Gold Volcano

Karakteristikat e një makine slot

Vullkan ari — Kjo është një makinë slot inovative dhe unike në të cilën tema e vullkanit përdoret nga të gjitha mënyrat e mundshme. Si rregull, për lojëra me një rrjetë nga studioja e Play'n Go, janë krijuar shumë funksione bonus që e bëjnë lojën e ngopur nga fillimi në fund.

Ju mund të luani makinën e lojërave të lojërave të lojërave në kazino online malina kazino.

Qasja inovative e Studio Play'n Go për krijimin e lojërave ndoshta i pëlqyen lojtarët e zjarrtë për shumë vite, por vitet e fundit ky ofrues ka lëshuar edhe më shumë makina slot krijuese.

Një nga këto lojëra elektronike është Vullkani Gold Gold, i cili u lëshua në korrik 2020. Rrjeti i lojës së kësaj slot me tetë bateri ka një numër të ndryshëm të rreshtave. Tema në lidhje me vullkanin është paraqitur edhe në funksionet e bonusit të lojës.

Funksionet e bonusit "Vullkan i artë"

Slot përdor mekanikën e zhdukjes së personazheve fitues, kështu që sa herë që të fitoni, ju keni një shans tjetër për të fituar. Kombinimet fituese formohen nga grupe të personazheve identikë që hiqen nga bateritë pas pagimit të fitores. Pas kësaj, vendet bosh janë të mbushura me karaktere të reja.

Së bashku me një mekanikë të lojës fitimprurëse, opsione të rastësishme të fjetura dhe presion, funksioni i kristalizimit dhe rotacioni i lirë i shpërthimit përmirësojnë lojën. Slot përmban simbole të egra që zëvendësojnë ikonat kryesore që ndihmojnë në formimin e linjave fituese.

Simboli i dytë i veçantë në lojë është shpërndarja, e cila mund të aktivizojë kristalizimin e bonusit të lojës. Kur numri i kërkuar i shpërndarësve mblidhet në banakun e koleksionit të treguar në lojë, ikonat e paraqitura në banak do të shndërrohen në simbole të vlefshme ari.

Një koleksion i simboleve të rrëshqitjes dhe të transformuara hidhet gjithmonë në fund të çdo raundi, me përjashtim të rasteve kur funksioni aktivizohet "Shpërthim".

Sigurisht, shpërthimi i bonusit përbëhet nga rotacione falas. Funksioni mund të aktivizohet duke përdorur bonusin e mësipërm «Kristalizim», Nëse fitoni në lojë 6 herë me radhë.

Ky funksion përfshin pesë rrotullime falas falas që luhen në një Grid të zgjatur të lojës 88. Gjatë këtij veprimi, shpërthimi i simboleve në daulle i ngjajnë një vullkani zgjimi.

Gjatë freespins falas, funksioni i kristalizimit nuk është rivendosur midis rotacioneve. Nëse keni arritur të merrni 6 fitore radhazi gjatë raundeve të shpërthimit, do të shpërbleheni me një raund shtesë në fund të lojës.

Funksionet e rastësishme të slotit të vullkanit të arit quhen të fjetur dhe presion. Funksioni i fjetur mund të aktivizohet rastësisht pas çdo mbrapa të papërvojë dhe fillon një nga opsionet speciale të mëposhtme:

  • Rumble: Simbolet në rrjet janë të përziera, dhe ju keni një shans tjetër për të fituar.
  • "Fazë": një shtresë shtesë e karaktereve është krijuar në rrjet.
  • "Gërmime": 3-5 Jokers i shtohen vendeve të rastit në rrjet.

Nga ana tjetër, funksioni i presionit mund të aktivizohet rastësisht kur ikonat fituese zhduken nga rrjeti. Në këtë rast, një simbol i egër i shtohet fushës së lojës, e cila mund të përmbajë deri në 2 herë faktorin e fitimeve.

Nuk ka asnjë çmim progresiv në slot, por çmimi kryesor i një milion euro mund të përshkruhet si një lloj çmimi i parë. Kjo është një normë totale prej 10,000 herë, e cila rrit bilancin e llogarisë edhe kur luan me norma të vogla.

RTP dhe paqëndrueshmëria

Vullkan ari — Tipike për Luaj Studio’N shkoni lojë me paqëndrueshmëri të lartë, kështu që koeficienti i fitimeve mund të jetë mjaft i rrallë. Megjithë koeficientin e rrallë fitues, koeficienti i kthimit të slot, ose RTP, është 96.2%.

Lojë e lëvizshme

Vullkan ari — Slot Machine për pajisjet e lëvizshme, kështu që ju gjithashtu mund të luani në të në një kazino të lëvizshme lehtë në të. Loja është përshtatur në mënyrë të përkryer me të dy ekranet iOS dhe ekranet Android.

Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira