Rishikimi i kazinosë Wazamba 2023

Kjo kazino e mrekullueshme në internet është shfaqur në treg në vitin 2019 dhe që atëherë ka ofruar argëtim të shkëlqyeshëm për lojtarët në mbarë botën. Kazinoja Wazamba ofron më shumë se 4000 lojëra në një platformë të mirë lojrash nga ofruesit e njohur të lojërave si Microgaming, NetEnt, Quickspin, Playson, Evolution Gaming, Netsoft, etj. Ato ofrojnë lojëra elektronike, virtuale, arcade, lojëra tavoline, kazino live dhe madje edhe baste sportive. Ne bëmë shumë kërkime për kazinonë në internet Wazamba, kështu që le të shkojmë në detaje me të gjitha veçoritë!

Bonus:500 dollarë
Vizitoni android Shkarko ios Shkarko
Promo Code: WRLDCSN777
100% deri në 500 dollarë
Bonus i mirëseardhjes
Merrni bonus

Përshkrimi i faqes në internet

Wazamba mirëseardhje

Ndërfaqja Wazamba është lehtësisht e dallueshme për shkak të ngjyrave të saj të ndritshme dhe karaktereve qesharake Aztec. Faqja kryesore është krijuar për të shfaqur gjithçka që kazinoja ka për të ofruar, duke paraqitur gjithashtu ofertat e tyre më të mira.

Në pjesën e përparme, Oferta e Mirëseardhjes qëndron krenare me një Bonus Mirëseardhjeje 100% deri në 500 EUR dhe 200 Rrotullime Falas. Si përfundim, kazinoja shtoi një Bonus Gaforre, e cila mund t’u sjellë lojtarëve disa shpërblime të mëdha.

Në të djathtë, përdoruesit do të gjejnë menunë. Atje, ata mund të identifikohen, regjistrohen ose gjejnë lojërat dhe promovimet që dëshirojnë të pretendojnë.

Duke lëvizur faqen, do të shfaqen të gjitha lojërat. Ato ndahen në kategori për kërkim të lehtë: top, të reja, të njohura, lojëra elektronike, kazino live, lojëra tavoline, jackpots, arcade dhe, natyrisht, të gjitha lojërat.

Kategoria e sportit Wazamba liston të gjitha turnet dhe kampionatet aktuale, që mbulojnë sporte si futbolli, tenisi, hokej mbi akull, pingpong, basketboll dhe lista vazhdon.

Lehtë për t’u naviguar, faqja e internetit mund të aksesohet nga një kompjuter, tablet ose celular, pa asnjë problem.

Ofruesit e lojërave

Ofruesit e softuerit të disponueshëm në kazinonë Wazamba janë të njohur në të gjithë botën për lojërat e tyre me cilësi të lartë.

Platforma e lojrave është reaguese dhe funksionon 24/7 pa asnjë problem, gjë që përmirëson përvojën e lojërave dhe u lejon përdoruesve ta përdorin atë sa herë që janë në humor për një kohë të mirë.

Thjesht për t’ju dhënë një ide për ofruesit dhe numrin e lojërave në dispozicion:

 • Play’nGo – gati 300 lojëra

Rick Wilde and the Book of Dead, Reactoonz, Legacy of Dead, Rise of Olympus, Rick Wilde and the Amulette of Dead etj.

 • Luaj pragmatik – mbi 250 lojëra

Big Bass Bonanza, Sugar Rush, Book of the Fallen, Wolf Gold, The Dog House Megaways, Hot to Burn Extreme, etj.

 • Yggdrasil – gati 200 lojëra

Boilin’ Pots, Golden Fishtank 2, 90K Yeti, Piggy Pop, Xibalba, Water Blox, Wild 1, etj.

 • Spinomenal – mbi 300 lojëra

Fati i borës, Libri i fiseve, Fitimi i ëmbël, Libri i diamanteve, Demi Gods IV, Amazona magjike, 100 fruta me lëng, etj.

Kazinoja Wazamba ka gjithsej mbi 4000 lojëra, që përfshijnë lojëra elektronike, lojëra tavoline dhe sporte. Përveç kësaj, ata ofrojnë Kazino Live dhe baste sportive.

lojëra elektronike Wazamba

Bonuset

Bonusi i mirëseardhjes së kazinosë është një ndeshje e përkryer për depozitën tuaj. 100% deri në 500 EUR dhe 200 rrotullime falas plus 1 Gaforre bonus. Kjo ofertë është gjithçka që duhet për t’u siguruar që do të kaloni një kohë të mrekullueshme duke kontrolluar lojëra të panumërta dhe duke fituar çmime.

Pas ofertës fillestare për fillestarët, lojtarët mund të kërkojnë promovime të tjera emocionuese!

 • Kthim parash javor 15%

Deri në 3,000 EUR mund të kërkohen me këtë promovim emocionues që ju jep mundësinë të rikuperoni disa nga humbjet tuaja të fundit.

 • Rifreskimi javor

Çfarë mënyrë më të mirë për t’u argëtuar sesa me 50 rrotullime falas në lojëra interesante?

 • Live Cashback 25%

Luaj të gjitha lojërat e drejtpërdrejta që dëshiron, duke ditur që mund të marrësh deri në 25% dhe 200 EUR.

 • Bonusi i rifreskimit të fundjavës

Kjo marrëveshje e mrekullueshme jep deri në 600 EUR dhe 50 rrotullime falas.

 • Drops & Wins Sots

Me një çmim prej 9,000 EUR, nuk mund të thuhet se sa mund të fitoni duke luajtur lojëra elektronike të preferuara.

 • Merrni Çmimin

Deri në 1000 EUR mund të fitohen me një rrotullim të vetëm dhe mund të jepen çmime të shumta gjatë periudhës promocionale.

mashtruesit promovues

Kazino live

Në këtë seksion, çdo lojë tavoline, por edhe lloje të tjera lojërash mund të luhen me një tregtar të drejtpërdrejtë.

Avantazhi i të luajturit live është emocioni që vjen duke rrotulluar timonin në ruletë ose duke luajtur një dorë në poker ashtu si në një kazino tokësore.

Gjithçka po ndodh në kohë reale, gjë që rrit eksitimin dhe adrenalinën.

Ka versione të ndryshme të ruletit, blackjack, baccarat dhe pokerit.

Lojtarët mund të provojnë fatin në: Speed ​​Roulette, Club Royale Blackjack, Crazy Time, Tiger Bonus Baccarat, Blackjack Lobby, Mega Ball 100x, Mega Wheel, Dream Catcher, Wheel of Fortune, Super Sic Bo, e kështu me radhë.

Faqja Wazamba

Bastet sportive

Në Wazamba, përveç lojërave, përdoruesit mund të bastojnë edhe në ngjarje të drejtpërdrejta dhe virtuale. Libri i tyre sportiv mbulon futboll, tenis, basketboll, volejboll, hokej mbi akull dhe ngjarje të tjera sportive.

Në Virtuals, lojtarët mund të bastojnë në: VFB, VFEL, V-World Cup, V-Euro, V-Football, Virtual NBA, V-Tennis Inplay, etj.

Nëse jeni duke vendosur baste në ngjarje sportive të drejtpërdrejta, atëherë duhet t’i hidhni një sy seksionit të basteve live të Wazamba. Aty do të gjeni të gjitha ngjarjet që po ndodhin në mbarë botën.

Të gjitha ligat kryesore janë në dispozicion: UEFA Champions League, Premier League, LaLiga, Serie A, Bundesliga, NFL, MLB, TT Elite Series etj.

Për më tepër, të gjitha ndeshjet që po afrohen renditen së bashku me datën dhe orën e ngjarjes, plus shanset.

Bastet sportive Wazamba

Versioni celular

Versioni celular i kazinosë funksionon po aq mirë sa faqja e internetit. E përputhshme me softuer të shumtë, kazino mund të aksesohet nga tabletët, kompjuterët dhe celularët në çdo kohë.

Ose dëshironi të luani në lëvizje ose nga laptopi juaj, jini të sigurt se mund të mbështeteni në kazinonë në internet Wazamba për argëtim!

Turnetë e mamive

Procesi i regjistrimit

Avatar Wazamba

Hapi i parë drejt krijimit të një llogarie në Wazamba, është që i sapoardhuri të zgjedhë një hero. Ka 3 avatarë me pamje qesharake: Advar, Bomani dhe Chimola.

Mund të shihen lehtësisht ndikimet Aztec, si dhe tema e xhunglës që rrethon kazinonë Wazamba.

Lojtarët më pas do të zgjedhin ofertën e mirëseardhjes që dëshirojnë ndërmjet Bonusit të Mirëpritjes në Kazino prej 100% deri në 500 EUR, 200 Rrotullime Falas dhe një Gaforre Bonus, ose një Bonus për Depozitën e Parë Sportive prej 100% deri në 100 EUR. Ekziston edhe mundësia për të luajtur pa bonus.

Do të nevojiten një adresë emaili, një emër përdoruesi dhe një fjalëkalim.

Hapi tjetër është të shtoni emrin, mbiemrin, ditëlindjen, shtetin, monedhën, adresën, kodin postar, qytetin dhe numrin e telefonit.

Depozita dhe Tërheqje

Pagesat e mamive

Metodat e pagesës në Wazamba mbulojnë kartat e kreditit, kuletat virtuale dhe monedhat kripto.

 • Kartat e kreditit – Visa, Mastercard, etj.
 • Kuletat virtuale – Revolut, Pay, eZeeWallet, MiFinity, etj.
 • Monedhat kripto – BitcoinCash, tether, Jeton, Ethereum, ripple, etj.

Monedhat e zakonshme për të bërë një depozitë janë USD dhe EUR, por sipas vendit të rezidencës mund të përfshijnë edhe të tjera.

Kazinoja nuk merr asnjë tarifë nga klienti dhe koha e përpunimit është e menjëhershme.

Depozita minimale si dhe tërheqja është 10 EUR, ndërsa maksimumi mund të ndryshojë mjaft, në varësi të mënyrës së preferuar të pagesës.

Mbështetje

Wazamba reg

Përdoruesit mund të lundrojnë në faqen e internetit në 26 gjuhë, dhe qendra e mbështetjes gjithashtu ofron ndihmë në gjuhë të ndryshme.

E disponueshme 24/7, qendra mund të arrihet për çdo problem që mund të hasë një lojtar, nga një fjalëkalim i harruar te një kod promocional ose një çështje teknike.

Pro dhe kundra

Pro

 • Shumëllojshmëri lojërash
 • Licenca Curacao
 • Qendra e mbështetjes profesionale
 • Lojëra të shumta Live Kazino
 • Baste sportive në ngjarje të drejtpërdrejta
 • Promovime të panumërta
 • Oferta perfekte e mirëseardhjes

Kundër

 • Asnjë aplikacion i disponueshëm
 • Ka një kufi depozite
 • Mund të kërkoni vetëm një ofertë në të njëjtën kohë.

konkluzioni

Ajo që na pëlqeu më shumë për kazinonë Wazamba, është se ajo është e licencuar dhe e rregulluar.

Ata kanë lojëra të panumërta që tërheqin lojtarët në mbarë botën, të tilla si lojëra elektronike, lojëra tavoline dhe Kazino Live.

Ata gjithashtu punojnë me ofrues të njohur lojërash si NetEnt, Quickspin, Evolution dhe Microgaming.

Shumëllojshmëria e ofruesve të pagesave dhe monedhave siguron që çdo lojtar të gjejë metodën me të cilën është më rehat dhe të jetë në gjendje të bëjë depozita dhe tërheqje me lehtësi.

Megjithatë, mbani në mend se megjithëse kazinoja fillon të përpunojë pagesat pothuajse menjëherë, ofruesi mund të vonojë transaksionin deri në disa ditë pune.

Me një qendër telefonike efikase dhe të shpejtë, Wazamba u ofron përdoruesve të saj ndihmë pa ndërprerje. E arritshme përmes Live Chat, lojtarët inkurajohen të kontaktojnë një agjent pavarësisht nga çështja.

FAQ

Çfarë licence ka kazinoja?
Po sikur faqja të mos jetë e disponueshme?
A ka ndonjë baste në eSports?
Si mund të luaj falas?
Kush mund të shijojë bonuset e kazinosë?
Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira

Çfarë licence ka kazinoja?
Wazamba është licencuar nga Qeveria e Curacao.
Po sikur faqja të mos jetë e disponueshme?
Wazamba ofron argëtim 24/7. Ju lutemi kontaktoni mbështetjen nëse keni ndonjë problem me hyrjen në kazino online.
A ka ndonjë baste në eSports?
Në seksionin e basteve sportive do të gjeni e-futball, e-tennis, e-basketball dhe opsione të tjera.
Si mund të luaj falas?
Shumica e lojërave janë të disponueshme në modalitetin demo, kështu që ju mund t'i provoni ato përpara se të bëni një depozitë.
Kush mund të shijojë bonuset e kazinosë?
Çdo lojtar i regjistruar mund të kërkojë çdo promovim në çdo kohë.