4 Horsemen

Një nga lojërat më të njohura të lojës nga zhvilluesi i spinomenit ishte 4 kalorës. Kjo është një makinë emocionuese virtuale e slot që do ta dërgojë lojtarin drejt në epokën e kalorësve. Ai duhet të dëshmojë ngjarje interesante historike dhe të marrë një pjesë të drejtpërdrejtë në zhvillimin e tyre.

Loja ka një dizajn të këndshëm vizual, mekanikën e mirë -mendimit dhe një ndërfaqe të qartë për menaxhimin e të gjitha funksioneve. Makina u prezantua në vitin 2021 dhe u bë një nga të preferuarat në shumë kazinotë në internet. Kjo është më shumë me një dizajn të pazakontë dhe kurs të përgjithshëm të lojës. 4 kalorës – Një mënyrë e mirë për të kaluar një kohë të mirë dhe për të marrë shumë emocione pozitive dhe kënaqësi nga ajo.

Spinomenal
 

Ju mund të luani makinën spinomenale të slot -it në internet kazino 1win aviator.

Përshkrimi i një makine slot

4 kalorës – Slot daulle, në të cilën zbatohet një metodë paksa e ndryshme e rrotullimit të simboleve, kjo është arsyeja pse makina është bërë shumë më interesante. Lojtarët do të duhet të dëshmojnë ngjarjet e Knightly Times. Merrni pjesë në formimin e një historie interesante që vonon konfuzën e saj.

Në dizajn, zhvilluesit aplikuan kryesisht tone të errëta për të krijuar atmosferën më të rehatshme për lojën. Ka 5 daulle në rajonin kryesor të ekranit. Bateritë e para dhe të fundit përmbajnë tre qeliza me simbole. Bateritë 2, 3 dhe 4 – 4 qeliza. Në total, merren 18 opsione. Përveç karaktereve standarde, të rritur, me vlerë të madhe, në mënyrë periodike bien. Në zonën e poshtme të ekranit, kontrollet kryesore në formën e butonave janë të vendosura direkt nën daulle «Ofertë +, -», «Informacion», Shigjeta dhe butoni i rrotullimit «Automatik».

Funksionaliteti i lojës

Siç u përmend më herët, kjo është një makinë klasike e lojërave elektronike, e cila ka funksione standarde me përjashtim të një numri të ndryshuar të karaktereve në daulle. Loja zhvillohet standarde, shkalla është zgjedhur, përdoruesi fillon rotacionin dhe pret rastësi në linjat fituese.

Makina ka funksione:

 • Gjatë lojës, slot jep shpërblime, mega-simbolë, frispins dhe çmime të çastit;
 • jep faktorë të mëdhenj, gjë që çon në një fitore të rëndësishme;
 • Në total, makina ka 30 linja fituese;
 • Shkalla minimale është nga 0.3 deri në 300 monedha;
 • Përqindja e recoil është 94.5% e pikës.

Për ta bërë procesin e lojës më tërheqës, zhvilluesit shtuan automatikisht ndryshimin e animacionit, i cili varet nga ngjarjet që ndodhin në ekran. Pajisja ka opsion të paqëndrueshmërisë dhe bonusit të ulët.

Raundi i bonusit në 4 kalorës

Ka shpërblime në çdo vend të lojës. Ky është një mundësi e detyrueshme, falë së cilës një makinë automatike me një përqindje të ulët të pagesave bëhet fitimprurëse. Zhvilluesit me qëllim ulën përqindjen e pagesave për hir të një opsioni bonus, gjë që e bëri atë më shumë në kërkesë. Falë tij, lojtarët më shpesh marrin kombinime çmimesh dhe në kurriz të tyre paguajnë bastet e bëra.

Spinomenal

Zhvilluesit pajisën slot prej të paktën 40 lojërave bonus, falë të cilave të luash slot është shumë më interesante, pasi përdoruesit më shpesh marrin fitime të papritura. Për shembull, një kombinim i karaktereve 2×2 ose 3×3 mund të bjerë në tre daulle qendrore, të cilat automatikisht do të çojnë në formimin e një situate fituese. Gjithashtu, një lojtar me kombinime të caktuara merr 10 rotacione falas, një kombinim fitues i rastësishëm fitues nga fotografitë e zakonshme.

Si të Luaj

Rregullat e lojës në slot 4 kalorësit nuk ndryshojnë nga një makinë e ngjashme me një emër tjetër. Lojtari vepron në rendin vijues:

 1. Për të luajtur para, ju duhet të rimbushni llogarinë e lojës. Ju mund ta bëni këtë përmes seksionit përkatës të faqes në disa mënyra.
 2. Përdorimi i butonave «Stavka +/-» Zgjedh vlerën e bastit të parë për të filluar lojën.
 3. Butoni me shigjetën lëshon rotacionin e daulleve.
 4. Nëse një simbol i bonusit të egër bie ose një linjë pagese nga 30 përkon, atëherë lojtari përkthehet duke fituar. Është e nevojshme nga 2 rastësi.
 5. Nëse nuk ka rastësi, norma humbet.
 6. Nëse dëshironi, mund të ndizni modalitetin e lojës automatike.

Gjatë lojës, rotacionet e bonusit bien. Ato mund të përdoren menjëherë.

Slot Machine Simbolet 4 kalorës

Kur kombinimet me ta po bien, përdoruesi rrit fitoren e tij ose merr një pagesë të rastit. Prania e shumë opsioneve të bonusit e bën këtë slot më fitimprurës në sfondin e një përqindje të ulët të kthimit. Konsideroni këtë simbole:

 • Mega simbole. Situata konsiderohet e dobishme kur simbolet me një madhësi të rritur prej 2×2 ose 3×3 bien në bateritë qendrore. Nëse kjo ndodh që kombinimi i çmimeve të formohet automatikisht.
 • I egër i grumbulluar. Ky është një simbol i egër, nëse bie njëkohësisht në bateritë 1 dhe 5, atëherë tre të tjerët nuk luajnë më një kuptim. Formohet një kombinim fitues.
 • Simbol i bonusit. Kjo është një fitore e garantuar e menjëhershme. Shuma e rimbushjes së llogarisë varet nga numri i treguar në foto.

Karakteret e mbetura kur përkuan nga 3:

 • J/Q – Ndryshon shumëzuesin x10/x20/x40;
 • K/a – Janë instaluar shumëzuesit e x15/x30/x60;
 • gllënjkë – Shumëzuesit x20/x40/x80;
 • Kalorës blu – Janë instaluar shumëzuesit x30/x60/x120;
 • Kalorës i artë – x40/x80/x150;
 • I egër – Ndryshon të gjitha simbolet dhe i jep shumëzuesit x150;
 • Rrotulla falas – Rrotullime falas.

Makinë slot RTP

Slot Machine 4 Horsemen ka një përqindje relativisht të vogël të kthimit, vetëm 94.5%, por kjo nuk është kritike. Zhvilluesit shtuan shumë raste bonus në lojë, për shkak të së cilës slot është bërë mjaft e dobishme. Kjo është arsyeja pse ai fitoi një popullaritet kaq të lartë dhe hyri në majën e më të mirave.

Plus, pothuajse të gjithë personazhet japin një shumëzues të mirë për të rritur bastin, i cili është gjithashtu shumë i këndshëm me një rastësi të papritur. Koeficienti maksimal është 150 nëse ka një simbol të egër në të gjitha 5 daulle. Shumë lojtarë tashmë kanë vlerësuar mundësitë me këtë automatik dhe luajnë vetëm në të. Këtu mund të merrni gjithçka, zhgënjimin e parë, dhe pastaj kënaqësinë e papërshkrueshme nga fitimi.

Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira