Rishikimi i kazinosë Vlad 2023

Faqja e lojërave të fatit Vlad Cazino filloi punën e saj në fillim të vitit 2018 nën kontrollin e Grupit Kindred, i cili i ofroi botës marka të tilla të njohura si Unibet dhe 32Red. Platforma online funksionon njëkohësisht nën një licencë malteze dhe rumune, por ofron vetëm përkthimin rumanisht të faqes. Për më tepër, vlen të përmendet se në burimin zyrtar mund të gjeni më shumë se 500 makina të ndryshme slot nga zhvillues të tillë të njohur si Play’N GO, NetEnt, Novomatic, Evolution Gaming dhe shumë të tjerë. Lojtarëve do t’u kërkohet të bëjnë një depozitë për të vënë bast me para të vërteta, por ata gjithashtu do të jenë në gjendje të provojnë çdo automat të veçantë falas. Kështu, faqja e kazinosë Vlad është ekskluzivisht lojëra me cilësi të lartë, lojëra elektronike me jackpot të larta, si dhe pajtueshmëri me platforma të ndryshme.

Bonus:125% në depozitë + 200 FS
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
125% + 200 FS
bonus mirëseardhjeje
Merrni bonus

kazino vlad

Bonusi i kazinosë “Vlad Cazino”

Të gjithë lojtarët e rinj mund të mbështeten në një dhuratë mirëseardhjeje nga administrata e klubit të lojërave të fatit. Kështu, për shembull, për rimbushjen e parë të llogarisë suaj, mund të merrni një bonus prej 125%, 15 dollarë dhe 200 rrotullime falas në makina të ndryshme slot. Por, ia vlen të kuptohet se disa rregulla fshihen nën përdorimin e rrotullimeve falas. Nëse e rimbushni llogarinë tuaj me 2 dollarë, atëherë duhet të luani për 3,5 dollarë. Mund të merrni rrotullime falas menjëherë pas depozitimit të parë. Për ata që duan të depozitojnë më shumë fonde në bilancin e tyre, bonusi do të jetë shumë më i madh dhe do të arrijë në 22 dollarë, gjë që do të sjellë një dhuratë edhe më bujare. Slotet EGT do të jenë të disponueshme për lojën, ju duhet të fitoni përsëri me bastin dhe kushtet e duhura.
bonus vlad

Dhuratë e mirëseardhjes VladCazino

Si të merrni? bëni depozitën e parë
Çfarë jep? bonus rimbushjeje dhe një numër i caktuar rrotullimesh falas
Faktori x35
Bast maksimal 5,5 dollarë
Depozita minimale 11 dollarë
Kushtet e marrjes financoni llogarinë tuaj duke përdorur çdo sistem pagese përveç: Skrill, Neteller ose Paysafecard

Programi i besnikërisë

Kur njiheni për herë të parë me Vlad Cazino, duhet t’i kushtoni vëmendje sistemit të besnikërisë, i cili paraqitet në një format mjaft tërheqës. Përveç bonuseve të zakonshme të depozitave, kumarxhinjtë do të mund të marrin pjesë në turne të ndryshëm që zhvillohen rregullisht. Kështu, lojtarët e kazinosë në internet mund të mbështeten në ofertat e mëposhtme të bonusit:

 • mundësia për të marrë 10,000 rrotullime falas çdo muaj gjatë gjithë vitit, për këtë ju vetëm duhet të fitoni më shumë pikë se lojtarët e tjerë;
 • bonuse speciale në shumën x10,000 për pjesëmarrjen në turne çdo javë, si dhe marrjen e çmimeve speciale;
 • certifikatat e dhuratave në Bingo tërhiqen çdo të martë dhe ju lejojnë të merrni një shumë të caktuar parash;
 • çmime bujare në Lotto deri në 600 dollarë, ju duhet të përfundoni detyra të ndryshme dhe të grumbulloni bileta, çmimet speciale gërvishtëse japin nga 30 deri në 600 dollarë.

Përveç kësaj, Cazino Vlad u ofron klientëve të saj një numër të madh bonusesh shtesë. Për shembull, ka promovime ditore dhe javore në lojën speciale Drops and Wins, ku lojtarët mund të marrin fitime të mëdha, rrotullime falas dhe oferta të tjera po aq interesante.

Si të regjistroheni në kazino Vlad

Për të krijuar një llogari të re në Vlad Cazino, para së gjithash, duhet të shkoni në faqen zyrtare dhe të gjeni butonin “Inregitrare”.
vlad-regjistrimi
Pas kësaj, do të shfaqet një dritare pop-up në të cilën duhet të specifikoni të dhënat personale sipas tre hapave:

 1. Futni emrin dhe mbiemrin tuaj, adresën e emailit dhe krijoni një fjalëkalim të fortë. Plotësoni rreshtin me datëlindjen dhe numrin e identifikimit.
 2. Shkruani adresën tuaj, kodin postar, qytetin e banimit dhe numrin e telefonit. Pastaj ju duhet të zgjidhni një pyetje sigurie për të qenë në gjendje të rikuperoni llogarinë tuaj.
 3. Nëse është e nevojshme, regjistrohuni në buletinin e kazinosë në internet dhe lexoni rregullat e burimit të lojërave të fatit. Regjistrimi konsiderohet i përfunduar, por për të tërhequr fondet e fituara, duhet të konfirmoni identitetin tuaj.

Verifikimi në kazino

Verifikimi i llogarisë konsiston në dërgimin e dokumenteve të nevojshme që konfirmojnë identitetin dhe moshën tuaj. Verifikimi i dokumenteve në VladCazino mund të zgjasë deri në 30 ditë, por zakonisht administrata kontrollon të gjitha dokumentet brenda disa ditësh. Vlen gjithashtu të theksohet se të gjitha të dhënat do të mbahen rreptësisht konfidenciale, gjë që vetëm e bën kazinonë më të besueshme në sytë e përdoruesve. Të gjitha fotografitë/skanimet duhet të jenë të qarta në mënyrë që administrata të marrë parasysh të gjitha të dhënat e nevojshme. Mund të kërkohet gjithashtu një faturë e shërbimeve për të lejuar lojtarët të verifikojnë adresën e tyre të banimit. Vetë procedura e verifikimit kryhet si më poshtë:

 • shkoni në llogarinë e lojtarit, vizitoni seksionin “dokumentet”;
 • bashkëngjitni kopjet e nevojshme;
 • klikoni në butonin dërgoni dhe prisni një përgjigje nga administrata.

Si rezultat, verifikimi konsiderohet i kaluar dhe lojtari mund të tërheqë fondet e tij të fituara me ndershmëri duke përdorur të njëjtat sisteme që kanë bërë depozitën. Në këtë mënyrë, kazinoja online përpiqet t’i bëjë aktivitetet e saj më transparente dhe të eliminojë rrezikun e mashtrimit.

Versioni celular dhe aplikimi i kazinosë “Vlad Cazino”

Shumë lojtarë të fatit preferojnë të luajnë në telefonat e tyre, kështu që administrata e lokalit të lojërave të fatit ka zhvilluar një version të veçantë celular dhe një softuer të veçantë të shkarkueshëm. Kështu, për shembull, mund ta instaloni aplikacionin deri më tani vetëm në pajisjet në sistemin operativ Android, dhe shkarkimi është plotësisht falas si në faqen zyrtare të kazinosë ashtu edhe në burime të ndryshme tematike. Versioni i përshtatur funksionon mirë në ekranet e të gjitha madhësive, në mënyrë që lojtarët të mund të luajnë të qetë në telefonat inteligjentë ose tabletët e tyre. Aplikacioni iOS është ende në zhvillim e sipër, por pronarët e iPhone dhe iPad do të mund ta përdorin versionin celular në mënyrë të sigurt. Për më tepër, versioni në internet për telefonat karakterizohet nga funksionimi i qëndrueshëm, i njëjti grup funksional dhe, natyrisht, ofron mundësinë për të kontaktuar mbështetjen.

Makinat e fatit të kazinosë

Për të parë të gjithë listën e lojërave të kazinosë Vlad, duhet të shkoni në faqen kryesore të burimit të lojërave të fatit. Administrata e klubit u përpoq ta bënte navigimin e faqes sa më të përshtatshme, kështu që të gjitha lojërat ndahen në katër seksione kryesore:

 • Lojëra të veçuara – këtu mund të renditni lojëra elektronike sipas popullaritetit ose shpeshtësisë së lëshimit nga përdoruesit e tjerë.
 • Lojëra të reja – seksioni përmban pajisje të reja nga ofrues të ndryshëm softuerësh.
 • Të gjitha lojërat – skeda përmban të gjitha pozicionet e paraqitura në faqen e kazinosë në internet, nëse është e nevojshme, mund të aplikoni filtra të veçantë.
 • Seksioni me lojëra të animuara të tavolinës – ka pozicione klasike dhe më moderne.
 • Bingo është një mundësi për të marrë pjesë në një llotari të veçantë për para të vërteta.

Kështu, navigimi jashtëzakonisht i thjeshtë i faqes së lojërave të fatit e bëri atë më të përshtatshëm si për fillestarët, ashtu edhe për lojtarët më profesionistë. Përveç kësaj, të gjitha seksionet e nevojshme janë të vendosura në faqen kryesore dhe janë të theksuara nga banderola të caktuara.
vlad lojëra elektronike

Software

Vlad Cazino është një nga faqet e para që ka integruar disa ofrues softuerësh në platformën e tij. Kjo u jep lojtarëve më shumë zgjedhje. Kështu, për shembull, rreth 27 prodhues të njohur janë të përfaqësuar në burim, duke përfshirë:

 • NetEnt;
 • RelaX Gaming;
 • Microgaming;
 • Stakelogjike etj.

Netent është shumë i popullarizuar në faqen e kazinosë Vlad për shkak të grafikëve me cilësi të lartë, përqindjes relativisht të lartë të kthimit dhe një përzgjedhje të madhe lojërash me tematikë. Ndërsa Novomatic ofron për të luajtur video lojëra elektronike më moderne, të cilat kanë marrë funksionalitet mjaft të gjerë.

Kazino live

Seksioni i lojërave të drejtpërdrejta pëlqehet nga shumë lojtarë. Sepse një herë, pasi të keni provuar të luani me krupierë të vërtetë, do të dëshironi ta bëni përsëri. Tregtari do të marrë baste në një studio të pajisur posaçërisht në kohë reale, gjë që krijon një atmosferë të veçantë eksitimi. Ishte falë softuerit special që u arrit një efekt kaq pozitiv. Ju mund të bisedoni në lojëra të tilla si me krupierin ashtu edhe me lojtarët e tjerë përmes bisedës në internet. Kështu, Vlad Cazino ofron një mundësi për të luajtur blackjack ose ruletë, por në këtë rast, bastet do të bëhen ekskluzivisht për para të vërteta. Vetë loja zhvillohet drejtpërdrejt, ku lojtarët nga e gjithë bota mblidhen dhe ju lejojnë të shijoni plotësisht argëtimin e lojërave të fatit.

Avantazhet dhe disavantazhet e kazinosë

Për të kuptuar nëse ia vlen të luani Cazino Vlad ose më mirë të kërkoni diçka tjetër, duhet të shikoni më nga afër pikat e forta dhe të dobëta. Ndër pikat pozitive, mund të dallohen veçanërisht këto:

 • 100% kazino rumune;
 • një numër i madh dhuratash bujare (rrotullime falas, bonuse, shumëzues, etj.);
 • mundësi për të luajtur loto;
 • promovime dhe turne të ndryshëm që mbahen në mënyrë të vazhdueshme;
 • mbi 800 lojëra elektronike me tema të ndryshme.

Por, përkundër një numri të tillë avantazhesh, si çdo platformë e lojërave të fatit, ka një pengesë. Në rastin e kazinosë Vlad, nuk ka oferta bonusi për depozitat.

Mënyrat e bankingut, depozitimit dhe tërheqjes

Për të rimbushur llogarinë tuaj në platformë, mund të përdorni jo vetëm monedhën rumune, por edhe të konvertoni monedha të tjera. Vlen gjithashtu të përmendet fakti se kazinoja në internet ofron një përzgjedhje mjaft të madhe të sistemeve të pagesave për një lojë edhe më të rehatshme:

 • karta bankare Visa dhe Mastercard;
 • sistemet elektronike Skrill, Netteler, Paysafecard;
 • transfertat bankare.

Kur kërkoni një tërheqje të fondeve, aplikacioni zakonisht përpunohet brenda 24 orëve. Për më tepër, të gjitha sistemet e pagesave kanë afatet e tyre specifike të tërheqjes. Kështu, për shembull, për kuletat elektronike duhen 2-4 ditë, për një transfertë bankare nga 4 deri në 12 ditë, dhe për kartat e kreditit 4-8 ditë.

Shërbimi mbështetës

Mbështetja teknike e institucionit të lojërave të fatit funksionon gjatë gjithë kohës dhe pranon aplikacione nga lojtarët në disa formate të njohura. Kështu, kumarxhinjtë do të jenë në gjendje të përdorin metodat e mëposhtme:

 • shkruani në e-mail;
 • kërkoni ndihmë në bisedën e drejtpërdrejtë.

Zakonisht, operatorët përgjigjen mjaft shpejt; për një bisedë të drejtpërdrejtë, duhen disa minuta për t’u përgjigjur fare. Nëse jeni përballur me një problem në lidhje me llogarinë tuaj, duke futur të dhëna të caktuara ose diçka të ngjashme, mund të shkoni te seksioni special “pyetje dhe përgjigje” në të cilin administrata e klubit ka mbledhur të gjitha pyetjet me interes për përdoruesit. Vlen gjithashtu të theksohet fakti që mund të kontaktoni mbështetjen e Vlad Cazino duke përdorur numrin e telefonit, i cili mund të gjendet në faqen zyrtare.

Cilat gjuhë

Burimi zyrtar i kazinosë Vlad funksionon ekskluzivisht në territorin e Rumanisë, kjo është arsyeja pse atje përdoret një monedhë – leu rumun. Por, nëse është e nevojshme, mund të konvertoni dollarë, euro ose monedha të tjera.

Çfarë monedhash

Kazinoja online përdor vetëm leun rumun si monedhën kryesore dhe të vetme. Gjë që mund të jetë problem për disa lojtarë, por duke qenë se kazinoja është e fokusuar në Rumani, ky qëndrim është plotësisht i justifikuar.

Liçensë

Të gjitha të dhënat e klientit janë të koduara sipas sistemeve të avancuara të menaxhimit, gjë që siguron një nivel të lartë sigurie në platformë. Kështu, të dhënat e pagesave të klientëve mbrohen pothuajse si në dyqanet online apo bankat. Dhe, prania e një sistemi zbulimi dhe parandalimi të ndërhyrjeve ju lejon të bëni 100% mbrojtje. Vetë operatori punon e konfirmuar sipas organizatës ONJN. Në të njëjtën kohë, numri i licencës është L1160657W000330, i cili do të vazhdojë të jetë i vlefshëm deri në vitin 2026. Përveç kësaj, kjo kazino është pjesë e grupit Unibet, gjë që e bën lojën edhe më të përgjegjshme. Përveç kësaj, kompania gjithashtu punon me një sërë organizatash globale, të cilat mund të gjenden në burimin zyrtar. Gjë që vërtetohet nga certifikatat përkatëse dhe sigurisht prania e “bixhozit të përgjegjshëm”.

Informacioni bazë Vlad Cazino

Adresa zyrtare https://www.vladcazino.ro/
Pronari Grupi i të afërmve
Viti i krijimit 2018
Liçensë Rumania dhe Malta
Ofruesit e softuerit NetEnt, RelaX Gaming, Microgaming, Stakelogic dhe shumë të tjera.
Monedha leu rumun
Gjuhe rumun
Programi i besnikërisë Bonuse, Promocione, Turne, Rrotullime Falas, Dhurata, Bonuse etj.
Lojëra Slots, Kazino Live, Jackpot Poker, Bingo
Shërbimi mbështetës Email, numër telefoni, chat online, faks.
Depozitë / Tërheqje Me ndihmën e kartave bankare, kuletave elektronike, transfertave bankare.
versioni celular Një version i përshtatur plotësisht për pajisjet mobile.
Regjistrimi Plotësimi i një pyetësori të shkurtër me të dhëna personale
Verifikimi Pajisja me pasaportë/patentë shoferi dhe, nëse është e nevojshme, një faturë komunale ose deklaratë bankare.
Përparësitë Një numër i madh lojërash, zhvillues softuerësh të njohur, version celular, faqe me cilësi të lartë.

FAQ

Seksioni mund të jetë veçanërisht i dobishëm për fillestarët pasi përmban pozicionet kryesore të njohura. Kjo është arsyeja pse përpara se të kontaktoni mbështetjen për ndihmë, duhet ta studioni atë në detaje dhe vetëm nëse nuk e gjeni pyetjen që ju nevojitet, atëherë shkruani një letër për mbështetje.

Çfarë dokumentesh duhet të siguroj për të verifikuar llogarinë time?
Për të kaluar verifikimin në Vlad Cazino, duhet t’i siguroni administratës një foto / skanim të dokumenteve. Para së gjithash, do të jetë një pasaportë ose patentë shoferi. Ata gjithashtu mund të kërkojnë një faturë të shërbimeve ose një deklaratë bankare.
Kërkesat për bonus dhe bast
Të gjitha bonuset e grumbulluara të kazinosë në internet kanë kërkesa të caktuara. Kështu, për shembull, për to zbatohen periudhat përkatëse të shumëzuesit dhe të bastit.
A mund të luaj falas në kazino?
Po, një mundësi e tillë ofrohet në burimin e lojërave të fatit. Për ta bërë këtë, duhet të regjistroheni, të zgjidhni pajisjen që ju pëlqen dhe ta ekzekutoni në modalitetin “demo”.
A është Vlad Cazino miqësor me celularin?
Çdo lojtar i fatit do të jetë në gjendje të luajë nga celulari i tij, drejtpërdrejt përmes një shfletuesi ose softueri të veçantë. Ndërfaqja dhe kontrollet janë jashtëzakonisht të thjeshta dhe instalimi nuk kërkon ndonjë hap të komplikuar.
Cila është koha mesatare e tërheqjes së kazinosë?
Koha e tërheqjes do të varet nga metoda e zgjedhur nga klienti. Kështu, për shembull, për kuletat elektronike është 2-4 ditë, dhe për transfertat bankare, procedura mund të zgjasë deri në 12 ditë.
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira