Clover Tales

Makina e slot i përket Playson dhe u lëshua në verën e vitit 2017. Slot menjëherë interesoi shumë lojtarët. Kjo është për shkak jo vetëm për grafikat e këndshme dhe lojën origjinale, por edhe nga mekanika interesante. Gjatë rrotullimit të daulleve, ka të ngjarë të rrisë ndjeshëm shumën e çmimit. Jo gjatë një raundi bonus, por në modalitetin standard. Ju gjithashtu mund të fitoni rotacione falas, përgjigje dhe të prishni një çmim të parë të madh!

Përshkrimi i një makine slot

Zhvilluesit kanë krijuar një produkt unik me lojë me cilësi të lartë. Duke u njohur me të dhënat teknike, do të jetë e mundur të mendoni lehtësisht mbi detajet e strategjisë.

Opsione

Përshkrim

datën e lëshimit

Vera 2017

Zhanër

Magji dhe thesare

Normë maksimale

90

Paqëndrueshmëri

Mesatare

Numri i linjave të çmimeve

9

Bonuse

Frispins, Respins

Koeficient i RTP

95.6%

Funksionaliteti i lojës

Versioni i desktopit do të kënaqë kontrollin klasik – Gjithçka është e thjeshtë dhe e qartë. Zhvilluesit shtuan rregullat – Të gjitha informacionet hapen duke shtypur ikonën «Unë». Butonat janë të vendosura me lehtësi për të rritur dhe zvogëluar madhësinë e normës, ju menjëherë mund të vendosni normën maksimale.

Ju mund të luani makinën e lojërave Playson në kazino në internet Kazino Maria.

Plagë

Do të dalë për të filluar daulle më vete dhe për të aktivizuar mënyrën automatike. Nëse preferoni të luani nga një smartphone, nuk do të duhet të mësoheni me menaxhimin për një kohë të gjatë. Të gjitha sipas standardit – Çelësat kryesorë janë të vendosur në të djathtë të daulleve. Për një lojë të rehatshme, do t’ju duhet të instaloni një shfletues të mirë, si Google Chrome.

Funksionet kryesore:

  • Cilësimet e përparuara me aftësinë për të ndryshuar tingullin, grafikët;
  • Luaj në ekranin e plotë;
  • Certifikatë njohëse me tabelën e pagesave, udhëzimeve;
  • Modë «Automatik» – Daulle fillon me një ritëm të parakaluar;
  • Probabilitet i lartë i fitimit të frispins dhe respekteve;
  • Baste të këndshme të basteve.

Për të ngritur aftësi dhe për të kuptuar plotësisht funksionalitetin, dhe menaxhimi do të ndihmojë «Modë e modës».

Raundi i bonusit në pasuritë e tërfilit

Për një larmi gameplay, zhvilluesit shtuan dy lloje të shpërblimeve. Ato aktivizohen kur një sekuencë çmimi bie në fushë. Lloji i inkurajimit varet drejtpërdrejt nga karakteret e formuara.

Plagë

Rrotullime falas

Slot do të grumbullojë pesë Frispins çdo herë kur një sekuencë çmimi nga zanat ose leprecons është mbledhur në vijën e ylberit. Kur përdorni rrotullime, mund të aktivizoni një nga dy mënyrat. Deri në pesë karaktere të egra me një mundësi zgjerimi do të fillojnë të shfaqen në ekran. Opsioni i dytë – E egër është e fiksuar në daulle të djathtë, dhe pas çdo kthimi shkon në një fushë në të majtë.

Respinat

Një përgjigje mbështetet në kombinimin e çmimeve nga personazhet e mëposhtëm – Kuaj, tub ose tërfili. Është e nevojshme të formohen kombinime pikërisht në vijën e ylberit. Çipi është se shenjat e çmimit automatikisht shndërrohen në «Ngjitës». Ekziston gjithashtu një probabilitet i lartë për të trokitur Wild, i cili do të zëvendësojë një simbol të panevojshëm dhe do të ndihmojë në krijimin e një sekuence fituese.

Funksionet e makinerisë

Atmosfera e slotit të videos i kushtohet pyllit magjik. Do të jetë e mundur të transferohet në një avantazh misterioz ku jetojnë zana, gnomes dhe leprecons. Gameplay shoqërohet jo vetëm nga grafika 3D me cilësi të lartë, por edhe me muzikë të këndshme përveç këndimit të shpendëve.

Një nga funksionet e bonusit – Shenja e egër me opsionin e zgjerimit. Në mënyrë që simboli të fiksohet në njërën prej qelizave, do t’ju duhet të trokisni një tenxhere prej ari, por më e rëndësishme – në një rresht me një ylber. Nëse në modalitetin standard «I egër» në gjendje të zëvendësojë çdo shenjë, e cila do të ndihmojë për të formuar një kombinim çmimesh, pastaj gjatë një niveli bonus – Një sekuencë prej tre deri në pesë shënja të egra do të sjellë një fitore të madhe.

Si të Luaj

Kur të mbaroni studimin e udhëzimeve, do të vijë koha për të vendosur një normë të përshtatshme. Ju mund të përdorni të paktën një, ose të nëntë linjat e çmimeve. Veçmas, vlen të përmendet tabela dinamike e pagesave. Gjithmonë është e qartë se cila do të jetë sasia e fitores në varësi të madhësisë së normës dhe kombinimit të çmimit të mbledhur.

Gameplay është reduktuar në formimin e sekuencave të ndryshme. Simbolet standarde do të sjellin pagesa të vogla. Possibleshtë e mundur të thyejmë një çmim të parë të madh kur pesë shenja të egra shfaqen në fushë.

Për të rritur bankrollin, është më mirë të përqendroheni në raundin e bonusit. Përdoruesit e suksesshëm do të fitojnë me lehtësi pesë Frispins ose një përgjigje për kombinim nga tërfili, tubi ose patkua. Nga rruga, nëse lodheni duke rrotulluar daulle më vete, në këtë rast ajo sigurohet «Automatik».

Karakteristikat e Makinës së Makinerisë së Pasurive

Ka vetëm nëntë standarde dhe një simbol të veçantë në makinën e lojërave. Numri minimal i fitimeve për të fituar – Tre, por ato duhet të jenë në të njëjtën linjë.

Simbolet

X3

X4

X5

Zanash/Leprekon

12

33

150

Tub

dhjetë

22

55

Kuaj

9

njëzet

pesëdhjetë

Karakteret e kartave J, Q

katër

dhjetë

njëzet

Karakteret e kartave K, a

6

katërmbëdhjetë

tridhjetë

Tërfil

tetë

tetëmbëdhjetë

pesëdhjetë

Tenxhere ari (e egër)

njëzet

100

250

Makinë slot RTP

Slot video ka një koeficient të shkëlqyeshëm të prapambetjes – 95.6%. Mekanika origjinale do të ndihmojë për të fituar fitoren. Veryshtë shumë e lehtë të fitosh frespins dhe përgjigje. Thjesht duhet të trokisni kombinimin e çmimit në linjë me ylberin. Mos harroni për zgjerimin dhe karakteret ngjitëse të egra.

Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira