyrtare Vavada ka disa versione gjuhësore, të cilat u ofrojnë përdoruesve të kazinosë një lojë edhe më komode. Kështu, për shembull, mund të kaloni lehtësisht në versionin anglisht, spanjisht, kazak, polonisht, gjermanisht, portugalisht, rusisht ose turqisht.

Monedhat e disponueshme

Për të maksimizuar aktivitetet e tyre në një institucion kumari, ata pranojnë: real brazilian, dollar amerikan, rubla ruse, lira turke, euro, tenge kazake, hryvnia ukrainase dhe peso meksikane.

Liçensë

Institucioni i lojërave të fatit funksionon sipas licencës së verifikuar Curacao (Antilephone NV – 8048/JAZ), të cilën mund ta shihni vetë, sepse dokumenti ndodhet në vetë platformën. Për më tepër, kjo konfirmon se aktivitetet e organizatës janë jashtëzakonisht transparente dhe u lejojnë lojtarëve të marrin në mënyrë të sigurt pagesat e tyre.

Parametrat kryesorë të institucionit të lojërave të fatit Vavada

Burimi zyrtar https://www.vavada.com/
Liçensë Malteze nr 8048/JAZ2017-035
Viti i themelimit 2018
Pronari Vavada BV
Depozitë/tërheqje MasterCard, Neteller, Piastrix, Transferim i Shpejtë, Skrill, pagesa SMS, Visa, Kriptovaluta
Depozita minimale Nga $1
Versioni celular Android dhe iOS, krejtësisht identike me versionin e desktopit.
Mbështetje Bisedë në internet, email, skype, numër telefoni.
Llojet e lojërave Video lojëra elektronike, lojëra me letra, poker, keno, lojëra tavoline, lojëra elektronike klasike, etj.
Monedhat Real Brazilian, Dollar Amerikan, Euro, Tenge Kazake, Peso meksikane, Rubla ruse, Lira turke, Hryvnia ukrainase
Gjuhët Anglisht, spanjisht, kazakisht, gjermanisht, polonisht, portugalisht, rusisht, turqisht
Dhuratë e mirëseardhjes Për fillestarët, administrata ofron mundësinë për të marrë një bonus dhe një numër të caktuar rrotullimesh falas.
Përparësitë Një kazino e vërtetuar e licencuar, softuer me cilësi të lartë, një përzgjedhje e madhe automatesh, oferta të këndshme bonusesh.
Regjistrimi Vendosni të dhënat e kërkuara në formularin e regjistrimit, konfirmoni numrin e telefonit.
Verifikimi Për të tërhequr shuma të mëdha parash, duhet t’i siguroni administratës një foto / selfie të pasaportës suaj, kartës bankare, ekranit të portofolit elektronik, faturës së shërbimeve.
Ofruesit e softuerit NetEnt, Quickspin, Yggdrasil, Igrosoft dhe shumë të tjera.

Pyetjet e bëra shpesh

Çfarë dokumentesh duhet të siguroj për të verifikuar llogarinë time?
Kërkesat për bonus dhe bast
A mund të luaj falas në kazino?
A është Vavada Casino miqësore me celularin?
Cila është koha mesatare e tërheqjes së kazinosë?
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira

Çfarë dokumentesh duhet të siguroj për të verifikuar llogarinë time?
Verifikimi i përdoruesit mund të kërkohet në çdo mënyrë. Do t'ju duhet t'i siguroni administratës një fotografi të pasaportës, kartës bankare, selfie ose faturës së shërbimeve.
Kërkesat për bonus dhe bast
Para tërheqjes së parave, nëse ka bonuse në llogari, ato duhet të vihen me shumëzuesin e paraqitur. Përndryshe, një 10% shtesë tërhiqet nga lojtari.
A mund të luaj falas në kazino?
Po, ju mund të luani çdo automat absolutisht falas. Për ta bërë këtë, as nuk keni nevojë të regjistroheni, por thjesht shkoni te sloti i lojërave dhe klikoni në butonin e luajtjes në modalitetin "demo".
A është Vavada Casino miqësore me celularin?
Ju mund të luani slot machines të faqes së lojërave të fatit si në smartphone ashtu edhe në tableta. Sepse administrata e klubit ka zhvilluar një version special të optimizuar që mbështet funksionalitetin e plotë.
Cila është koha mesatare e tërheqjes së kazinosë?
Para së gjithash, kjo ndikohet nga sistemi i zgjedhur i pagesave. Fondet zakonisht mbërrijnë brenda disa orësh.