European Roulette VIP

Spinomenal së pari tregoi projektin e saj të ri evropian të ruletë VIP në 2017. Mund të krahasohet me një ruletë klasike, sepse ka gjithçka që ju nevojitet për lojën. Karakteristikat e saj përfshijnë madhësinë e normës minimale. Lojtari mund të vendosë nga 1 $, i cili zbulon mundësi të mëdha për të në drejtim të përdorimit të statistikave të ndryshme fituese.

Nga rruga, shkalla maksimale është 500 dollarë, gjë që sugjeron që ju mund të përdorni taktikat e dyfishimit kur luani të kuq/të zi. Loja ka një ndërfaqe të përshtatshme të njohur dhe menaxhim të thjeshtë. Nëse më parë keni luajtur një ruletë klasike evropiane, atëherë nuk do të gjeni asgjë të re në këtë version.

Spinomenal

Përshkrimi i ruletë

Kumari i ruletë evropiane VIP ka një dizajn klasik të jashtëm. Në fakt, kjo është një ruletë standarde me modelin e zakonshëm të fushës së lojës. Në një tryezë të madhe jeshile është fusha e qelizave 12×3 me ngjyra të kuqe dhe të zeza. Në të majtë në ekranin kryesor ka tre butona: Cilësimet, dilni nga loja dhe V./. muzikë shoqëruese.

Në fund të ekranit janë butonat përmbyllës, kthimi mbrapa, automjeti, hap përpara dhe rrotullimi i ruletë. 5 normat e basteve janë në dispozicion të lojtarit, i cili mund të bëhet me një buton: 5 $, 10 $, 0 $.01, 0 $.02 dhe $ 0.05. Nëse keni nevojë të vendosni 100 dollarë, atëherë duhet të shtypni butonin «dhjetë» 10 herë. Fushat me numra dhe koeficientët janë të ngjashëm me të gjitha ruletcet e tjera. Lojtari do të marrë fitimin maksimal nëse një numër specifik supozon. Nëse bie «0», atëherë kursi mungon, dhe shkalla e normës mbetet në bankën e bankës.

Funksionaliteti i lojës

Sa i përket funksionalitetit të ruletë evropiane, është jashtëzakonisht e thjeshtë. Nëse përdoruesi e merr me mend numrin, duke hyrë në sektor ose një numër, atëherë basti i tij shumëzohet me koeficientin përkatës të pozicionit specifik. Nëse ai bie në numrin e treguar saktësisht, atëherë lojtari merr fitoren maksimale. Si rregull, atëherë një shumëzues përdoret 35 në 1. Nëse figura hyn në kolonë, atëherë koeficienti i 17 dhe t. Mjallëk. Është e rëndësishme të futesh në sektorë dhe në numrin, atëherë loja do të jetë në plus.

Spinomenal

Ju mund të luani makinën spinomenale të slot -it në internet kazino Leo Vegas.

Shumë përdorues janë zhvilluar për veten e tyre strategji pune me të cilat ata mbledhin shuma të mira, por mos harroni për kufizimet. Po, në këtë ruletë ka një normë maksimale të bastit, për shkak të të cilave lojtarët shpesh durojnë fondet në llogarinë e lojës.

Bastet dhe koeficientët

Nuk ka asnjë lojë bonus në një ruletë, si në një makinë elektronike, por ka shumë variante të shumëzuesve që varen nga lojtari’është bast që ai bëri. Për një zgjedhje të përshtatshme të shumëzuesit, e gjithë fusha është e ndarë në sektorë, secila prej tyre jep një shumëzues të caktuar për llogaritjen e mëtejshme të normës. Më poshtë janë opsionet për normat orale:

  • Fqinjët – Kur lojtari e quan këtë fjalë, krupieri bast në 3 numra, një quhet secili dhe secili në të majtë dhe të djathtë të tij në timon..
  • Jetim – Nëse përdoruesi e thërret këtë bast, atëherë tregtari vendos sektorë nga 17 në 6 dhe nga 1 në 9, domethënë, ai bën dy baste.
  • Seria 5/8 ose niveli – Shkalla është bërë në një seri të vogël, numri është zgjedhur nga sektori 27-33.
  • Seritë e mëdha 0/2/3 – Bast në një seri të madhe, numri është zgjedhur në rangun nga 22 në 25.
  • 0-vend – Zero ose zero-shpil, numri zgjidhet në rangun nga 15 në 12.

Si të Luaj

Procesi i të luajturit ruletë nuk është shumë më i komplikuar sesa në një makinë elektronike të zakonshme me daulle. Për të luajtur një festë ose një kthesë, ju duhet:

  • Së pari zgjidhni normën duke përdorur butonat përkatës në fund të ekranit, ndërsa tregoni ngjyrën ose numrin specifik. Për shembull, ka shumë strategji që mund të vendosni në një sektor, një numër të caktuar ose vetëm me ngjyra në zgjedhje.
  • Tjetra, ju duhet të klikoni në butonin rrotullues të ruletë që lëshon topin dhe timonin.
  • Kur ruleta ndalet, tregtari njofton numrin dhe ngjyrën, atëherë norma është punuar në përputhje me rastësinë. Nëse përdoruesi merr mendimin dhe ngjyrën, atëherë ai merr një rritje prej 37 herë në bastin e tij.
  • Nëse bie një numër i ndryshëm, atëherë norma mbetet në bankën e kazinosë.
  • Nëse bie «Zero», atëherë paratë digjen.

Norma shtesë në ruletë

Përveç atyre kryesore, ekzistojnë edhe norma shtesë në ruletë që veprojnë në situata specifike. Për shembull, kur numri bie, por në sektorin me të cilin është bërë norma, shifra më e madhe është më pak se basti. Në këtë ajo kalon në derdhje, nëse është më e ndarë, atëherë kalon në rrugë.

Kjo është bërë për të rritur numrin e shanseve për të fituar lojtarin. Nëse e hiqni këtë mundësi, atëherë ata shpejt kullojnë të gjithë kapitalin e tyre. Ruletë – Kjo është një lojë e rrezikshme e lojërave të fatit në të cilën përdoruesit shpesh humbasin shuma të mëdha. Për të mos lejuar që kjo të ndodhë me ju, rekomandohet të luani në modalitetin e demonstrimit. Kjo do t’ju lejojë të studioni mirë të gjitha tiparet e lojës dhe të zhvilloni një strategji të caktuar.

Ruletë RTP

Çdo makinë slot dhe një lojë bordi ku duhet të shpenzoni para për bastet kanë një parametër si RTP. Kjo është pjesa e përqindjes që u luajt dhe u kthye te përdoruesi. Por gjithçka në të vërtetë varet nga vetë loja dhe taktikat e zgjedhura. Topi bie sipas ligjit injorant nga kushdo.

Në këtë lojë, është 97.3%, që është shumë më tepër sesa në shumë makina. Për më tepër, nuk ka asnjë numër të tillë në lojëra elektronike, kështu që nëse doni të luani lojën e lojërave të fatit dhe të mos humbni para, është më mirë ta bëni atë me një ruletë. Nëse jeni lodhur duke filluar manualisht rotacionin e ruletë, atëherë mund të aktivizoni mënyrën automatike.

Vlerësoni këtë artikull
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson punoi për 2 vjet në Pin Up Casino përpara se të bëhej redaktore gazete në vitin 2020. Ajo filloi të punonte si sportiste dhe recensuese profesioniste e kazinove në internet. Në vitin 2023, ajo krijoi uebsajtin e saj World Casino për të hapur sytë e lojtarëve në industrinë e lojërave të fatit.

Ju pëlqeu kazinoja? Ndaje me miqte:
50 kazinotë më të mira